Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 835

[es] :: Advocacy :: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 835

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6352 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bigvlada
bgd

Član broj: 41095
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83506.12.2017. u 15:06 - pre 76 meseci

Asus je predstavio laptop sa Windowsom S (obogaljena verzija desetke) baziran na mobilnom čipsetu Snapdragon 835. Verzija sa 8GB memorije košta 800 dolara. x86 emulacija se vrši softverski.

https://www.anandtech.com/show...dragon-835-based-windows-10-pc

Posle pokušaja sa Dec Alfa, PowerPC i ARM procesorima, Majkrosoft je rešio da proba još jednom.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83506.12.2017. u 16:23 - pre 76 meseci
Propast u najavi.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83506.12.2017. u 18:14 - pre 76 meseci
Bas tako . Ovo Asus ne bi ni Lud pravio , da nije dobio porudzbinu od MS-a . Kakva budalastina , Obogaljeni win 10 . Ni puna 10-ka ne prolazi kako su zamisljali , sve to ide na silu , a obogaljena , bas ima odgovarajuci epitet

Ne znam kakvom Kosmickom Ironijom , ovi Nesposobnjakovici su se docepali Monopola , na OS za PC kompjutere , inace kako redjaju promasaje , iz jednog u drugi ulecu prosto Srljaju, davno bi to bila Bankrot firma .

Cega kod su se dohvatili , to je bila propast . Win phone , Nokia , konzola Xbox one , je davno propala stvar , samo kupcima niko nije javio . Zamislite kada su prestali da objavljuju broj prodatih primeraka ?!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2789 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83506.12.2017. u 18:31 - pre 76 meseci
Ali zato Steam Machine ima budućnost sunce li ti...
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83506.12.2017. u 20:59 - pre 76 meseci
Naravno da nije samo Ms pretplacen na neuspehe .

Google je na primer sa Motorolom , ostao koliko Milijardi $ u gubitku ?

Xbox one je konkurent sa PS4 koji ga je izgazio . Donekle ne vidim zasto oni koji se bave sofwerom kao MS i Google , uopste ulaze u ovakve projekte , kada ocigledno ne znaju sta rade ?
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
89.216.105.*



+93 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83508.12.2017. u 09:10 - pre 76 meseci
Kad vidim imovinsko stanje top menadžmenta u tim kompanijama i kad uporedim sa svojim, mislim da ti ljudi dobo znaju šta rade :d

Na temu - Windows S nije namenjen samo ARM procesorima, već i x86. Najveća razliku u odnosu na Win 10 Home/Pro je što dozvoljava samo softver iz MS Store-a. MS zbog toga reklamira tu verziju kao najsigurniji Windows, mada po mom mišljenju tu je pre svega zbog širenja tržišta i MS softvera, što je i logično :)

Inače i u Store-u se mogu naći win32 programi, tako da to nije nikakav problem. Npr. Inkscape, Krita, Photoshop Elements, gomila AAA igara... su dostupni iz MS Store-a. Tj. ko god želi može da ubaci svoj program tamo i isti će biti dostupan i Win 10 S korisnicima.

Ostaje pitanje performansi prilikom x86 emulacije na ARM-u, mada po viđenom, ne izgleda loše, s obzirom na to da treba da posluži samo za povremeni rad u istim. Profesionalci će i dalje morati da kupuju radne stanice od 3.5 kg, sa ventilatorom koji se čuje kao avion i sa ciglom od punjača.

Po mom mišljenju, ovo je odličan potez MS-a. Jer ako/kad ARM dođe do većeg udela na desktop/laptop/AiO tržištu, Microsoft će verovatno imati bolje rešenje od Google-a i Apple-a, bar kada se radi o standardnim home/office zahtevima
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.177.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83508.12.2017. u 09:42 - pre 76 meseci
Space Beer

O "standardnim home/office zahtevima" slusam jos od 1992. i IBM OS/2. Problem sa "standardnim home/office zahtevima" je, iako najveci deo softvera koristimo svi, i tu su ti "standardni zahtevi" gotovo svako koristi ponesto za sta mu treba odredjena hardver/OS kombinacija. Zasto ce meni ista sem Windowsa ako mogu da koristim Cygwin u njemu, posto Linux/*BSD/Apple ne mogu da koristim zbog nekih video igara koje igram? Kad, i ako, budem imao potrebe za home serverom, stavicu na njega Linux ili FreeBSD. Slicno i sa hardverom i softverom za audio/video produkciju ima necega za sta mora Apple.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83508.12.2017. u 09:58 - pre 76 meseci
Da se nadovežem na gornji komentar o standardnim zahtevima: možda korisnici i imaju neke standardne zahteve, u segmentu kućnog ili office rada. Ali zato programi koji se koriste u tu svrhu imaju sve veću zahtevnost (kako hardversku tako i softversku - ne mogu da rade normalno na starim verzijama Windowsa), pa se tu vrtimo u krug - naši zahtevi su isti ali su alati za ispunjavanje tih zahteva zahtevniji.
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
89.216.105.*



+93 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83508.12.2017. u 11:48 - pre 76 meseci
Ne znam da li smo se razumeli. Mišljenja sam da će ARM možda zameniti dobar deo x86 uređaja u kućama i kancelarijama. Za gomilu zadataka (web, mail, office, igre...) Android i iOS nude dosta i u trenutnom obliku. Odnosno, neko već sad može da kupi laptop, AiO ili neki miniPC i koristi ga kao što danas koristi PC sa Win 7 ili 10. ChromeOS već sada ima duplo veći udeo u USA u odnosu na Linux desktop. RemixOS je izgledao kao da ima budućnost, ali je projekat ugašen.

Ukoliko bi jeftini, a upotrebljivi ARM uređaji preplavili tržište, MS bi ostao bez dobrog dela kolača. Ovako nude svoj OS i za x86 i a za ARM sa (skoro) istim mogućnostima. Na (jeftinim) tabletima se napravila takva podela da su (skoro) svi Android/iOS na ARM-u, a Windows na x86 (pre svega Intel Atom). Ima tu i dual boot opcija, što nije loše rešenje.

MS nije uspeo da privuče dovoljan broj developera da razvijaju svoj softver za Windows Phone, tj. UWP, a i Store je bio kao grad duhova :) Ovako, ako MS Store zaživi i za win32 aplikacije, možda će mnogi prvo pustiti svoj program u tom obliku, čisto da se nađe, a kasnije optimizovati i za manje/touch ekrane. Odnosno, kad i ARM procesori iz srednjeg segmenta budu imali performanse kao sada npr. SD 835, MS može da prodaje Stick PC ili telefone koji su bukvano PC u malom formatu, tj. sav softver koji postoji za x86 Windows, moći će da se koristi na takvim uređajima. To mi se čini kao realniji scenario nego da npr. Corel, Autodesk ili Adobe portuju sav svoj softver na iOS i Android, a da bude konkurentno postojećim rešenjima

Što se zahtevnosti tiče, tu se deličimčno slažem. Nije današnji softver toliko zahtevan, jer skoro sve može da se koristi i na Pentiumu od 50€. Zapravo sve zavisi od upotrebe, jer nije isto nacrtati u ACAD-u kvadrat ili layout fabrike sa 50 različitih mašina, cevovoda i sl. Zato i kažem da ovakvi uređaji neće zameniti high-end PC, ali svakako mogu se koriste za nezahtevne zadatke. Zamisli da imaš telefon/fablet koji koristiš za kao i svaki drugi smartphone, ali koji možeš da postaviš na dock i koristiš kao računar, pri čemu su ti svi potrebni programi dostupni. Ili da odigraš partiju CS-a u pauzi. Tj. zašto firma koja za svojih npr. 200 zaposlenih kupuje i telefone i računare, ne bi uzla jedan uređaj koji može da se koristi i kao telefon i kao office računar. Ili da neko ko retko koristi PC kod kuće, a potreban mu je, ne bi kupio takav uređaj koji će povezati sa ekranom i periferijama po potrebi. Za sada je to nemoguće, jer svi na poslu koristimo programe koji rade samo na desktop verziji Windows-a. Ali za koju godinu, nije nerealno da se desi.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83508.12.2017. u 13:51 - pre 76 meseci
Ovde se radi o tome , o zacaranom , krugu , od koga zivi cela industrija Pc , od kada postoji ! U sustini u pocetku nije bilo tako jer je prvobitni PC bio iako slab u primeni 10 godina , a toliko se cekalo i da nastane 1990 . prvi zadovojavajuci Windows 3.0 .

Negde od tog perioda nastaje Vrteska ! Svakih par godina se izbacuje novi Win , koji sam po sebi , trazi jaci procesor , vise memorije itd . Njega prate ostali programi , sve u dogovoru sa proizvodjacima hardwera !

Jer kako bi zivela industrija , kada bi se sve sto coveku obicnom treba , moglo raditi na kompjuteru starom 15 godina ? Kupio bi se jedan u 15 godina , a industrija da stavi katance na svoje fabrike ? Zbog toga se nalazimo u stalnoj vrtesci , Namernog povecanja , zahtevnosti i samog OS i programa za hardverskom snagom !

Chromium OS , je toliko popularan , da je u Srbiji nemoguce naci Nijedan uredjaj sa njim ? To je u stvari Browser OS , cija je osnovna funkcija Internet . Dodato je jos par funkcija radi stosa i to je sve ! Da li je to buducnost , nemoguce !

Prvi neuspeli pokusaj MS-a Win RT , evo sada ovaj surogat , na istom principu . Sve da se plati iz njihove prodavnice ? Zatvoreni sistem , gde ce oni uzimati novac . Prica da mozes da okacis svoj program , stoji ,ali to nece biti besplatno za onog koji kaci ! Pa taj MS Nesposobni , nije uspeo to isto da ostvari sa Telefonima svojim Nokia, Lumia , kasnije Ms Lumia , sa zatvorenom , restriktivnom prodavnicom , a uspece sa PC-em ?

Nema za to teorijske sanse . Prica da ce ARM da tera u emulaciji programe , koje ne moze kako treba da tera ni najnoviji i3 na primer , je Budalastina , da ne kazem neku tezu rec . Uspesna emulacija se izvodi kada sistem koji Emulira ima bar 10 puta jacu , brutalnu snagu procesorsku , a ARM je naravno dosta sporiji od X86 procesora koje treba da emulira ?

Lepo je pisati ovde , ali treba zadrzati trunku Ozbiljnosti !
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.177.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83508.12.2017. u 14:09 - pre 76 meseci
ademare

Hajde, ne zivi u bajci. Probaj da igras Forza Motorsport 7 u 4K rezoluciji na nekoj budzevini staroj desetak godina, koja, jelte, sve moze! Itekako ima prostora za progres, i jasno mi je zasto ljudi kupuju Intel i7 sa vise nVidia 1080 Ti grafickih u SLI i sa 16-32Gb RAM.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83508.12.2017. u 14:23 - pre 76 meseci
Htedoh i ja da mu odgovorim, ali vidim da je bajka uzela maha pa precutah. :)

Zamisli kad bi na Sony PS 1 mogao da teras najnovije naslove, samo da developeri nisu sise i namerno zahtevaju konzole poslednje generacije. :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83508.12.2017. u 14:42 - pre 76 meseci
@ bojan_bozovic
@Zoran Milovanovic

Citat:
ademare:

Svakih par godina se izbacuje novi Win , koji sam po sebi , trazi jaci procesor , vise memorije itd . Njega prate ostali programi , sve u dogovoru sa proizvodjacima hardwera !

Jer kako bi zivela industrija , kada bi se sve sto coveku obicnom treba , moglo raditi na kompjuteru starom 15 godina ? Kupio bi se jedan u 15 godina , a industrija da stavi katance na svoje fabrike ? Zbog toga se nalazimo u stalnoj vrtesci , Namernog povecanja , zahtevnosti i samog OS i programa za hardverskom snagom !



Ne znam da li nisam pisao dovoljno jasno , ili vi niste razumeli sta ste procitali, ako ste procitali ! U citiranom delu od prve reci pise da se svakih par godina izbacuje novi OS koji trazi jaci kompjuter itd .

Nigde ne pise da moze da radi bilo sta na starom, nego naprotiv pise da mora svake 2 godine da se kupuje Novi , jaci ! Inace bi stigli katanci .
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2789 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83508.12.2017. u 15:17 - pre 76 meseci
ademare

To ne može da funkcioniše ako nove verzije ne nude nove mogućnosti. Ako neko može te nove mogućnosti da pruži na slabijem hardveru i po nižoj ceni, zaradiće.

Nisam siguran da su video igre dobar primer jer se rade budi bog s nama tehnologijom, ali ademare svakako nije u pravu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83508.12.2017. u 15:35 - pre 76 meseci
Ja nisam uopste ni pisao o igrama ! To je tako daleko od teme , koja da podsetim se odnosi na novi WIn, naslednik win RT-a !

A primeri koji se daju , posebno ovo sa Konzolama , nemaju veze sa Zivotom ! Konzole jesu Specijalizovani Kompjuteri , ali je primer potuno pogresan i upravo se one daju kao primer , a za njih Vazi ono Sto Ne vazi za Kompjutere !

Konzole Nepromenjene , Isti Hardwer imaju daleko Duzi zivotni vek na trzistu , u odnosu na PC ! Znaci da sam napisao , ono sto tvrdite , da jesam, a Nisam , upravo bi Konzole bile dokaz toga sto Nisam Napisao !

Pominje se PS1 koji je na Trzistu bio u Nepromenjenom hardverskom obliku i mogucnostima 10 GODINA ! Ajde da vidim Pc za igranje koji to moze !

Njegov jos uspesniji naslednik PS2 je bio sa istim hardwerom na trzistu 13 godina ! Tu se ne racuna , sto je umesto Fat , modela kasnije pravljen Slim i jos neke Ustede , procesor , GPU i ostali igracki hardwer je Isti 13 godina .

Xbox 360 je sa istim hardwerom 10 godina bio u prodaji itd .

Upravo prica o konzolama , pobija tvrdnje , za koje se tvrdi da sam ih ja izrekao , a nisam !

Ako hocete da se prica , o Igrackoj industriji , i Konzolama , moze ! Otvorite drugu temu o tome , pa da razmenjujemo misljenja . Konzole bar sve imam i znam o njima jos mnogo vise nego o PC-ima !
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.177.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83508.12.2017. u 15:51 - pre 76 meseci
ademare

Nisi u pravu, laptop sa 2Gb RAM i nekim slabim procesorom radice bolje na Windowsu 10 nego na Visti ili Windowsu 7, to je i razlog zasto se i danas prodaju laptopovi sa po 2Gb RAM za sitne pare. A sto se office paketa tice, za sve je dovoljan LibreOffice, kao sto je dovoljan i browser poput Chrome ili Firefoxa, i program poput GIMPa ili PaintNet za rad sa fotografijama. Problem je sto su kupci uobrazili da se u programima poput Photoshopa jedino mogu da obradjuju slike za Facebook slikane mobilnim koji ima bednu optiku i elektroniku, ma i u usporedbi sa niskobudzetnim fotoaparatima, a o onome sto se profesionalno koristi da ne govorim!

Dalje, da dodam, pre ce Intel zauzeti trziste mobilnih telefona koje sada zauzima ARM, nego sto ce ARM na desktop. Devedesetih su pokusali napad na Intel, i to giganti poput DEC, HP, IBM i Sun Microsystems. Od tih firmi samo HP i IBM postoje i danas, pri cemu je IBM prodao svoj PC biznis kineskoj firmi Lenovo.

Sto se Windowsa na ne-Intel platformi tice, Windows NT 3.51 je radio na MIPS procesorima jos tamo 1993-1994, pa se to nije materijalizovalo u uspesnu zamenu za Intel PC. Cak je i Apple presao na Intel sa ne-Intel platforme.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83508.12.2017. u 16:08 - pre 76 meseci
E dobro NISAM u PRAVU!

Prvo je bilo da sam napisao, a nisam da sve moze da radi na kompjuteru starom 15 godina, tu nisam bio u pravu jer ne moze, primer je Igra u rezoluciji 4K i Konzola PS1!

Posle je ispalo da Nisam u pravu jer sam napisao da ne moze, jer eto Moze, i da danas vise moze na Laptopu, i brze i bolje, nego na tom istom Laptopu pre 10 godina.

Zakljucak je jasan!

Sve sto sam Napisao, Nisam u Pravu, Sve sto nisam Napisao, Nisam u Pravu, sve sto sam Pomislio, nisam u Pravu, sve sto nisam Pomislio, nisam u Pravu!

Izlazim iz price, jer nisam u pravu, pa nema svrhe nastavljati.

[Ovu poruku je menjao flighter_022 dana 09.12.2017. u 15:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
89.216.105.*



+93 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83508.12.2017. u 16:20 - pre 76 meseci
Upravo to. Windows iz 2017 nije zahtevniji od Windowsa iz 2009. Takođe i npr. Office program iz 2016 (Word) radi sasvim lepo na hardveru iz 2010. To je i jedan od razloga slabije prodaje hardvera - ljudima ne treba bolji PC. Ja sam npr. na kineskom tabletu od 200€ sa 2 GB memorije i jadnim Atom-om koristio full Windows 10, LibreOffice, desktop browsere i Python. Naravno, jedan po jedan, ali više zato što je RAM ograničenje. Najnovije generacije telefona imaju primetno bolji hardver od tog tableta (A11, SD 835, Helio X30, Exynos 9... i 4-8 GB memorije), tako da ne sumnjam da će i uz emulaciju, Word ili Excel raditi pristojno. Opet da ponovom, govorim o osnovnoj kancelarijskoj ili kućnoj upotrebi.

Meni je npr. Asus PadFone koncept genijalan. Još ako isti uređaj možeš da povežeš na veliki ekran i periferije, pokreneš GIMP ili Quake, to je sve što ti treba. Tj. velikoj većini.

A to da će Intel zauzeti veći udeo na tržištu mobilnih i lakih uređaja ne stoji. Vidiš da pokušavaju već 10 godina i da im ne ide. Zapravo, priča se da će proizvoditi (tuđe) ARM čipove u svojim fabrikama. Mislim da se Huawei pominje kao naručilac posla. S obzirom na dostupnost licence, mislim da im je lakše da i oni prave svoj ARM čip nego da guraju Atom i dalje :)


 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Moderator
Član broj: 18499
Poruke: 737
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83509.12.2017. u 14:09 - pre 76 meseci
Citat:
ademare:
Svakih par godina se izbacuje novi Win , koji sam po sebi , trazi jaci procesor , vise memorije itd . Njega prate ostali programi , sve u dogovoru sa proizvodjacima hardwera !


Na mom sistemu nisam primetio da radi i malo sporije pod Win10, u poredjenju sa Win7 (8 i 8.1 sam preskočio). Čak bih rekao da radi i malo brže i stabilnije (iako je i Win7 varijanta bila više nego zadovoljavajuća). Od hardvera imam onako, malo iznad proseka, i7-2860, 8 GB, SSD, nVidia karticu...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2789 Profil

icon Re: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 83509.12.2017. u 14:16 - pre 76 meseci
ademare misli da su "proizvođači" neka tamo povezana bagra. Proizvođač možeš da budeš i ti i šta onda ako si "van njihovog dogovora".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows RT čin drugi - Windows S na Snapdragon-u 835

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6352 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.