Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kreiranje novog RAID-a i prebacivanje podataka ?

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Kreiranje novog RAID-a i prebacivanje podataka ?

[ Pregleda: 1153 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr_lafo
Milići, RS

Član broj: 179186
Poruke: 36
*.teol.net.

Sajt: www.aleksandarsusic.com


+2 Profil

icon Kreiranje novog RAID-a i prebacivanje podataka ?07.12.2018. u 09:05 - pre 64 meseci
Poštovani,
imam problem sa serverom baze podataka. Trenutno mi je zauzeće hdd-a na kom je baza na 95% i pošto nijedno rešenje nije dugoročno odlučio sam da sve kreiram iznova, jedino imam par nedoumica.

Prvo. Server koji posedujem je DELL T110 II sa hardverskim raid kontrolerom na koji su zakačena 4 SSD-a od po 120 GB i mislim da su svi u raid 1 ( nisam siguran ), na serveru je podignut centos (120Gb) i na njemu podignuta informiksova baza podataka(120Gb).

Opcije:

1. Kreirati novi raid sa 4x WD Enterprise RE4 3.5 500GB 64MB SATAIII 6Gb/s - 2x RAID1 + 3x RAID5

2. Kreirati novi raid sa 2x DC400 SSD 480Gb - 2x RAID1

Ja sam više za opciju 2 jer u tom slučaju planiram da napravim image celog sistema sve sa bazom ( Acronis TrueImage ) i da to posle samo razvijem na novom raid-u i dodelim im slobodan prostor koji je ostao zbog razlike u veličini hdd-ova.

Da li je to moguće ili kako bi to vi postavili?
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Kreiranje novog RAID-a i prebacivanje podataka ?

[ Pregleda: 1153 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.