Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispis i upis u MySQL bez dva povezivanja

[es] :: PHP :: Ispis i upis u MySQL bez dva povezivanja

[ Pregleda: 4880 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

magrinjo

Član broj: 337536
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Ispis i upis u MySQL bez dva povezivanja16.01.2018. u 10:57 - pre 75 meseci
Pozdrav svima,

Ovako... u jednoj PHP stranici imam dve HTML forme i dve MySQL konekcije.

Prva forma mi sluzi da se u nju ispisu podaci iz baze, dok druga forma sluzi da te, vec izvucene podatke + podatke iz sadanavedene "druge forme" prosledi nazad u bazu.

Code:

    $connect = mysqli_connect("localhost", "root", "","imebaze");
    
    // mysql search query
    $query = "SELECT `imeiprezime`, `jmbg`, `datumrodjenja`, `adresa`, `brojtelefona`, `email`, `id` FROM `o_korisniku` WHERE `jmbg` = $id LIMIT 1";
    
    $result = mysqli_query($connect, $query);

Ovo sam koristio za ispis (deo koda, bez fatch array...)

Code:

$servername = "localhost";
$username = "root";
$password = "";
$dbname = "imebaze";
$conn = new mysqli($servername, $username, $password, $dbname);

// Check connection
if ($conn->connect_error) {
    die("Connection failed: " . $conn->connect_error);
}

// prepare and bind
$stmt = $query->prepare("INSERT INTO o_korisniku (test, test2, test3) VALUES (?, ?, ? )");


$stmt->bind_param("s", $test1, $test2, $test3);


A ovo za upis podataka u bazu sa prepared statementima.


Moje pitanje je, da li mogu nekako u jednoj konekciji da se pozivam i na upis i na ispis, da ne pravim dve konekcije na bazu u jednom fajlu?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Ispis i upis u MySQL bez dva povezivanja16.01.2018. u 13:26 - pre 75 meseci
Nema razloga da praviš dve konekcije. Napraviš jednu a kroz nju možeš da pokreneš više upita od kojih neki mogu da budu čitanje a neki upisivanje u bazu.

Što se tiče opisanog korisnikog interfejsa, ne znam da li je do šturog objašnjenja, ali meni to deluje kao prilično čudan pristup.

 
Odgovor na temu

magrinjo

Član broj: 337536
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispis i upis u MySQL bez dva povezivanja17.01.2018. u 15:48 - pre 75 meseci
Na jednoj stranici imam dve forme koje graficki predstavljaju jednu celinu:

1) Polja o korisniku

Licni podaci koji se ispisuju iz baze i automatski popunjavaju polja, a pretraga se vrsi po odredjenom kljucu.

2) Polja o prodaji

Novi rucni unosi o podacima prodaje proizvoda, gde se klikom na "submit" vuce "id korisnika" (skriveno polje) iz tabele 1, i svi podaci iz tabele 2, koji se zatim ubacuju u bazu.


@Pedja, sta bi ti preporucio a da to ne bude "cudan pristup", svaki savet je dobrodosao :) ?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Ispis i upis u MySQL bez dva povezivanja17.01.2018. u 15:50 - pre 75 meseci
Zašto imaš formu za korisnika ako se njegovi podaci na njoj ne menjaju?
 
Odgovor na temu

magrinjo

Član broj: 337536
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispis i upis u MySQL bez dva povezivanja17.01.2018. u 16:43 - pre 75 meseci
Po polju JMBG (kljuc pretrage) on izlistava i popunjava ostala polja koja su read-only. Verujem da je dovoljno da samo ispise ime i prezime, a ne i ostale podatke.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Ispis i upis u MySQL bez dva povezivanja17.01.2018. u 19:31 - pre 75 meseci
Ovako kako si sad opisao je ok, nje čudno.

Prsoto napraviš konekciju jednom a onda kroz istu knekciju uradiš upit z apodatke o korsiniku.

Onda proveris da li je submit, ako nije onda uradi supit da izvuces podatke za drugu tabelu a a kojeste submit onda uradi supit da upises podatke u bazu i to je to.

Iza toga ide prikaz strane sa svim tim podacima.



Generalno, ako je neka kompleksnija apliakcija bolje je da ona negde na početku narpavi konekciju k abazi i da je prosledđuje modulima, tako da se oni konekcijom uopšte ne bave nego to dobijaju gotovo.
 
Odgovor na temu

magrinjo

Član broj: 337536
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispis i upis u MySQL bez dva povezivanja27.01.2018. u 14:31 - pre 75 meseci
Hvala majstore
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Ispis i upis u MySQL bez dva povezivanja

[ Pregleda: 4880 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.