Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Olimpijski krugovi bolje povezani

[es] :: Matematika :: Olimpijski krugovi bolje povezani

[ Pregleda: 1708 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+557 Profil

icon Olimpijski krugovi bolje povezani08.09.2018. u 09:29 - pre 67 meseci
Nisam baš na ti sa engleskim pogotovu kad su stručni tekstovi u pitanju, da li ovi matematičari hoće da kažu da olimpijski krugovi ne mogu "bolje" da se povežu?


https://youtu.be/x6Ml4AEt0kk

[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 08.09.2018. u 10:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 08.09.2018. u 11:00 GMT+1]
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+557 Profil

icon Re: Olimpijski krugovi bolje povezani08.09.2018. u 09:44 - pre 67 meseci
Kontam da se traži ovakvo rešenje, samo ovde crni nije povezan sa žutim i zelenim, da li možete da povežete olimpijske krugove tako da svaki bude povezan sa svakim susednim?
https://goo.gl/images/nyqv95


[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 08.09.2018. u 10:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 08.09.2018. u 10:56 GMT+1]
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Olimpijski krugovi bolje povezani08.09.2018. u 10:05 - pre 67 meseci
Al' je tebi dobro.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+557 Profil

icon Re: Olimpijski krugovi bolje povezani08.09.2018. u 10:16 - pre 67 meseci
Ono jeste :) ali ja jedno popodne uspeo pa se pitam možete li i vi? Naravno traži se 3D rešenje/raspored, ako napravite samo 2D crtež morate da dokažete da je konstrukcija moguća u prostoru tj. da krugovi prolaze jedan kroz drugi i da se ne seku...
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+557 Profil

icon Re: Olimpijski krugovi bolje povezani08.09.2018. u 11:08 - pre 67 meseci
Evo našao sam ovde još jedan neuspeo pokušaj, "kolega" je dosta istanjio krugove ali ako se bolje pogleda žuti i crni se ipak maše tj. ne prolaze jedan kroz drugi...
https://goo.gl/images/SV2sqR
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+557 Profil

icon Re: Olimpijski krugovi bolje povezani12.09.2018. u 00:06 - pre 67 meseci
This party sucks! :) Izgleda da sam resio i ovaj problem uz put: https://youtu.be/k2tkfbc18Vw

Da dopreciziram zadatak: trazi se raspored olimpijskih krugova ali takav da: plavi prolazi kroz žuti i crni, žuti kroz plavi, crni i zeleni, crni kroz sve preostale, zeleni kroz žuti, crni i crveni, i na kraju crveni kroz zeleni i crni...
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Olimpijski krugovi bolje povezani15.09.2018. u 21:16 - pre 67 meseci
U principu mogu ja da se dopisujem i sam sa sobom, mogu i da pričam sa sobom i to često radim :) al nije zanimljivo...recite bar nešto, ili ono "ne blamiraj se čoveče" ako sam omašio temu, ili zadatak je zanimljiv...

Evo mislim da i ovaj ovde misli da je nemoguće povezati "bolje" a da ostanu u istom rasporedu, pa predlaže povezivanje "u krug"...

"It seems a bit disappointing that a symbol of the best of the human race is not a prime link. So I asked Jessica Purcell, a mathematician at Monash University in Australia, whether she had a recommendation for a better five-ring link so the IOC could adopt a mathematically more satisfying symbol if they are so inclined. She suggested the minimally twisted 5-chain link, which she describes as one of her favorites. That’s a mouthful, but a picture will help."



https://blogs.scientificameric...rite-spaces-the-olympic-rings/
Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2145
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Olimpijski krugovi bolje povezani16.09.2018. u 02:14 - pre 67 meseci
Citat:
MajorFatal: Evo našao sam ovde još jedan neuspeo pokušaj, "kolega" je dosta istanjio krugove ali ako se bolje pogleda žuti i crni se ipak maše tj. ne prolaze jedan kroz drugi...
https://goo.gl/images/SV2sqR


Koliko ja vidim ipak prolaze:

________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Olimpijski krugovi bolje povezani16.09.2018. u 19:40 - pre 67 meseci
Tjah :) ne preostaje mi ništa drugo nego da tvoje rešenje priznam za tačno...makar iako je izradjeno uz malu pomoć ms paint-a i iako sam napisao ovo: "Naravno traži se 3D rešenje/raspored, ako napravite samo 2D crtež morate da dokažete da je konstrukcija moguća u prostoru tj. da krugovi prolaze jedan kroz drugi i da se ne seku..." zato što kad bi pokušao da napraviš takvu konstrukciju koju si nacrtao u prostoru verovatno bi uvideo da si nacrtao "nemoguć predmet" ili bi taj žuti prsten morao da ima bubreg da preskoči preko crnog, ili bi plavi morao da bude deformisan da ih oba obidje, možda je i moguća konstrukcija ali pošto je crni zavaljen unazad da prodje kroz žuti i zeleni dodatno bi morao da bude zarotiran na jednu stranu pošto i ova dva zahtevaju prostor da bi se mimoišli pa onda plavi i crveni nikako ne bi mogli da budu pod istim uglom u odnosu na oko posmatrača, nisam baš ovakvo rešenje imao u vidu više bih voleo neku 3D konstrukciju, ali pošto bi me mrzelo da dokazujem da je tako kako sam napisao a i vidim da zadatak nije zanimljiv jer ste okrenuli na šalu, tvoje rešenje se priznaje kao tačno - kad dostaviš 3D konstrukciju i uglove pod kojim su prstenovi zarotirani u odnosu na oko posmatrača :)


Ovo je recimo nečiji pokušaj u programu "Mathematica" ali kao što vidimo omašio je i žuti i zeleni i crni i žuti da poveže, ja znam da ćeš ti sad samo malo da precrtaš u ms paintu ali to u prostoru ne ide baš tako lako...
Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2145
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Olimpijski krugovi bolje povezani17.09.2018. u 01:35 - pre 67 meseci
ta se po tvome zapravo zahtjeva?

Dva torusa koji se međuse obuhvataju ne mogo ležati u istoj ravni!Dodamo treći koji obihvata prethodna dva,pa imamo tri torusa od kojih nema dva u istoj ili međusobno paralelnoj ravni.
Dodaj četvrti koji prolazi kroz sva tri prethodna,zatim peti koji prolazi kroz prethodna četiri itd.

Možeš napraviti da svih pet prstenova prolazi kroz sve preostale,ali nemaš niti jedan par koji je u paralelnim ravnima.

Da li ti tražiš da radi ljepote slike izostaviš poneko obuhvatanje,a da se postigne neka paralelnosti ili simerrija?

________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Olimpijski krugovi bolje povezani17.09.2018. u 22:44 - pre 67 meseci
"Šta se po tvome zapravo zahtjeva?"

:) Ja da sam znao šta tačno hoću da pitam ne bi ova prepiska trajala ovoliko...ali otprilike da olimpijski krugovi budu "bolje" povezani, pod bolje pretpostavljam da se podrazumeva da čine mrežu, a ne lanac kao sad, tj da svaki bude povezan (prolazi kroz) sa svakim susednim ali da se zadrži raspored olimpiskih krugova tri u gornjem redu, dva u donjem, ajd da dodam uslov minumum ravni u kojima su prstenovi, i minimum uglova pod kojima se nalaze u odnosu na oko posmatrača, jer ne bi bilo zgodno da se jedan vidi kao savršena kružnica, druga dva kao elipse a četvrti da se pretvori u liniju itd...

Obično kad nešto ima već uradjeno može da se nadje u stotine primeraka na netu ali ovo sam nalazio samo u pogrešnim izvedbama a naleteo sam i na onaj video sa početka i još par tekstova u kojima se tvrdi da ne mogu "bolje" da se povežu pa eto...


Još nečija pogrešna izvedba sa neta...
Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Olimpijski krugovi bolje povezani

[ Pregleda: 1708 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.