Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ERP za manju firmu

[es] :: IS i ERP :: ERP za manju firmu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27176 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

netto
Up on the hill

Član broj: 47199
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon ERP za manju firmu15.08.2017. u 16:15 - pre 80 meseci
Potrebno mi je mišljenje i eventualni predlog ERP rešenja u Srbiji.
Elem, radim u manjoj firmi a posao se širi,
odvojene evidencije sve više prave problem i usporavaju rad,
pa razmišljam o uvođenju nekog erp rešenja.

Da ne dužim previše,
u pitanju je preduzeće koje se bavi građevinom (niskogradnja),
proizvodnja i isporuka betona, veleprodaja građevinskih materijala (u manjem delu),
prevoz robe u drumskom saobraćaju,
a uskoro će biti i izgradnja i prodaja nekretnina.
Iako mi radimo fakture, i knjižimo ulazne račune,
pdv i sve ostalo nam radi eksterna agencija.

Klasično knjigovodstvo se podrazumeva,
al bi valjalo i da ima neki DMS sa template-ima dokumenata,
kao i mogućnost praćenja realizacije ugovora i ponuda,
odn neki delovodnik...

Pošto imamo preko 30 voznih jedinica (kamiona, mašina...)
treba mi rešenje koje u sebi sadrži modul za održavanje mehanizacije,
kao i za praćenje potrošnje goriva, servise, redovna i preventivna održavanja...

Takođe, poprilično mi je bitna evidencija rezervnih delova i alata, i potrošnog materijala,
pa mi je i to stavka koju bi trebalo da ima...

HR, ne u smislu plata,
al sve ostale evidencije u vezi radnika,
na prvom mestu BZR, evidencija lekarskih pregleda, obuka, testova,
zadužena LZS, evidencija ugovora o radu i rešenja u vezi sa tim.

Pomenuh izgradnju i prodaju nekretnina,
pa bi možda valjao i neki modul upravljanja projektima.

Imamo 25 zaposlenih,
od kojih bi 4-5 osoba koristile i unosile podatke u erp, i to sve na jednoj lokaciji.

Ja sam gledao na netu, al sajtovi firmi koje nude ERP rešenja su mi nekako šturi,
i sa tako malo informacija.
Sa nekoliko ljudi koji su imali priliku da rade u erp programima sam razgovarao
i mišljenja su podeljena:
jedni kude strana, drugi domaća rešenja, niko na cenu nije imao primedbi,
al uglavnom svi kažu da je podrška izuzetno skupa.

Ovo mi je sve još uvek u fazi razmatranja i istraživanja,
i nemam predrasuda što se tiče rešenja,
pa sam otvoren za sve sugestije.

Unapred zahvalan
Nenad
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.ztomy.com.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: ERP za manju firmu15.08.2017. u 16:27 - pre 80 meseci
1. Odvoj ERP od DMS jer ces i za jedan i za drugi imati specificne zahteve i na kraju ti je bolje posebno DMS resenje nego da bude u sklopu (Alfresco recimo).
2. Zaboravio sam sta koji ERP ima jer sam davno radio, ali Panteon, IIB, SAP, Navision su uvek bili na visini zadatka.
3. Upravljanje projektima - sta zelis da upravljate ovde tacno? U zavisnosti od odgovora, mozes koristiti ERP modul ili odvojeno resenje integrisano na nekin nacin.

U tvom slucaju samo za ERP racunaj nekih 40K+ eur, a za DMS integraciju i prilagodjavanje jos oko 5-10K eur.

Podrska je naravno skupa jer to rade ljudi koji su skupi. Ako uzmes ERP bez podrske kazi gde ste da otvorim apoteku pored vas gde cu prodavati samo bensedine.
 
Odgovor na temu

netto
Up on the hill

Član broj: 47199
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ERP za manju firmu15.08.2017. u 18:41 - pre 80 meseci
Hvala na sugestijama za dms.
Apropo projekata,
izgradnju i prodaju nekretnina bih vodio kao projekte, pa mi u okviru toga treba pracenje izvodjenja po fazama, po ugovorima, izvodjacima, i naravno finansijska komponenta, da bi smo pratili troškove.
Uh uh, 40k+ je bas dosta, mislio sam da je to nesto jeftinije, do max 15k za moju organizaciju.
A za podršku, naravno da je suludo uzimati erp bez toga.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: ERP za manju firmu15.08.2017. u 19:30 - pre 80 meseci
Recimo da vam treba jedno 6 meseci da sve implementirate (3 je rekord u brzini), imate financije, upravljanje projektima, materijalno itd itd.

Pretpostavimo da su za to potrebna 2 konsultanta. Recimo da svaki radi po 3 meseca. 25 eur x 172 radna sata x 3 meseca x 2 konsultanta = 25.800 eur. Plus licennce koje se krecu od 500 do 1500 po korisniku sto je od 12.500 do 37.500 eur. Ovo je gruba racunica, ali vrlo cesto prilicno tacna.

Za firme od 4-5 korisnika, finansije i materijalno izadju oko 6.000 eur.

E sad, ima nacina da se licence smanje tipa Panteon mesecno je par desetina eura zavisno od paketa ali to je opet 10k eir godisnje.

Pa onda DMS :)
 
Odgovor na temu

High Spirit
Mirko Markovic

Član broj: 69734
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: ERP za manju firmu15.08.2017. u 20:53 - pre 80 meseci
Malo je problem sa ovim pitanjima na forumu, jer je pitanja koliko ima korisnika, a koliko implementatora. Ja mogu govoriti samo iz ugla Dynamics NAV-a (jer radim kao implementator), ako neko to protumači kao reklamu - slobodno neka se briše
Prvo, implementacija može komotno da ide ispod 6 meseci, pogotovo ako se, što je moguće više, koristi standardno rešenje. Korišćenje standardnog rešenja je, naravno, i dosta jeftinije. Uz nove modele licenciranja & cloud, ni sam trošak uvođenja sistema ne mora da bude prevelik jer se baš u delu licenci može uštedeti (da ne zvučim kao da prodajem, na duži rok treba presabrati šta se više isplati, ali mislim da rentiranje licenci je svakako bolja opcija). Postoji dosta implementacija koje idu ispod gore navedenih 40K .

Šta bi mogao da imaš u okviru standardnog NAVa :
- klasično knjigovodstvo se podrazumeva
- praćenje realizacije ugovora i ponuda
- delovodnik
- servis, tj. održavanje, standardni modul koji bi u solidnoj meri pokrio održavanje mehanizacije, evidencija potrošnog materijala i slično. S obzirom na opis, ovo je deo koji možda iskače iz standarda i na tvom mestu bih insistirao da svaki ponuđač pojasni kako bi ovaj deo odradio. isto važi i za praćenje potrošnje goriva.
- HR kako je opisan mislim da nije deo standardnog NAVa, ali koliko znam svaki od partnera je solidno razvio kadrovsku evidenciju, pa se može računati kao da ga ima standardni NAV
- upravljanje projektima kao modul postoji u NAVu, ali nije baš duboko razvijen. AX je u tom delu znatno bolji, ali naravno tebi AX ne treba i sasvim je moguće da bi i standardni NAV bio dovoljan.

Da se još jednom ogradim, ne kažem da je NAV najbolji za tvoju firmu, ali je jedini koji znam :)

Što se tiče cene podrške i da li je skupa, meni se čini da nije :). Da se vratim na početak, što standardnije rešenje - to manji trošak, sigurnija implementacija i manje problema. Naravno da taj standard mora da ponudi rešenje za veliku većinu situacija i workaround za ono što ne može na neki elegantan način. Onda se održavanje svodi na unapređenje sistema i poboljšanje i to je svima prijatno, a ne krpljenje i zapušavanje rupa (koje naravno ako su nastale zbog implementatora - ispravke su besplatne, ali je maltretiranje veliko; a ako su nastale zbog nerazumnih zahteva koji su ispoštovani - onda moraju i da se plate).

Najsigurniji put je da proveriš, ako možeš, u svojoj branši kako se ko proveo sa ERP-om. Po mogućstvu, da dobiješ informacije od vrha firme, jer se često dešava da su ljudi često nezadovoljni samim novim rešenjem, jer je novo i ne radi kao staro ili je rukovodstvo odlučilo da skreše neke opcije na konto nekih drugih ili razlike u ceni i slično...

Neki osnovni DMS imaš i u NAVu, ali je to maltene i sramota zvat i DMS-om. Pitanje je stvarno šta od DMSa očekuješ i onda treba videti da li se to može uglaviti u ERP ili se mora uzimati posebno rešenje.

Pored toga, uz neki ERP možda imaš i neki alat za izveštavanje koji ide besplatno (ili se mora imati Excel), pa i to treba uzeti u obzir. To je bitno ako imate nekog u organizaciji ko bi se mogao baviti time, ako nema - onda to ništa specijalno ne znači.







 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: ERP za manju firmu15.08.2017. u 21:04 - pre 80 meseci
mogao bih se opkladiti da im standardno resenje nece raditi posao :)

ERP vise ne radim, nekad smo, sad samo DMS i to za odabranu klijentelu :)
 
Odgovor na temu

High Spirit
Mirko Markovic

Član broj: 69734
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: ERP za manju firmu15.08.2017. u 21:39 - pre 80 meseci
Ne mora da znači da neće, samo je bitno gde povući granicu. Većina toga su realni poslovni procesi i daleko su od nekog izmišljanja. Tako da normalne poslovne procese, ERP bi trebalo da podrži u velikoj meri. Na kraju treba odlučiti, da li je vredno zbog npr evidencije goriva (lupam primer) razvijati posebnu funkcionalnost ili će biti dovoljno obično knjiženje manjka uz jednu ili dve dodatne informacije. Naravno, mora postojati skup poslovnih procesa koje se moraju 95% pokriti i da to mora raditi na jednostavan i brz način. Ali to ne mora biti 100% procesa, nego čuvenih 80-20. Ne zahtevaju svi procesi da budu potpuno pokriveni EPR-om. Ima puno klijenata koji to zahtevaju i podrazumevaju, ali to onda ide u velike i skupe razvoje, sa čitavim nizom drugih problema.

A sa druge strane, možda im standardni NAV ni izbliza ne rešava problema i onda im malo lakše za odluku jer to mogu precrtati :)
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: ERP za manju firmu15.08.2017. u 22:26 - pre 80 meseci
Pa ajde kad se svi javljaju da se javim i ja :)
Ja mogu da hvalim Pantheon zato što ga radim, a o drugom softveru ne mogu da pričam, jer nisam previše kompetentan.
Što se tiče domaćih rešenja, mislim da u Srbiji zapravo ne postoji domaće pravo rešenje, sve ovo što se zove ERP-om u Srbiji je daleko od NAV-a ili Pantheona (neću da pominjem skuplja rešenja).
Kad su cene u pitanju, ja mislim da su to jedine dve aplikacije koje mogu da se priušte i da mogu da ispoštuju tvoje zahteve u onoj meri koliko si spreman da platiš.
Ti generalno imaš zahtev za nekoliko vertikalnih rešenja koje ti neće ponuditi nijedan ERP po defaultu.
I manje više se slažem sa kolegom @High Spirit
Isto tako se slažem da implementacija ERP-a i nekog DMS-a ili VMS-a nije realno da se izvodi paralelno i da bi to trebali biti odvojeni projekti i mislim da ti nijedan ERP neće ponuditi neko ozbiljno dobro rešenje koje je već integrisano u sam ERP i koje si dobio kupovinom ERP-a.
Što se tiče standardnih poslovnih procesa, Pantheon sve to može da ispoštuje, pogotovo ovaj deo oko HR-a.
Postoji takodje modul za servis za koji smatram da ne može imati potpunu namenu koja je tebi potrebna, ali se može voditi evidencija servisa na osnovnim sredstvima (to bi mogla biti neka osnovna evidencija), ali za neke detalje bi možda moralo da se razvija dodatno rešenje.
Kad su informacije u pitanju, ja sa ovog aspekta mogu da ti kažem da nije to ništa nenormalno zašto su te informacije šture, jer ozbiljni ERP sistemi su prilično prilagodljive aplikacije i mislim da tu niko ne može da da preczan opis funkcionalnosti osim nekih opštih podataka dok ne preuzme kompletan zahtev i napravi konkretnu prezentaciju sa predlogom rešenja zahteva u implementaciji.

E sad, rentiranje ili kupovina licenci, sve ima svoje prednosti i mane, ali ja sam uvek više za kupovinu ne za rentu.
pozdrav
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: ERP za manju firmu16.08.2017. u 00:23 - pre 80 meseci
Ne pratim ovu oblast već nekoliko godina, ali se sećam da je ABSoft bio u nekoj ekspanziji u smislu mogućnosti, radili su dodatne module na svoj osnovni sistem za neku firmu koja se bavi termoinženjeringom (magacin, knjigovodstvo, unos dodatnih zahteva da lokacije na kojoj se izvode radovi i sl.), ali nisam siguran da li će i sve što su do sada radili i u čemu imaju iskustva zadovoljiti tvoje potrebe.
Ali, kad razmotriš ostale opcije, ništa te ne košta da odeš na razgovor, jer što više opcija imaš, to više možeš da se cenkaš oko mogućnosti, rokova isporuke i cene realizacije dodatnih zahteva, kao i godišnjeg održavanja i sl.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: ERP za manju firmu16.08.2017. u 03:34 - pre 80 meseci
Citat:
High Spirit: Ne mora da znači da neće, samo je bitno gde povući granicu.

U potpunosti si u pravu !

Kod mene u firmi su koristili SAP, i to je radilo u 3,14 dobro.

Ee, sad su se uzQuhhcili, pa im to nije bilo dosta,

i onda se neko setio "genitalne" ideje,
( neko ko ima dosta slobodnog vremena na WC solji),

Sad uvode/instaliraju neko novo, modernije programsko cudo,
ali tako moderno, takav "Haj-Tech",

-da ni onaj/oni sto to rade nisu sigurni, da kad zakopcaju "Šlic",

--Zasto im ostane dugme viska ?

Eto, nama "tetrisa" za 22 vek...

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Inicijator

Član broj: 332049
Poruke: 101



+12 Profil

icon Re: ERP za manju firmu16.08.2017. u 07:05 - pre 80 meseci
Moje mišljenje je da se treba više usredsrediti na samo erp rešenje. Smatram da će mnogo manje izazova biti oko izbora i implementacije DMS sistema (ako će se to raditi kao poseban projekat).

Kao što su neke osobe već napisale, najbitnije je sagledati da li postoje neke specifičnosti u vašem sistemu. Najbolje bi bilo proveriti da li je u Srbiji rađena neka implementacija u kompaniji koja je slična vašoj, sigurno će implementatori u takvoj situaciji biti voljni da vam uz dogovor sa tom firmom omoguće posetu samoj kompaniji, kako biste mogli da vidite na koji način je sve to realizovano.

Nemam informacija koliko su trenutno u Srbiji zastupljene implementacije ERP rešenja koje su bazirane na radu u cloud-u. Meni deluje da su kompanije još uvek skeptične na tom polju, ali imam utisak da je to problem našeg tržišta, koje je dosta obazrivo i ne usvaja tako brzo nove modele. Velika su ulaganja u sisteme bazirane na cloud-u, gotovo svi veliki igrači imaju paralelnu ponudu rešenja u obe varijante (cloud i on-premise). Ako neko ima iskustva sa implementacijama baziranim na cloud-u mogao bi da vam napiše. U toj varijanti bi troškovi bili manji.

[Ovu poruku je menjao Inicijator dana 16.08.2017. u 08:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Inicijator

Član broj: 332049
Poruke: 101



+12 Profil

icon Re: ERP za manju firmu16.08.2017. u 07:20 - pre 80 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
mogao bih se opkladiti da im standardno resenje nece raditi posao :)

ERP vise ne radim, nekad smo, sad samo DMS i to za odabranu klijentelu :)


Pretpostavljam da si mislio da im standardno rešenje u okviru erp sistema koje se odnosi na upravljanje dokumentima neće raditi posao, i da je zato bolje u startu imati poseban, kvalitetan sistem za upravljanje dokumentima. Verovatno si u pravu.

Što se tiče standardnih funkcionalnosti po različitim modulima, smatram da je kolega High Spirit u pravu kada kaže da su danas standardne funkcionalnosti u erp sistemima (mislim na nav pre svega) toliko razvijene da mogu da pokriju poslovanje najvećeg broja manjih i srednjih kompanija, bez preke potrebe sa modifikacijama. Ako postoji malo odstupanje od samih procesa, možda je za kompaniju i bolje da se u tom manjem delu prilagodi erp sistemu.
 
Odgovor na temu

High Spirit
Mirko Markovic

Član broj: 69734
Poruke: 89
*.loc.akton.net.



+5 Profil

icon Re: ERP za manju firmu16.08.2017. u 08:22 - pre 80 meseci
Citat:
Inicijator:
Nemam informacija koliko su trenutno u Srbiji zastupljene implementacije ERP rešenja koje su bazirane na radu u cloud-u. Meni deluje da su kompanije još uvek skeptične na tom polju, ali imam utisak da je to problem našeg tržišta, koje je dosta obazrivo i ne usvaja tako brzo nove modele. Velika su ulaganja u sisteme bazirane na cloud-u, gotovo svi veliki igrači imaju paralelnu ponudu rešenja u obe varijante (cloud i on-premise). Ako neko ima iskustva sa implementacijama baziranim na cloud-u mogao bi da vam napiše. U toj varijanti bi troškovi bili manji.

[Ovu poruku je menjao Inicijator dana 16.08.2017. u 08:26 GMT+1]



cloud - krenulo je, ima implementacija, pogotovo za manje korisnike. dosta je manja početna investicija, da ne pričam o samom hardweru. tu je i mogućnost optimizacije korišćenja licenci. Mislim da je za ovu temu ključno pitanje i šta se tačno podrazumeva pod pojmom "cloud". Imamo implementaciju gde klijent samo zakupljuje resurse na MS Azure, a ima punu implementaciju NAVa sa kupljenim licencima. A imamo i klijente koji plaćaju mesečnu nadoknadu za licencu, ali se opet radi o "regularnoj" implemetaciji. Možda ni to nije pravi cloud, nego se to tek čeka sa dolaskom Dynamics 365 BE na naše tržište...
Što se tiče toga, ako bi korisnik totovic mogao da se pojavi na temi, siguran sam da (što se tiče NAVa) ima najbolje informacije



[Ovu poruku je menjao High Spirit dana 16.08.2017. u 09:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

High Spirit
Mirko Markovic

Član broj: 69734
Poruke: 89
*.loc.akton.net.



+5 Profil

icon Re: ERP za manju firmu16.08.2017. u 08:33 - pre 80 meseci
Citat:
neca:

Što se tiče domaćih rešenja, mislim da u Srbiji zapravo ne postoji domaće pravo rešenje, sve ovo što se zove ERP-om u Srbiji je daleko od NAV-a ili Pantheona (neću da pominjem skuplja rešenja).



ne bih se složio sa ovom tvrdnjom. možda u nekom ukupnom broju funkcionalnosti se ne mogu porediti, ali za konkretne firme itekako ima smisla gledati i domaća rešenja, jer većinu stvari mogu da pokriju. Ono što je očigledno razlika je da strana rešenje ugrađuju iskustvo iz mnogo šire baze korisnika nego domaća i konkretni moduli su možda dublje razvijeni, ali to ne znači da konkretne procese ne mogu da pokriju domaći ERPovi.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: ERP za manju firmu16.08.2017. u 10:22 - pre 80 meseci
Po meni za manje firme bi bilo idealno cloud web resenje. Problemi u tom slucaju mogu biti specificni zahtevi samog klijenta, posto takva resenja pokrivaju standardne potrebe firmi.

Ne znam da li na domacem trzistu ima nesto slicno kao https://www.xero.com (finansijsko) i https://www.unleashedsoftware.com (robno i malo proizvodnje).

Sto se tice SAP-a i NAV-a, mnogo, mnogo zavisi od implementatora. Nisam siguran da su manjim firmama lako dostupni najbolji implementatori.

Kao manja firma, kopao bi domace resenje, gde je implementator ujedno i prooizvodjac software-a. Trazio bi nesto sto funkcionise u firmama sa istim profilom.

 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: ERP za manju firmu16.08.2017. u 10:57 - pre 80 meseci
"za manje firme bi bilo idealno cloud web resenje"

Samo mu to fali !

I onda se promeni vlast u drzavi i dodje neki "severnoKorejac" da trenira zivce narodu
i ukine internet sa svetom,

i ?
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

High Spirit
Mirko Markovic

Član broj: 69734
Poruke: 89
*.loc.akton.net.



+5 Profil

icon Re: ERP za manju firmu16.08.2017. u 11:19 - pre 80 meseci
ako dođe severnokorejac to će biti najmanji problem.

svakako će biti neki vremenski period kada će moći da se baza prebaci na lokalno okruženje ...
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.ztomy.com.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: ERP za manju firmu16.08.2017. u 11:30 - pre 80 meseci
Citat:
Living Light:
"za manje firme bi bilo idealno cloud web resenje"

Samo mu to fali !

I onda se promeni vlast u drzavi i dodje neki "severnoKorejac" da trenira zivce narodu
i ukine internet sa svetom,

i ?



Haha brate...ako dodje on ce umesto da gradi zgrade da kopa bastu i sadi paradjz :D
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: ERP za manju firmu16.08.2017. u 11:37 - pre 80 meseci
^ Upravo tako, za robno ce biti dovoljna salveta, a za vise mozda ce moci da se kupi magacinska kartica u drzavnoj knjizari.
 
Odgovor na temu

High Spirit
Mirko Markovic

Član broj: 69734
Poruke: 89
*.loc.akton.net.



+5 Profil

icon Re: ERP za manju firmu16.08.2017. u 11:48 - pre 80 meseci
Citat:
dejanet:
Sto se tice SAP-a i NAV-a, mnogo, mnogo zavisi od implementatora. Nisam siguran da su manjim firmama lako dostupni najbolji implementatori.



ovo je odlična primedba i stvarno jako puno zavisi od implementatora. u poslednje vreme sve više viđam situacije da klijent prema referencama i iskustvu direktno traži konsultanta sa kojim žele da rade implementaciju. po mom mišljenju, ovo je ipak preterano i dovoljno je tražiti da radi neko bar sa iskustvom u tim projektima, ali i bez toga teško da bi se implementator odlučio da konsultant bude neko sa nultim iskustvom u toj oblasti. Ne znam za SAP, ali NAV firme nisu toliko velike, a nisu ni konsultanti toliko specijalizovani da bi to bio problem.

Citat:
dejanet:
Kao manja firma, kopao bi domace resenje, gde je implementator ujedno i prooizvodjac software-a. Trazio bi nesto sto funkcionise u firmama sa istim profilom.


nisam siguran šta je dobro što je neko i proizvođač ? ako su napravili loš softver, ništa neće pomoći to što znaju kod koji stoji iza. A što se tiče funkcionalnosti svaki implementator bi trebalo da zna softver koji implementira.
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: ERP za manju firmu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27176 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.