Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CAD-CAM programi i "cloud" licence u Srbiji

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CAD-CAM programi i "cloud" licence u Srbiji

[ Pregleda: 5742 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon CAD-CAM programi i "cloud" licence u Srbiji30.03.2017. u 21:54 - pre 85 meseci
Poštovane kolege,
Da li neko ima iskustva sa ovakvim načinom upotrebe CAD-CAM programa u Srbiji? Mislim na sklapanje ovakvih "aranžmana" sa domaćim zastupnicima?
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: CAD-CAM programi i "cloud" licence u Srbiji13.04.2017. u 22:05 - pre 85 meseci
Baš niko?
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
*.adsl.eunet.rs.



+93 Profil

icon Re: CAD-CAM programi i "cloud" licence u Srbiji14.04.2017. u 17:07 - pre 85 meseci
Ne razumem šta te tačno zanima? Koji program, kakva cloud upotreba?
 
Odgovor na temu

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: CAD-CAM programi i "cloud" licence u Srbiji14.04.2017. u 21:01 - pre 85 meseci
Mislim na zakup godišnje cloud licence za neki od CAM programa. Dobio sam informaciju da postoji mogućnost za takvu upotrebu, konkretno Inventora. Mene interesuje da li neko od ljudi koji ovde učestvuju u diskusijama ima konkretnih iskustava (Inventor, SW, CATIA...).
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+93 Profil

icon Re: CAD-CAM programi i "cloud" licence u Srbiji18.04.2017. u 08:50 - pre 85 meseci
Autodesk je prošle godine prestao da prodaje svoje proizvode, i jedina mogućnost je iznajmljivanje (plaćanje preptplate) na periode od mesec dana do 3 godine. Što se korišćenja tiče, nema razlike, sve je isto ko i ranije. Samo sad moraš redovno da plaćaš obnovu. Ima 2-3 distributera u Srbiji, mada nisam siguran koliko im se cene razlikuju. Evo ovde cena za EU, ne znam tačno koliko je kod nas
http://www.autodesk.eu/store/p...l?term=1year&support=basic

Ovakav način postaje praksa za sav softver. Na primer, MS ti "iznajmljuje" Office za 500 dinara mesečno. Ima svoje prednosti i mane u odnosu na klasičnu kupovinu trajne licence (i plaćanje nadogradenje)
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CAD-CAM programi i "cloud" licence u Srbiji

[ Pregleda: 5742 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.