Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programiranje digitrona!

[es] :: Ostali programski jezici :: Programiranje digitrona!

[ Pregleda: 4925 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefansav1
Stefan Savićević
Nikšić

Član broj: 253525
Poruke: 47
62.4.55.*



Profil

icon Programiranje digitrona!14.09.2017. u 15:52 - pre 79 meseci
Pozdrav forumasi! Imam dilemu oko kupovine "naucnog" digitrona. Naime, treba mi digitron koji bi mogao da se programira to jest u kojem bi mogao da ubacim neki program tipa za resavanje Integrala i Diferencijalnih jednacina Izvoda... Koji je kalkulator programibilan i dje da nadjem programe za njega i kako da iste unesem?
stefansav1
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Programiranje digitrona!14.09.2017. u 17:57 - pre 79 meseci
Kupujes naucni DIGITRON u 21. Veku ???

...moje saucesce...

Pre pola veka, kad se pojavio ovaj, svi smo Poklekli :


Verujem, da bi Ti neki, koji nema Z80 ili neki Pentijum.

tebi treba neki sa

-12 jezgara,
-128 G rama,
- i bar edno 6 do 9 USB "Mikro+Makro" konekcija brzine 7.1,

iLi grešim ? ....Ispravi me...


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stefansav1
Stefan Savićević
Nikšić

Član broj: 253525
Poruke: 47
62.4.55.*



Profil

icon Re: Programiranje digitrona!14.09.2017. u 18:28 - pre 79 meseci
Ne razumijem se bas puno u ovu oblast ali zbog iznenjerske matematike mi treba neki digriton sa operacijama integraljenjem granicnim vrijednostima izvodima itd... i ako bih mogao kako da nadjem neku bazu programa na internetu i da ubacim u taj digitron da li je to izvodljivo? :) Pozzz
stefansav1
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Programiranje digitrona!14.09.2017. u 19:57 - pre 79 meseci
Joj Stefane,

Puna mi kuca digitrona, ( ima i LED, i LCD )

ali te Integrale, Diferencijale (od Fapp-a), Limese,
prvi, drugi i N-ti izvod funkcije,
Min-Max Amplitude, +cirkus od Statičkih srednjih vrednosti,

..sa primesama Faktora trenja na NEpodmazanim zupčanicima,

sa 3.14 x ½ x Faktoriel od Vodostaja Dunava x Efektivna vrednost Srednjeg rastojanja Meseca od
kote nadmorske visine ove plave zemaljske kugle!

...i ostale Q-hurca boce..i ostale džakonije, ---- ti "Dihgitoni" ne umeju da rade.

Inače bi, prvom brzom poštom TO tebi poslao,

Da ga Ti arčiš, koristiš, lomiš i uništiš, kad već ne umem ja.

Svako Dobro,
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Programiranje digitrona!14.09.2017. u 20:05 - pre 79 meseci
Vidi ovaj HP Prime Graphing Calculator:
http://www8.hp.com/us/en/prodserv/calculator.html

Ja sam pre 20+ godina trosio ovaj HP 48SX :
https://en.wikipedia.org/wiki/HP_48_series

Taj HP 48 osim integrala, izvoda, jednacina, funkcija, matrica sam mogao i da isprogramiram za razne situacije u matematici, elektrotehnici, mehanici...
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.aur.co.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Programiranje digitrona!14.09.2017. u 21:08 - pre 79 meseci
Potrazi po oglasima Texas Instruments TI-92 Plus, Voyage 200 ili TI-89. Ja sam uspeo da pronadjem odlicno ocuvan Voyage 200 za 2000 din. Svi oni rade to sto si naveo a mozes i da pises svoje programe ukoliko to zelis. Dejan ti je pomenuo HP 48, pogledaj mozda i neki noviji tipa 49G.

Ne znam koliko bi mogao da opravdas kupovinu novih TI ili HP kalkulatora ali mislim da ce ti i stari sasvim odgovarati posebno sto cak i ako ih nema kod nas mogu da se naruce iz inostranstva za ukupno manje od 100 dolara.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

stefansav1
Stefan Savićević
Nikšić

Član broj: 253525
Poruke: 47
62.4.55.*



Profil

icon Re: Programiranje digitrona!15.09.2017. u 08:29 - pre 79 meseci
Hvala Vam ljudi na pomoci veliki pozdrav! :)
stefansav1
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Programiranje digitrona!15.09.2017. u 14:27 - pre 79 meseci
Ideja da kupujes bilo koji HP danas je Budalastina, neka se ne naljuti niko ko je to predlozio

Imas valjda neki Android fon ?

Resenje se zove EMULATOR !

Emulirani su svi znacajni modeli , za koje mozes naci , gotove biblioteke, rutina, funkcija na netu . Ti programi za Emulaciju su Besplatni .

U prelaznom Periodu HP je u svoje proizvode poceo da stavlja RISC procesore , koji su takodje Emulirali stare procesore .

Znaci imas resenje za DZ . samo proguglaj .
 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Programiranje digitrona!15.09.2017. u 15:30 - pre 79 meseci
Moja je preporuka grafički kalkulator Hewlett-Packard HP 50g. Može da diferencira, integrali, rešava diferencijalne jednačine (sve to kako simbolički, tako i numerički) crta funkcije (2D i 3D), ima podršku za Furijeovu i Laplasovu transformaciju, matrice, nizove. Može da se programira.

50g je poslednji iz slavne HP porodice koja je nastala pojavom 48SX. 50g je prilično kompatibilan sa prethodnim kalkulatorima, i zbog toga je moguće mnogo postojećeg softwarea prebaciti na njega. Dodatni software može se naći na Internetu npr. na http://www.hpcalc.org/ .

Prebacivanje programa i podataka je moguće priloženim USB kablom, a postoji i varijanta za povezivanje serijskim kablom.

Početnicima može da bude malo težak, ali kada se navikneš na RPN (koji možeš i da izbegneš), ubrzo počinješ da se pitaš -- kako sam do sada mogao bez OVOGA?

Možeš vežbe radi i radi isprobavanja pronaći emulator za Windows, pre nego što se odlučiš za kupovinu.

Inače, 50g nije baš najnoviji -- noviji je Prime, koji ima znatne prednosti (npr. touch screen u boji), dok je 50g poslednji koji liči na kalkulator , pa može da prođe i na ispitima, kome to treba.

Sve u svemu -- sjajna spravica
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Programiranje digitrona!15.09.2017. u 15:52 - pre 79 meseci
Citat:
ademare: Ideja da kupujes bilo koji HP danas je Budalastina, neka se ne naljuti niko ko je to predlozio

Imas valjda neki Android fon ?

Ako si na nekom tehnickom ili PM fakultetu, prosecan zadatak sa vezbi, kolokvijuma i ispita nije manji od 1-2 A4 strane proracuna i/ili dokaza. Znaci ima dosta da se kuca i racuna, proverava itd. Sansa da promasis cifru ili izraz kucajuci na telefonu je mnogo veca nego na kalkulatoru sa krstenom tastaturom.
Drugo na telefonu imas gomile notifikacija koje odvracaju paznju i smanjuju koncetraciju.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Programiranje digitrona!15.09.2017. u 17:37 - pre 79 meseci
U pravu si ali za ljude nasih godina to oko kucanja itd.

Medjutim omladina barata sa telefonima , mnogo bolje . I dok je bila tastatura na telefonima, pa za SMS , na svakom tasteru po X slova i znakova , kucali su ko sumanuti

Sad sa tacevima , brzi nego ja sa sokocalom Pc-em

Ja sam racunao da covek ustedi pare . Na ispitima , verovatno telefon i nije dozvoljen, dok programibilni kalkulator moze biti ali i ne mora da bude dozvoljen.

Pokretac teme i nije napisao da mu treba za ispite . Da li je neko od nas Vidovit ?
 
Odgovor na temu

stefansav1
Stefan Savićević
Nikšić

Član broj: 253525
Poruke: 47
62.4.55.*



Profil

icon Re: Programiranje digitrona!15.09.2017. u 21:36 - pre 79 meseci
Citat:
stameni:
Moja je preporuka grafički kalkulator Hewlett-Packard HP 50g. Može da diferencira, integrali, rešava diferencijalne jednačine (sve to kako simbolički, tako i numerički) crta funkcije (2D i 3D), ima podršku za Furijeovu i Laplasovu transformaciju, matrice, nizove. Može da se programira.

50g je poslednji iz slavne HP porodice koja je nastala pojavom 48SX. 50g je prilično kompatibilan sa prethodnim kalkulatorima, i zbog toga je moguće mnogo postojećeg softwarea prebaciti na njega. Dodatni software može se naći na Internetu npr. na http://www.hpcalc.org/ .

Prebacivanje programa i podataka je moguće priloženim USB kablom, a postoji i varijanta za povezivanje serijskim kablom.

Početnicima može da bude malo težak, ali kada se navikneš na RPN (koji možeš i da izbegneš), ubrzo počinješ da se pitaš -- kako sam do sada mogao bez OVOGA? :)

Možeš vežbe radi i radi isprobavanja pronaći emulator za Windows, pre nego što se odlučiš za kupovinu.

Inače, 50g nije baš najnoviji -- noviji je Prime, koji ima znatne prednosti (npr. touch screen u boji), dok je 50g poslednji koji liči na kalkulator ;) , pa može da prođe i na ispitima, kome to treba.

Sve u svemu -- sjajna spravica :)

Hvala stameni puno mi znace te instrukcije a inace studiram tehnicki fakultet(masinski) pa uvijek proracuni ovo ono tako da je takav calc neophodan ;)

stefansav1
 
Odgovor na temu

stefansav1
Stefan Savićević
Nikšić

Član broj: 253525
Poruke: 47
62.4.55.*



Profil

icon Re: Programiranje digitrona!15.09.2017. u 21:40 - pre 79 meseci
Citat:
dejanet:
Citat:
ademare: Ideja da kupujes bilo koji HP danas je Budalastina, neka se ne naljuti niko ko je to predlozio

Imas valjda neki Android fon ?

Ako si na nekom tehnickom ili PM fakultetu, prosecan zadatak sa vezbi, kolokvijuma i ispita nije manji od 1-2 A4 strane proracuna i/ili dokaza. Znaci ima dosta da se kuca i racuna, proverava itd. Sansa da promasis cifru ili izraz kucajuci na telefonu je mnogo veca nego na kalkulatoru sa krstenom tastaturom.
Drugo na telefonu imas gomile notifikacija koje odvracaju paznju i smanjuju koncetraciju.

Upravo tako Dejane.
stefansav1
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Programiranje digitrona!15.09.2017. u 21:54 - pre 79 meseci
Ne vidim samo kako kalkulator pomaze oko dokaza i proracuna kad ionako tu racunas tek na kraju ;)
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Programiranje digitrona!15.09.2017. u 22:50 - pre 79 meseci
Pomenuti kalkulatori rade i sa izrazima, tkz. opstim brojevima. U 2/3 slucajeva krajnji rezultat nekog zadatka je razlomak npr. 3*pi*sqrt(2)/2 a ne 6.6412... i upravo takav rezultat mozes dobiti preko ovih kalkulatora, cesto i sa postupkom.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Programiranje digitrona!15.09.2017. u 22:57 - pre 79 meseci
Ma dobro uneses f-ju pa ti izracuna, imao sam ja kalkulator koji je izracunavao i odredjene integrale, nego kako ce ti kalkulator pomoci da izvedes dokaz ili formulu ;p
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Programiranje digitrona!15.09.2017. u 23:00 - pre 79 meseci
E pa ovaj racuna neodredjene integrale.
 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Programiranje digitrona!16.09.2017. u 15:23 - pre 79 meseci
Dokaz, formulu ili izvođenje formule jednostavno pripremiš na PC-u (može i na samom kalkulatoru), pa prebaciš u spravicu Kod HP 50g možeš da staviš dodatnu karticu do dva gigabajta, tako da imaš nenapunljivo mnogo prostora
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali programski jezici :: Programiranje digitrona!

[ Pregleda: 4925 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.