Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Boravak 90 dana u šengenu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Boravak 90 dana u šengenu

[ Pregleda: 1172 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miki 1234
Radnik
Gps awax
Sabac,Srbija

Član broj: 337363
Poruke: 1
89.216.109.*

Sajt: gpsawax.rs


Profil

icon Boravak 90 dana u šengenu12.10.2017. u 13:15 - pre 79 meseci
Tema je 90 dana boravka u šengen zoni
Čitao sam puno komemtara na ovu temu a to je nešto što je našim ljudima potrebno pa sam rešio da svima pomognem oko ove tabu tem
Priče o pečatima i sistemima za kontrolu kretanja gradjana trećih zemalja u koje spadamo i mi. Ovako stoje stavar
Posetite wikepedija i ukucajte passport stamp i tu ćete videti šta kaže eu zakon.To znači da Madjar ne vidi Slovenački pečat i obrnuto i ne postoji centralizovana baza ppodataka o ulazu i izlazu
U prevodu ako ste prekoračili boravak u šengenu nadjete nekog da vam odradi ulazne i izlazne pečate ali samo prave možete boraviti u nedogled u eu
Moj prijatelj je godinama u beču i tako radi a i uredno putuje kada treba bitno je da su pečati originalni
Evo prevoda sa wikepedije

Sve 26 evropskih zemalja unutar šengenskog područja imaju ulazne i izlazne pečate jedinstvenog dizajna. Od aprila 2016. godine, na nacionalnom nivou, 11 šengenskih zemalja (Estonija, Finska, Grčka, Mađarska, Letonija, Litvanija, Malta, Poljska, Portugalija, Slovačka i Španija) [10] [11] [12] [13] [14 ] [15] [16] su razvili računarske baze podataka koja evidentiraju ulaze i izlaze državljana trećih zemalja (tj. Putnika koji nisu državljani EU, EEA ili švajcarski državljani) na graničnim prelazima na granici. Međutim, na šengenskom nivou ne postoji centralizovana računarska baza podataka koja prati unose i izlazi na svim graničnim prelazima 26 šengenskih zemalja, niti su zapisi o ulazu i izlazu iz nacionalnih baza podataka koji se dele između zemalja [17]. [18] Kao rezultat, službenici za sprovođenje zakona i dalje se oslanjaju na provjeru pečata za pasoše kao primarni način provjere da putnici koji nemaju pravo na slobodno kretanje nisu prekoračili dužinu dozvoljenog boravka u šengenskom području.
Miki1234
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Boravak 90 dana u šengenu15.10.2017. u 12:16 - pre 79 meseci
Dok ne uvedu Entry-Exit System, onda nećeš vše tako moći da boraviš preko 90 dana.

http://www.consilium.europa.eu.../2017/03/02-entry-exit-system/

Neće biti pečata, skenira ti pasoš i u sistemu si na svim prelazima u EU.

A uvešće i ETIAS, pa ćeš morati da se registruješ pre ulaska.

http://www.consilium.europa.eu...ess-releases/2017/06/09-etias/
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Boravak 90 dana u šengenu

[ Pregleda: 1172 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.