Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom ADSL - opala brzina downloada

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL - opala brzina downloada

[ Pregleda: 6322 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kaerf

Član broj: 100348
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Telekom ADSL - opala brzina downloada06.08.2017. u 13:02 - pre 80 meseci
Pozdrav!
Korisnik sam Telekomovog ADSL interneta, modem Huawei HG532e; u poslednjih mesec dana max brzina downloada je oko 360 kb/s a pre toga je dostizala lagano i 1000. (Ne teoretski, videlo se to po realnoj brzini skidanja.) Ništa nije dirano, imam rezervnu konfiguraciju modema (kad je sve radilo) koju sam uploadovao i ništa se nije promenilo. Njuškao sam i niko se nije nakačio. Brzina je opala i na PC i na laptopu (wireless). Ništa od hardvera nije menjano. Vratio sam i sliku sistema od pre 2 meseca, opet isto. Grad: Šabac, udaljenost cca.300m.)

Modem:
Upstream max rate (kbit/s) 748
Downstream max rate (kbit/s) 15464
Upstream line rate (kbit/s) 685
Downstream line rate (kbit/s) 3584
Line standard ADSL2+
Channel type Interleaved
Upstream SNR (dB) 3.5
Downstream SNR (dB) 20.2
Upstream line attenuation (dB) 18.9
Downstream line attenuation (dB) 24.4
Upstream output power (dBmV) 12.2
Downstream output power (dBmV) 20.3
Upstream Interleave Depth 1
Downstream Interleave Depth 32
Upstream CRC 0
Downstream CRC 0
Upstream FEC 0
Downstream FEC 163
Upstream HEC 0
Downstream HEC 0
Upstream Total Cell Count 297829
Downstream Total Cell Count 16919838
Upstream Interleave Delay 2
Downstream Interleave Delay 6
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Telekom ADSL - opala brzina downloada06.08.2017. u 14:28 - pre 80 meseci
Pa zovi tehničku podršku.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Telekom ADSL - opala brzina downloada06.08.2017. u 14:36 - pre 80 meseci
Evo, meni je D/L uvek na 10240 (10MB/s) koliko i plaćam (pokazuje mi da je max 19680 pa zato nisam prelazio na skuplji paket, a realno i ne treba mi), dok je U/L trenutno na 1023 (max pokazuje da je 1331, pa nemam računa da uzimam npr. paket 20/2, iako su mi nudili za istu pretplatu kao što je ranije bio 10/1; a "koncentrator" mi na početku ulice, nekih 300-400m, ali je izgleda do 'kvaliteta' podezmnih kablova, koje su radili pre 10-ak godina). Tebi pokazuje da se konektuje na 3.5 MB/s, što može biti posledica nekog šuma na liniji ili šta već, jer se ruter konektuje na maksimalnoj brzini koja obezbeđuje rad bez pucanja veze.
Uporedi vrednosti, posebno ove u decibelima, a takođe možeš to odštampati i odneti direktno u njihov servis ili im poslati mjelom.

Brojke kod mene su:
Upstream max rate (kbit/s)          1331
Downstream max rate (kbit/s) 19680
Upstream line rate (kbit/s) 1023
Downstream line rate (kbit/s) 10240
Line standard ADSL2+
Channel type Fast
Upstream SNR (dB) 11.1
Downstream SNR (dB) 19
Upstream line attenuation (dB) 5.9
Downstream line attenuation (dB) 11.2
Upstream output power (dBmV) 6.9
Downstream output power (dBmV) 6.9
Upstream Interleave Depth 1
Downstream Interleave Depth 1


Moguće da je do linije, ali može biti i do rutera, jer je meni prethodni primerak jednostavno crkao, pošto je nekih 6-7 dana stalno brljavio, pucala veza, a vrednosti iz gornje tabele u decibelina (Upstream SNR do Downstream line attenuation) su potpuno bile izvan okvira prihvatljivih, plus je stalno bilo CRC grešaka.
Ispostavilo se da nije linija, već ruter, jer imam svoj ruter ranije kupljeni ruter koji je radio normalno na istoj liniji (na početku tog perioda dolazili su par puta po komšiluku, čak je i taj moj ruter 10-ak puta brljavio i posle nastavio normalno, dok je njihov brljavio i dalje, pa kontam da su imali neku havariju).

Takođe, na mojoj liniji im je jednom vrisnula neka pločica na ADSL portu u pretplatničkom koncentratoru (mali ormarić na početku ulice, nije centrala, i povezan je dalje na optiku), pa je u tvom slučaju potrebno možda i to da provere.

Uglavnom, ti probaj sa drugim kablovima (moguće da je i to problem, kao i sami konektori koji mogu oksidirati ako su lošijeg kvaliteta, spliter, i sl.), ako imaš rezervni spliter probaj sa njim, a onda prijavi kvar.

Koliko znam, pre par godina su imali naređenje da maltene u istom danu otklone kvar, a najbolje je da ti dođe njihov serviser sa svojim ruterom i isproba liniju, ako bude sve u redu, onda je do rutera i zameniće ti ga, ako i sa njegovim ruterom ima problema, onda će proveriti liniju i naći gde je problem.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

kaerf

Član broj: 100348
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekom ADSL - opala brzina downloada06.08.2017. u 19:30 - pre 80 meseci
Zahvaljujem na "tehničkoj podršci". Naravno da ću ih zvati, hteo sam samo da vidim da nije neka opšta pojava zakidanja korisnika. Ako nije do rutera, ne znam šta bi drugo moglo biti (kod mene) jer je sve isto: i kablovi i konektori i spliter i OS...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Telekom ADSL - opala brzina downloada06.08.2017. u 20:32 - pre 80 meseci
Telekom se ipak ne bavi time namerno. Da si na nekom drugom ISPu poput Oriona, sve bi bilo moguće, ali za ovakve probleme ovog tipa se uvek prvo zove podrška.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

kaerf

Član broj: 100348
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekom ADSL - opala brzina downloada07.08.2017. u 14:31 - pre 80 meseci
Posle online prijave, sve je rešeno u roku od par sati. Bez dolaska tehničara, na daljinu. Zaista ažurno, bez obzira na to šta mislili o Telekomovim uslugama.
I moram da primetim da je veza (i pre ovoga) bila stabilna, bez pucanja.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Telekom ADSL - opala brzina downloada07.08.2017. u 15:40 - pre 80 meseci
Pa i mene su tako prvo zvali iz nadornog centra u Kragujevcu, oni bukvalno mogu da ti se uloguju u modem i sve odrade kao da su na tvom računaru.
U mom slučaju, kad se prvi put desio neki problem, ulogovali su se daljinski ako je bila uključena samo lampica za napajanje (oni prvi ruteri sa narandžastim led diodama), problem je bio što ruter, kada nakupi određen broj grešaka na liniji, odbija čak i da detektuje liniju i da se konektuje, a pomaže jedino resetovanje pločice, čemu ne znam da li imamo pristup čak i preko admin naloga.

A da li je ovakvu aktivnost (daljinsko logovanje bez znanja korisnika) moguće zloupotrebiti za evenutalno praćenje nečijih aktivnosti na internetu je posebno pitanje...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom ADSL - opala brzina downloada

[ Pregleda: 6322 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.