Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ventilator koji se skroz gasi. Ima li to?

[es] :: Overclocking & Modding :: Ventilator koji se skroz gasi. Ima li to?

[ Pregleda: 2370 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Ventilator koji se skroz gasi. Ima li to?21.10.2017. u 10:28 - pre 78 meseci
svi PWM ventilatori koje sam našao imaju neki minimalni broj obrtaja na kojem se vrte. Međutim, meni to ne treba. Postoji li ventilator koji može u potpunosti da se ugasi kada nije potreban, odnosno recimo kada je hladnjak procesora sam po sebi dovoljan da ohladi procesor na ispod 45oC?

Razlog: ventilator sam po sebi samo pumpa nepotrebnu prašinu u hladnjak, a i pravi nepotrebnu buku i kad je tih. Meni je skoro crkao ventilator na procesoru i zaključio sam da ceo procesor može većinu vremena da radi i bez ikakvog ventilatora (temperatura se kretala oko 45oC iako je hladnjak već bio pun prašine koju je ventilator naduvao u njega), a samo je sopradično potrebno paliti ventilator kada jače opteretim procesor (pa temperatura poraste na preko 60oC). Dobio sam ideju da nabavim veći hladnjak (ovaj je prilično mali, mada očigledno dovoljan) i ventilator koji ima sposobnost da potpuno stane, i time napravim skoro potpuno bešuman PC.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Ventilator koji se skroz gasi. Ima li to?21.10.2017. u 10:58 - pre 78 meseci
Postoje, takozvani thermostat temperature switch .
Kupi, tebi odgovarajuće temperature, i stavi ga u granu napajanja ventilatora a njega pričvrsti na hladnjak ili kućište, u zavisnosti koji ćžališ da se na taj način isključuje!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Ventilator koji se skroz gasi. Ima li to?21.10.2017. u 13:15 - pre 78 meseci
Ima to moja Neispravna graficka Kada je opteretim , ventilatori , ima 2 komada , stanu , a ona nastavi da radi , usporeno .

Ovo sa termickim prekidacima, nije losa ideja . Kod nas je cena oko 250 din. i postoje sve temperature od 40 pa navise . To su mehanicki prekidaci, metalni tanki disk , je termostat

Samo treba paziti , jer postoje 2 vrste , jedni koji se iskljucuju na nekoj temperaturi , i oni koji se ukljucuju , sto tebi treba . Najbolje da ga stavis na hladnjak .

Znaci taj metal se zagreje , onda sprovodi , struju, ventilator pocinje da radi , pa kad ohladi , hladnjak , i ovaj termo prekidac , onda iskljuci struju i tako u krug . To je princip rada .

https://www.youtube.com/watch?v=_5eUQkmTwwQ

[Ovu poruku je menjao ademare dana 21.10.2017. u 14:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Ventilator koji se skroz gasi. Ima li to?21.10.2017. u 13:31 - pre 78 meseci
Mislim da je najveci problem sto ventilator nece ponovo da se pokrene kada je na najmanjem broju obrtaja. Intel je to resio ali nije isto kod svih.
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Ventilator koji se skroz gasi. Ima li to?

[ Pregleda: 2370 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.