Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AMD Athlon II X3 450 otključan na AMD Phenom II x4 B50

[es] :: Overclocking & Modding :: AMD Athlon II X3 450 otključan na AMD Phenom II x4 B50

[ Pregleda: 2434 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

irresolute
Srbija

Član broj: 337944
Poruke: 9
178.79.58.*



+6 Profil

icon AMD Athlon II X3 450 otključan na AMD Phenom II x4 B5013.01.2018. u 23:59 - pre 75 meseci
Imam sledeću konf:
Ploča MSI 740GM-P25 (MS-7623)
Procesor AMD Athlon II X3 450
Grafika ASUS R200 Radeon R7 260X
Ram 4GB ddr3

Speccy pokazuje da je temperatura AMD Athlon II X3 450 svega 18 °C u stanju mirovanja, kada otključam u biosu (nesto ovako https://www.youtube.com/watch?v=BKUoQlMC_Rk) četvrti procesor, windows prepoznaje AMD Phenom II x4 B50 - tada temparatura procesora skace na 49 - 50 °C u stanju mirovanja dok je posle svega 10 min igranja FAR Cry Peimal skočila na 69 °C.

Ponovo sam zaključao procesor dok se ne posavetujem sa nekim - da li su ove temperature opasne? Da li ce problem rešiti neki bolji kuler i ako hoce KOJI preporučujete (sto niza cena a da sigurno resi problem) ?

Hvala
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: AMD Athlon II X3 450 otključan na AMD Phenom II x4 B5014.01.2018. u 01:46 - pre 75 meseci
Relattivno su to i ok temperature, ali nije zgoreg da malo prekontrolises sistem hladjenja, ocistis sve od prasine, promenis termalnu pastu ili na kraju krajeva, uzmes malo bolji hladnjak.

Sa otkljucavanjem si otkljucao jezgro, a samim tim je skocila i potrosnja, a onda i grejanje, naravno.

Nista tu nije opasno u tvom slucaju i nisu temperature kriticne, ako uopste i senzori dobro ocitavaju kada otkljucas jezgro. Pogledaj sta kaze u BIOS-u za temperaturu procesora.

Najbolje je da zavrtis neki stres test CPU-a, tipa Linx i sl. i pratis. Ako se komp ne ugasi za sat vremena testiranja, bas te briga, ostavi tako i zanemari ta ocitavanja.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: AMD Athlon II X3 450 otključan na AMD Phenom II x4 B5014.01.2018. u 02:34 - pre 75 meseci
Po specifikacijama moze do 75C.
 
Odgovor na temu

irresolute
Srbija

Član broj: 337944
Poruke: 9
178.79.58.*



+6 Profil

icon Re: AMD Athlon II X3 450 otključan na AMD Phenom II x4 B5014.01.2018. u 07:57 - pre 75 meseci
Hvala na brzim odgovorima.

Nisam naveo da imam najobicniji box amd kuler koji je isao uz AMD Athlon II X3 450, desavalo mi se da kada se ceo "zacementira prasinom" kuler bucno radi i racunar se iznenada resetuje... Skoro je kuler ociscen i stavljena u servisu nova pasta (zamolio sam da bude bolja pasta) - racunar je dosta star ali nikad nije bio gejmerski vec klasican kucni racunar - skoro sam kupio jeftinu polovnu graficku da za male pare mogu da igram starije naslove - i zaista mogu da poteram Assassin's Creed IV Black Flag, Dirt3, Prince of Persia: The Forgotten Sands, Need for Speed: The Run, Far Cry Primal, GTA IV, Need for Speed Rivals (2013) - u ovoj igri hoce povremeno da malo obori fps dok sve predhodne rade tecno na visokom rezolucijama i detaljima.

Necete mi zameriti imam jos par pitanja:

Kada pustim stres test da li je reset racunara najgore sto moze da se desi ili da ne rizikujem vec prvo kupim kuler?

Da li neko moze da mi preporuci koji kuler a da nije mnogo skup? Da li vredi neki polovan sa masivnim grilom i bakarnim cevcicama (ima ih vec od 10e) ili to ne vredi - da li kuler moze da bude poluispravan pa da ne radi dobro posao? Da li je u ovim bakarnim cevcicama neki gas koji moze vremenom da ispari?

U winwin-u ima nekoliko modela za 20-ak evra koji izgledaju prilicno dobro http://www.winwin.rs/racunari-...ir=asc&order=price&p=4 ili mogu da prodjem jeftinije?


 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: AMD Athlon II X3 450 otključan na AMD Phenom II x4 B5014.01.2018. u 12:21 - pre 75 meseci
Ti veliki kuleri , ogromna kocka aluminijuma sa rebrima , plus bakarna osnova i bakarne cevcice za odvod toplote su dobri u principu . To su sto ljudi prodaju polovno , mahom skidani kuleri sa brend kompjutera i bolji su nego stock . Vidi samo one modele sto imaju 1 do 2 ventilatora sa strane te kocke , da odvode temperaturu od nje.

Ima i modela bez ventilatora koji nisu dobri , tj, dobri su za slabije procesore .

Problem tu jeste sto su Brendovi imali jos najmanje jedan ventilator , najcesce sa plasticnim velikim usmerivacem vazduha preko svega toga , da taj ventilator izvlaci toplotu , da ona ne ostaje u kucistu . Tako nesto je tesko da sam covek napravi od obicnog kucista .

Ali mozes da stavis 1-2 ventilatora na stranice kucista , pozadi , ispod napajanja , sa strane itd , gde vec tvoje kuciste ima za to predvidjena mesta . Plus treba da obezbedis struju za te ventilatore , jer svaki pojedinacni trazi svoj najcecse konektor preko ploce , a tesko da ploca moze da ima toliko konektora . Vec treba to resiti po principu 2 u jedan i slicno .
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: AMD Athlon II X3 450 otključan na AMD Phenom II x4 B50

[ Pregleda: 2434 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.