Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa ispisom na POS printer č ć ž š

[es] :: Visual Basic 6 :: Problemi sa ispisom na POS printer č ć ž š

[ Pregleda: 2485 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

keka2004

Član broj: 63908
Poruke: 11
31.47.22.*



Profil

icon Problemi sa ispisom na POS printer č ć ž š08.07.2017. u 15:28 - pre 81 meseci
Pozdrav, interesuje me da li je neko imao problem sa ispisom nasih slova na pos printer (Generic Text Only) te veličina fonta pošto komanda printer.font.size ne funkcionise kao ni charset ???
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Problemi sa ispisom na POS printer č ć ž š08.07.2017. u 16:05 - pre 81 meseci
Pre neki dan vidim u gradu Vitaru, baš u nekoj ovoj boji (cian-plava ili koja već):


Tako mu lepo stoji ta boja da je to neverovatno.

Otprilike kao što Rover 75 izgleda fenomenalno u bordo crvenoj, a ostale boje, posebno siva, naprave da taj auto ne lični ni na šta.


500L, posebno Nacionale sa onim nekim lajsnama ili kakvim već detaljima i tom crvenom, izgleda onako, ali ništa spektakularno da bi se okrenuo za tim autom.

Kad bi imao sa novim mjet motorom za te pare (ne 1.3 ni od 90ks, već bar novi 1.6mjet od 105ks)...


Ali, kad već neko pomenu dizele, Ford ima 1.0 ecoboost od 105, 120 i čak 140 konjskih snaga. Onaj od 120ks vuče odlično i ponaša se maltene kao dizel, ne znam za ovaj od 105ks, ali pre neku godinu se za primerak npr. Bmax sa tim motorom moralo čekati 2-3 meseca jer se nisu uvozili u značajnijem broju.

Sad ne znam kako stoji Fiatov 0.9 twinair motor prema ovom Fordovom 1.0 ecoboost (bar sa onim najslabijim od 105ks), ali ako je tu negde po kvalitetu i performansama, svakako je za preporuku.



Priče da su to slabi motor i da slabo vuku... ok, jesu slabi u odnosu na one od 150 ili 200ks, ali sve ima svoju cenu, kako u nabavci, tako i u eksploataciji i servisiranju, a i kod osiguranja (jer se naplaćuje prema snazi motora).
A činjenica je da većina nas ne vozi svaki dan pun auto putnika i prtljaga na planinu.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Problemi sa ispisom na POS printer č ć ž š08.07.2017. u 16:11 - pre 81 meseci
Molio bih admina da obriše prethodnu poruku (pošto NIJE MOGUĆA izmena, ne znam zašto), postavio sam odgovor u pogrešnom tabu, pa je otišao ovde umesto u drugu temu.



A što se tiče ovog problema, pitanje za pokretača teme: da li si siguran da font u terminalu sadrži naša slova?
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: Problemi sa ispisom na POS printer č ć ž š09.07.2017. u 14:58 - pre 81 meseci
Citat:
keka2004:
Pozdrav, interesuje me da li je neko imao problem sa ispisom nasih slova na pos printer (Generic Text Only) te veličina fonta pošto komanda printer.font.size ne funkcionise kao ni charset ???


Trebaš postaviti kodnu stranicu (852, 437) ako uopće printer podržava te kodne stranice. Neznam kako ide slanje komandi u VB, vjerujem da češ to lako pronaći, uglavnom, googlaj ESC POS kodovi.
Ista stvar ti je za veličinu fonta (bold, double height, ...), sve se rješava ESC komandama.
F
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Problemi sa ispisom na POS printer č ć ž š

[ Pregleda: 2485 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.