Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako windows pokazuje da je prepoznao čitač lične karte ?

[es] :: Ostali hardver :: Kako windows pokazuje da je prepoznao čitač lične karte ?

[ Pregleda: 1298 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
87.116.181.*



+80 Profil

icon Kako windows pokazuje da je prepoznao čitač lične karte ?21.01.2019. u 22:01 - pre 63 meseci
Nabavio sam čitač za lične karte, Gemalto ID Bridge CT 30.
Uz njega sam dobio uputstvo, i po uputstvu skinuo i instalirao odgovarajuće drajvere (za Windows 7 64bit), naizgled uspešno, bez greške.
Da li windows sada treba nekako da pokaže da vidi čitač (uboden u USB džek), na primer da ga prikaže kao dodatni drajv u windows exploreru ?

it works on my machine
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Kako windows pokazuje da je prepoznao čitač lične karte ?21.01.2019. u 22:27 - pre 63 meseci
Da znam gde mi je čitač (isto Gemalto, samo ne znam koji model), rekao bih ti, ali svejedno, bitno je da ubaciš ličnu kartu i da pokreneš program za čitanje podataka iz lične karte, sve će raditi kako treba.

Nema šta da ga prikazuje kao drajv, jer to nije čitač memorijskih kartica pa da možeš da vidiš sadržaj, odnosno, možda ga prikazuje kao neki uređaj, ali iz Explorer-a nemaš podatke kojima možeš da pristupiš. Bar mi je tako ostalo u sećanju, nisam 100% siguran.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Kako windows pokazuje da je prepoznao čitač lične karte ?

[ Pregleda: 1298 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.