Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vip i Mobtel pukli skroz

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: Vip i Mobtel pukli skroz

[ Pregleda: 1318 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

digisat
Petar Pan
Beograd

Član broj: 9759
Poruke: 361
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+13 Profil

icon Vip i Mobtel pukli skroz01.08.2018. u 23:07 - pre 68 meseci
Odem ja sa nekim drugarima da ljudi uzmu mobilni internet opcija pod rednim brojem 1.

Vip Mobile postavimo tamo upit za internet kad ono na kojoj ste adresi damo adresu i tu im svaka čast kažu bazna stanica koja opslužuje tu adresu je već puna i na žalost ne možemo da vas primimo. Stvarno korektno i profesionalno puni su nam resursi i nema mesta.


Telenor bilo je problema priliko zaključivanja ugovora obojci drugara je u prvom mahu odbijeno zaključivanje ugovora ali ne iz razloga zauzeća baznih stanica nego zbog ne izmirenih dugova jedan je u međuvremenu odustao drugi je našao rešenje da reši tu situacija ali Telenor nije bio fer pa da je rekao ljudi nama su resursi puni 95 % i mi ne možemo da vam damo kvalitetan internet nego kao sve je u redu.


Ovaj deo priče se odnosio na ova dva čoveka e sad moja priča uzmem ja Telenor Home Internet i grdno se zeznem kao prvo postoji značajna razlika kada radite speed test sa mobilnog telefona i kada radite isto to sa Telenorovog mobilnog Rutera. Ruter pokazuje znatno manje brzine.


Uradio sam u neko doba nići speed test na ulici iza 12 sati noću i tu dobijem strašno dobre rezultate bude skoro 100 /40 na mobilnom isto to kad sam uradio kući nije bilo ni pola Sad u čemu je stvar zašto Huaway Ruter daje slabije brzine nego mobilni ne znam ali očigledno je da ne valja Telenorov internet ruter isto to kad uradim u toku dana na sve je znatno znatno manje.

Moja priča se odnosi na Beogradsko naselje Mirijevo a tu ima oko 100.000 stanovnika e sad koliko ima telenor krisnika ne znam ali nek ima minimum 10% što mu dođe oko 10.000 na nekoliko baznih stanica ja mislim da u Mirijevu nema više od 4 bazne stanice to sam proverio preko aplikacije cellmaper.net ima je i na google play.


MIŠLJENJE :


Za celu situaciju su krivi Telekom Srbija (MTS) i druge adsl i fiber optičke kompanije po mirijevu propala bakarna instalacija po šahtovima pa ljudi umesto da koriste ADSL to jest VDSL2 i optički internet oni otkazuju internet usluge kod Telekom Srbija i uzimaju internmet kod ova dva gore pomenuta provajdera ta dva provajdera su doživela sasićenje na nivou celoga grada Beograda i ne samo zbog korisnika iz Mirijeva nego sa svih opština u Beogradu. Ova se situacija može promeniti na dva načina prvi je da se korisnici vrate Bakarnim žicama ili optičkom kablu, druga verzija je da pomenute stanice izgrade dodatne bazne stanice ili da pojačaju postojeće.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Vip i Mobtel pukli skroz02.08.2018. u 03:51 - pre 68 meseci
U malo ga pretera Mirijevo sa svim delovima , po zvanicnom popisu iz 2011 ima 41.000 stanovnika . Sad neka se malo i uvecalo , daleko je 100.000 , verovatno Nikada nece imati toliko !

U Misljenju ima jedna rupa zasto su ljudi zainteresovani za kucni , 4G net , a to je cena pocetna koja se jos uvecava kod ADSL -a potrebom za postojanjem fiksnog telefona , koje sve vise ljudi izbacuje . Tako da ono sto VIP i Telenor reklamiraju za 1.000 din kod telekoma je vise nego duplo skuplje zbog fiksnog telefona .

MTS infrastruktura je OCAJNA ! Ja stanujem u mnogo naseljenijem delu od Mirijeva oko duplo a pravog VDSL na 50 MB nema ni u najavi niti ce ga biti ! O optici i ne razmisljam , jer to i ne postoji kao ozbiljna ponuda !

Druga stvar je sto su Kucni net kod VIP-a i Telenora uvedeni tek da bi postojalo nesto sto MTS nema i za oba provajdera predstavlja " zadnju rupu na svirali " , zato sto je isplativost za njih mnogo manja nego kod razgovora i par GB saobracaja mobilnog neta koji nude za vece pare nego sto je kucni net .

Da tu ima pare uveo bi to i MTS makar malo konkurisao i sam sebi , to bi nazvali nove ponude , nove mogucnosti itd .

U sustini u nasim uslovima ne treba racunati ni na VDSL, optiku , pa ni na mobilni kucni net .
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vip i Mobtel pukli skroz02.08.2018. u 18:25 - pre 68 meseci
Ja sam cuo da je nestasica sira u Ugandi uzrok plave boje vode u Kandaharu. I za to ima vise logike nego to da je MTS kriv sto drugi nemaju infrastrukturu.
Telenor i VIP imaju svoje linkove i vodove. Ne mogu oni ni da koriste bakarne parice za toliko baznih.

Original je sto po tebi Telenor kriv zbog toga sto su oni imali dug :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: Vip i Mobtel pukli skroz

[ Pregleda: 1318 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.