Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Enel db2 kako ocitati prethodni mesec?

[es] :: Elektrotehnika :: Enel db2 kako ocitati prethodni mesec?

[ Pregleda: 1057 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

connta
dipl. ing.
IMS
BGD

Član broj: 339918
Poruke: 1
87.116.176.*



Profil

icon Enel db2 kako ocitati prethodni mesec?03.03.2019. u 12:25 - pre 62 meseci
pozdrav drugari, prvi post ovde iako citam ES vec preko decenije uglavnom sam nalazio gotove odgovore na sve upite pa se nisam ni registrovao

sada mi treba pomoc oko enelovog DB2 brojila za mernu grupu, naime zanima me kako da procitam podatke za prethodni mesec?

na brojilu postoje dva dugmeta i jedino sto sam uspeo da uradim jeste da kada drzim gornje dugme resetujem brojilo i ono krene da izlistava od pocetka parametre za trenutni mesec i kada sam sa donjim dugmetom pokusavao nesto uglavnom sam uspevao da listam po jedan parametar unazad sa jednim dugim stiskom i kratkim stiskom (apsolutno nisam siguran da sam bas to radio) brojilo vrati jedan parametar unazad ali kad probam opet tako neku sekvencu nista se ne desi samo posle par sekundi krene da lista dalje...

primer

stoji na ocitavanju nize tarife, drzim donje dugme 2-3 sec, pustim ga i onda ga pritisnem opet kratko i ono vrati na ocitavanje vise tarife (prethodno ocitavanje) ali kad pokusam opet istu sekvencu sa nadom da ce me vratiti u prethodni mesec nista se ne desi...


takodje, jos jedno pitanje za DB2 i maxigraf, kako maksigraf belezi 15 min peak potrosnju da li to znaci da kada bi se na neki nacin potrosaci koji su na brojilu (elek. kotao za etazno) ogranicili na ciklus rada od 14 min pa pauza 1 min (sto za grejanje nije nemoguce niti veliki problem) da li to znaci da maxigraf ne bi belezio angazovanu snagu uopste? tj ostao bi na 0? da li bi u toj situaciji ja bio u nekom prekrsaju kod EDB ili ako ne u prekrsaju da li bi mi onda uveli neko brojilo koje ima nize vreme maxigrafa, etc?
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Enel db2 kako ocitati prethodni mesec?

[ Pregleda: 1057 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.