Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4687 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu31.12.2018. u 14:55 - pre 63 meseci
Preselio sam se, i pokušavam da "iskamčim" od Vip-a Kućni Net XL (brzina 150 Mbps) na lokaciji u Beogradu, konkretno okolina Ledina. Međutim, Vip neće da mi proda paket, tvrde da ne može da radi, ne zbog signala, već jer je bazna stanica zauzeta i nema slobodnog kapaciteta. Ja na telefonu izmerim 80/20 Mbps, a na modemu ne mogu da izmerim ništa više od 10 Mbps jer mi je to paket. Da li postoji neki način, neko kome mogu da se obratim, da progledaju kroz prste i puste me da koristim XL na toj lokaciji? Ili da tražim, mhm, "Raskid ugovora usled nemogućnosti Vip mobile d.o.o. da pruži usluge očekivanog kvaliteta i brzine na datoj lokaciji" ? Naravno, najdraže bi mi bilo da mi zapravo puste XL i da se ne svađamo kao na pijaci, ali za sada neće, zovem ih 2 puta nedeljno već mesec dana, neće pa neće.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu31.12.2018. u 16:39 - pre 63 meseci
Mobilni saobraćaj je prioritetniji od kućnog neta, zato ne žele da prodaju više od onoga što mogu da ponude i to je korektno sa njihove strane.

Jesi li razmišljao o Telenoru, oni isto imaju Kućni net paket, možda imaju raspoložive kapacitete?

Ne verujem da možeš da tražiš raskid ugovora jer si potpisao ugovor na onu brzinu koja ti je isporučena i koju si dobio kroz običan paket.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu31.12.2018. u 17:13 - pre 63 meseci
Zasto ne moze ?

To tumacenju ministarstva moze kao i svaki drugi ugovor da se raskine , kada god pozeli . Ali naravno uz nadoknadu eventualnih pogodnosti ako ih je imao .

Ranije je takodje moglo da se raskine u svakom trenutku , ali su operateri trazili sve isplate do kraja ugovorenog perioda .

Sada se placaju samo eventualne pogodnosti , popusti , niza cena itd . sta je vec ostvareno . Na primer ako je bilo X meseci po 1 din , kao sto postoji kod nekih operatera , onda u slucaju raskidanja ugovora 7 meseca , treba platiti punu cenu za onih 6 meseci po 1 din . Takodje ako je uzet telefon za 1 din , treba isplatiti njegovu punu cenu itd.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu31.12.2018. u 17:38 - pre 63 meseci
Problem je što mi traže da isplatim modem po ceni od 12000 din, a ja želim da im vratim modem, koji oni neće da prihvate, već mora da se plati. Ja modem neću da isplatim jer mi ne treba. Što se tiče Telenora, znam da imaju ponudu "kućnog" 4G Interneta, i već sam njihov korisnik, ali mi se ne sviđa da plaćam i Vipu ako ne mogu da dobijem nešto normalno što stvarno želim da koristim. Jedino da probam da platim nekome da preuzme ugovor od mene, tj. da poklonim/ustupim ugovor i častim tu osobu. Jer ne znam šta da radim, ne isplati mi se raskid sa plaćanjem modema, ne isplati mi se raskid sa 12 rate od 1099 din, kako god da okrenem neisplativo je, mnogo bih više želeo da mi puste 200 GB za 1699 din, i da bond-ujem dve konekcije na Mikrotik-u ili nekom ruteru koji već to može da radi, npr. oni TP-Link TL-R480T+... Eto, ustupam Kućni Net M, ako je neko zainteresovan, PP. Platiću po dogovoru samo da se otarasim ugovora. Modem koji dajem uz ugovor je nov, pošto su mi ga zamenili jer se stari pokvario, bukvalno je bez mrlje i ogrebotine.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu31.12.2018. u 17:44 - pre 63 meseci
Verovatnije je u pitanju taksa za instaliranje a ne cena modema. Pošto si potpisao UO, onda si oslobođen te takse i za raskid je plaćaš. To ima i moj internet provajder, ko hoće da raskine pre kraja UO plaća mesečnu razliku u ceni u odnosu na paket bez UO plus cenu instalacije opreme koja je baš 12k. Svim provajderima je cilj da obavežu korisnike na što duže vreme, ne da ih puste da se šetaju kako im odgovara. Verovatno si mogao da sklopiš i ugovor na neodređeno pod drugim uslovima i raskineš bilo kad.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu31.12.2018. u 17:52 - pre 63 meseci
> Verovatnije je u pitanju taksa za instaliranje a ne cena modema.
Nažalost, ne, u pitanju je cena modema u maloprodaji u trenutku zaključenja ugovora.

> Verovatno si mogao da sklopiš i ugovor na neodređeno pod drugim uslovima i raskineš bilo kad.
Vip Kućni Net usluga nikada nije bila dostupna bez ugovorne obaveze na 24 meseci.

Inače za Vip sam se inicijalno odlučio (a ne, npr. Telenor, koji nudi na 12 meseci ugovornu obavezu bez modema), jer Telenor nema pokrivenost na prethodnoj lokaciji gde sam živeo kada sam uzeo Vip-ov Internet. Sada je situacija obrnuta, ali je ugovor već potpisan...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu31.12.2018. u 19:23 - pre 63 meseci
Tako je to. Uvek postoji neka Kvaka 22 sa tim obavezujućim ugovorima. Sad su smislili da mora da se plati modem. Inače je Ademare u načelu u pravu, sad možeš da raskineš ugovor povoljnije po tebe nego što si mogao pre, ali eto, postoje začkoljice.

E da, da li ti je bitna brzina ili što taj paket ima više GB pri punoj brzini?

Možda bi pristali da ti daju 200GB umesto 100GB, ali pri manjoj brzini?

[Ovu poruku je menjao bachi dana 31.12.2018. u 20:34 GMT+1]
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu31.12.2018. u 19:33 - pre 63 meseci
E da, da li ti je bitna brzina ili što taj paket ima više GB pri punoj brzini?

Možda bi pristali da ti daju 200GB umesto 100GB, ali pri manjoj brzini?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu31.12.2018. u 19:40 - pre 63 meseci
Zapravo, sad sam proverio na sajtu, ja mogu da "prevarim" sistem tako što zakupim dodatak od 100 GB za 699 din sa PDV, i konačni mesečni račun bi mi izašao 1798 din, dakle 99 din skuplje nego da sam na XL tarifi (naravno po sporoj brzini). Opet, ako mogu da se otarasim ugovora, to bi bilo najbolje, ili da dobijem i jare i pare, tj. 200 GB po punoj, "neograničenoj" brzini, ali eto, barem imam tu "soluciju"...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu31.12.2018. u 21:07 - pre 63 meseci
Kazi da si na nekoj drugoj lokaciji, gde nije guzva. Ne proveravaju.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu01.01.2019. u 09:11 - pre 63 meseci
U ugovoru se navodi lokacija.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu01.01.2019. u 12:39 - pre 63 meseci
I ne sluzi nicemu osim da ti zabrane paket ako je preopterecena stanica.
 
Odgovor na temu

looker-on

Član broj: 339519
Poruke: 476



+157 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu01.01.2019. u 13:05 - pre 63 meseci
Meni je sasvim korektno što su saopštili da nema uslova za povećanje brzine.
Šta su trebali da urade, da budu alavi, da prodaju pakete sa brzinom na papiru a u praksi sistem koji niko ne može normalno koristiti?

 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu01.01.2019. u 15:23 - pre 63 meseci
Tacno.


A i tacno je da 100-200GB nije nikakva kolicina podataka, da stanica moze mnooogo vise da isporuci, samo da se korisnici nekako uklope da ne jure svi u isto vreme i gledaju Avengers End Game sa Netfliksa :)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu01.01.2019. u 18:08 - pre 63 meseci
Citat:
Dexic:
I ne sluzi nicemu osim da ti zabrane paket ako je preopterecena stanica.

Trenutno ne služi, slažem se. A da li će ubuduće modem vezivati na određenu baznu stanicu na "Kućni net" paketima, što je tehnički moguće - videćemo.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu02.01.2019. u 12:03 - pre 63 meseci
Citat:
Milan Kragujevic:
Preselio sam se, i pokušavam da "iskamčim" od Vip-a Kućni Net XL (brzina 150 Mbps) na lokaciji u Beogradu, konkretno okolina Ledina. Međutim, Vip neće da mi proda paket, tvrde da ne može da radi, ne zbog signala, već jer je bazna stanica zauzeta i nema slobodnog kapaciteta.


Zavisi koja je sirina kanala na nosacu koji pokriva tvoju lokaciju. Postoji verovatnoca da je maksimum koji celija moze da podrzi 80Mbit/s (ne znam koje sirina koristi VIP u Srbiji ali verovatno je ovo minimum koji je na LTE).

Sve u svemu nisu oni tebi rekli da nece da ti prodaju paket zato sto su zli i nece da uzmu tvoje pare nego zato sto nece da posle imaju problema sa tobom. Ti, dok ne dobijes to sto hoces, ces da im se penjes na glavu i da im dosadjujes a cim ti budu dali to sto hoces onda ces da pocnes da se zalis kako ti ne omogucuju ono sto su ti prodali pa ces onda da ih tuzis kod regulatora, pa ces da pravis printscreen speedtesta koji ces da kacis po forumima i da ih pljujes, pa ces da im pretis medijima, pa na kraju sudom... uglavnom onda ce oni da budu krivi sto su ti prodali nesto sto ne mogu da ti isporuce.

U prevodu: jako je dobro i za tebe i za njih sto nece da ti prodaju :)

Citat:
Ja na telefonu izmerim 80/20 Mbps, a na modemu ne mogu da izmerim ništa više od 10 Mbps jer mi je to paket.


U tom slucaju sam 100% siguran da je tacno ono sto sam prethodno napisao - sirina kanala koji se koristi na tvojoj lokaciji dozvoljava 80Mbit/s i to je to. Ne moze vise. Na modemu meris manje jer kartice koje su u modemima imaju nizi prioritet.

Citat:
Da li postoji neki način, neko kome mogu da se obratim, da progledaju kroz prste i puste me da koristim XL na toj lokaciji?


Ovo je kao da si rekao "Ne daju mi da koristim VIP mrezu na Pesterskoj Visoravni jer ne pokrivaju tu teritoriju ali ako bi mogli da mi progledaju kroz prste pa da me puste da ipak koristim nesto sto ne postoji."

P.S. Mozes ti njih da "prevaris" tako sto im das drugu adresu ali na taj nacin si ustvari prevario samo sebe jer ces da placas nesto sto na pravoj adresi jednostavno ne moze da se koristi samo sto ce u tom slucaju oni biti potpuno cisti i neces moci da ih razvlacis po medijima i forumima jer ce oni uvek da kazu da na adresi koju si im dao moze da se koristi to sto placas.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu02.01.2019. u 12:23 - pre 63 meseci
Lokacija je okolina Ledina, N.BG., a bazna stanica je na 1800 MHz sa 15 MHz "širinom propusnog opsega".

Inače jasno mi je zašto to rade, jer ako mi prodaju 150 Mbps (LTE Cat 4 sa 2CA) za 1699 din dobijaju manje para za istu količinu protoka koji alociraju, nego da su prodali 15 x 10 Mbps po 1099 din (16485 din, 10x veća cifra za istu količinu protoka).

Dobro, nema veze, kako hoće neka im je.

Moje je sada ostalo da nekome poklonim ugovor i modem.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu02.01.2019. u 13:01 - pre 63 meseci
Citat:
Milan Kragujevic: Inače jasno mi je zašto to rade, jer ako mi prodaju 150 Mbps (LTE Cat 4 sa 2CA) za 1699 din dobijaju manje para za istu količinu protoka koji alociraju, nego da su prodali 15 x 10 Mbps po 1099 din (16485 din, 10x veća cifra za istu količinu protoka).


Drugi deo recenice pokazuje da ti bas nista nije jasno.

Bezicne telekomunikacije funkcionisu malo drugacije od kablovskih. Nema tu nikakvog "alociranja" zato sto kod bezicnog saobracaja kakav je LTE nema garantovanog protoka. Nije to p2p link pa da moze da ti neko garantuje protok. Ako imaju Cat3 celiju na svojoj strani onda ne mogu da ti prodaju Cat4 brzinu - prosto da prostije ne moze.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu02.01.2019. u 19:17 - pre 63 meseci
odneo sam ga "na kvarno", evo rezultata :) http://www.speedtest.net/result/7925809874

Enivej, što se tiče toga da li je meni jasno, nisam stručnjak, naravno, i ne tvrdim da jesam, samo kažem da im je isplativije da imaju više korisnika ograničenih na 10/2 nego jednog neograničenog koji će im plaćati 1699, dok će ta gomila korisnika plaćati 10x više za istu količinu protoka na baznoj stanici.

Takođe nisam ubeđen da je celokupni kapacitet bazne stanice 150 Mbps, već mislim da je to maksimalni teoretski protok ka jednom uređaju.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu03.01.2019. u 13:02 - pre 63 meseci
Citat:
Milan Kragujevic: Enivej, što se tiče toga da li je meni jasno, nisam stručnjak, naravno, i ne tvrdim da jesam, samo kažem da im je isplativije da imaju više korisnika ograničenih na 10/2 nego jednog neograničenog koji će im plaćati 1699, dok će ta gomila korisnika plaćati 10x više za istu količinu protoka na baznoj stanici.


Ti bas odbijas da razumes da niko ne zakupljuje garantovan protok na celiji?

Citat:
Takođe nisam ubeđen da je celokupni kapacitet bazne stanice 150 Mbps, već mislim da je to maksimalni teoretski protok ka jednom uređaju.


To da li si ti ubedjen ne menja stvarnost vec samo potvrdjuje da o temi ne znas nista. Prvo, moras da razlikujes celiju od bazne stanice. Na jednoj stanici moze biti vise pravaca. Na svakom pravcu moze biti jedna ili vise antena. Antena moze imati jedan ili vise nosaca (carrier). Tu se onda kombinuju razlicite tehnologije...2g, 3g, 4g... itd.

Dakle, na jednoj makro celiji (stubu) moze biti i do 20-30 celija za sve tri tehnologije. Ako modem moze da koristi samo jedan nosac onda je to 80Mbit/s max na cat3 lte. Ako je modem sposoban za agregaciju nosaca onda moze i vise (150, 300 itd...).

Znaci, cela prica je mnooogo komplikovanija od toga kako si ti to zamislio. Ako tvoj telefon meri 80Mbit/s max to ne mora da znaci da je celija tog kapaciteta vec moze da znaci da tvoj telefon ne moze da radi agregaciju. Itd itd itd... mogu sad do sutra da ti objasnjavam detalje ali s obzirom na to da ti odbijas i najjednostanije stvari da razumes nisam bas razpolozen da gubim vreme :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: Vip i dostupnost usluge Kućni Net na lokaciji u Beogradu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4687 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.