Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji router je potreban i šta preporučujete?

[es] :: SOHO Networking :: Koji router je potreban i šta preporučujete?

[ Pregleda: 1231 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Koji router je potreban i šta preporučujete?22.04.2017. u 22:51 - pre 84 meseci
Ljudi u selu imaju nekakav Whireless internet. Do kuće dolazi samo AP sa LAN kablom koji oni spajaju na laptop.
Potrebno im je da imaju i wifi u kući, tako da je moja misija da im kupim router i to namontiram. Da li mogu da kupim bilo koji router, da spojim sa tim LAN-om i da uključim i podesim wifi, ili moram o nečemu posebnom da vodim računa?
Gledao sam recimo puno TP link, DLink rutera kao i mnoge druge, samo me puno pošto piše da oni podržavaju razne ADSL ili kablovkse standarde. Ja mislim da to nema nikakve veze, ako ja samo u njega uključim taj LAN, ali možda grešim, pa zato dođoh da vas pitam. Koji router preporučujete? Ljudima nije potrebno ništa posebno, neće praviti neke mreže, jedino se možda neki računar poveže LAN kablom i više uređaja na wifi.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.static.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Koji router je potreban i šta preporučujete?22.04.2017. u 23:06 - pre 84 meseci
Bilo koji ruter sa mrežnim a ne telefonskim WAN portom (što si pomenuo za kablovski internet) će da ti odradi posao.

Ne treba baš preterivati s uštedom i juriti neke izvikane matore modele sa G standardom.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Koji router je potreban i šta preporučujete?

[ Pregleda: 1231 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.