Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima

[es] :: E-Kupovina :: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6595 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima06.03.2017. u 17:10 - pre 85 meseci
Pazario sam u par prethodnih meseci neke stvari iz inostranstva sa sajtova za koje nisam znao na koji se nacin stite kupci.

Jedan iz Engleske, jedan iz Nemacke i jednom preko eBay-a iz Kine. Sva je roba stigla i na srecu nije bilo problema iako nisam
znao kako se tu zastititi.

Danas sam nasao jedan sajt na kome se moze kupiti baterija za telefon koju ne mogu nigde drugo d Nadjem osim kod
jednog prodavca iz Spanije koji nece da salje robu u Srbiju.

Pojma nemam odakle je prodavac niti nacin kako se stite kupci. Ne sajtu nem ni registracije a prilikom porudzbine
(ubacivanja robe u korpu) prodavac racuna postarinu oko 5evra. Odgovara mi i cena artikla i cena postarine ali nemam dovoljno
podataka.
Ne znam ni da li robe ima na stanju, da li salju u Srbiju i kako se zastiti ako roba ne stigne ili se jednostavno i ne posalje.

U pitanju je sajt: http://myonestoponlineshop.com

Da li neko ima iskustva i da li bi mogao da mi dar par saveta u vezi ove situacije?





 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima06.03.2017. u 19:49 - pre 85 meseci
Evo sada sam malo pogledao . Ima na sajtu i registracija , i moze da se otvori nalog .

Gore skroz gde je opcija korpa , tu pored imas opciju My Account , za registraciju , prvo mejl i sifra , kasnije mozes da popunis i adresu , jer moraju negde da salju .

Sto se tice zastite , posto postoji Paypal placanje, najbolje je platiti preko njega , i Paypal stiti kupce.

To je neko opste pravilo za sajtove, kakvo je placanje takva je zastita . Izuzetak je naravno Ebay , koji je do skoro bio vlasnik Paypal-a , koji ima svoju zastitu i Ali koji takodje ima svoju zastitu .

Manji sajtovi to zavisi od nacina placanja ! Ako je placanje karticom , onda kupca stiti njegova Banka, sto je kod nas slaba zastita i zato to treba izbegavati , vec koristiti Paypal , upravo zbog zastite .

Edit. Na ovom sajtu sa linka , za svu robu pise da oni prodaju , ne vidim da za neki proizvod pise da prodaju pojedinci , mada nije iskljuceno , ako imas link ne mora za bateriju , nego nesto drugo sa sajta , gde pise da prodaju i pojedinci slobodno objavi link pa da vidimo .

Prilikom popunjavanja polja za Adresu, po IP adresi sajt sam nudi Srbija , tako da to teoretski znaci da salju . Jeste sajt malo rizican, ali koristi paypal , ako odlucis da kupujes preko ovog sajta.

P.S. slobodno napisi kakva ti baterija treba , mozda nadjemo na nekom boljem sajtu .

[Ovu poruku je menjao ademare dana 06.03.2017. u 21:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima06.03.2017. u 20:59 - pre 85 meseci
Ja sam vec jednom pitao za tu bateriju i pokusali ste da mi pomognete ti i Administrator (zaboravih kako se zvase),
medjutim nije pomoglo.

Baterija jeza neki Lenovo telefon a baterija je identicna kao i za telefon iNew i3000 ili iNew i4000 ili M1.

A baterija je sledeca: http://myonestoponlineshop.com...ttery-for-inew-m1-smart-phone/

U stvari originalna je cini mi se 2300 ali bi i ova radila posao jer je steta baciti telefon koji ima dosta memorije i
dosta je brz i upotrebljiv za standardnu upotrebu.




E sad ovo sto je budzeno bih i mogao da koristim da slikana baterija nije debela, poklopac se ne zatvara.

Tesko je naci bateriju zato sto su retki sajtovi koji objavljuju dimenzije baterija a ovu (iNew) sam slucajno
nasao na jednom ruskom sajtu gde su bile date dimenzije.

Ipak hvala za ponudu.

Morcu da iscitam temu za PayPal pa ako ne nadjem pitacu te za krace objasnjenje kako funkcionise
PayPal zastita.
Gore pomenute porudzbine ja sam odradio preko PayPala, nista nisam cekirao ili potvrdjivao pa tako
ne znam ni da li su prodavci dobili novac, ja sam ga svakako potrosio.


Ja jesam kratkovid ali sa socivima vidim kao pilot, opet pogledah ali na My account ima samo opcija logovanja,
nigde ne vidim za registraciju.


P.S.
Ona kamera nikada nije stigla :)





[Ovu poruku je menjao kana dana 06.03.2017. u 22:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kana dana 06.03.2017. u 22:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kana dana 06.03.2017. u 22:14 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kana dana 06.03.2017. u 22:17 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima06.03.2017. u 21:38 - pre 85 meseci
Upravo nadjoh ove http://alexnld.com/product/ori...ttery-for-inew-m1-smart-phone/ Izraelce.
Cini mi se kao da je malo ozbiljnije a cena je za nesto zanemarljivo manja.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima06.03.2017. u 21:56 - pre 85 meseci
Aha , sad se secam , jeste to bilo davno , za bateriju , al se secam . Samo ja sam mislio da si to davno resio, ali bolje ikad, nego nikad

Za ovo , si u pravu , sad sam opet gledao onaj prvi sajt, i na my account ima samo logovanje, takve sitnice, upravo govore , da je bolje zaobici taj sajt.

Paypal , je prilicno dobra zastita i za kupce i za prodavce, secas se odusevljenja ljudi kada je stigao , koje su Vlastodrzci upropastili , kad su istog dana uveli PDV za pakete, pre toga se nije placalo, ali sta je tu je .

Prodavci kada platis preko paypala , odmah dobijaju novac i tu nema greske , to je i najveca razlika u poredjenju sa Alijem gde novac stoji kod Alija dok kupac ne potvrdi prijem. Kod paypala prodavac odmah dobija novac, a kupac ako nesto nije u redu , ceka predugo ili proizvod nije kakav je opisano ili ne radi itd. Onda pokusa da resi sa prodavcem, a ako ne uspe podize zalbu kod Paypala itd. Inace zastita traje 180 dana od dana kupovine.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima06.03.2017. u 22:05 - pre 85 meseci
Kratko ali bas koliko treba. Hvala!
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima11.03.2017. u 23:52 - pre 85 meseci
Sa alexnld mi otkazali order i refundirali novac koji sam platio preko paypala.
Nisu imali na stanju iako je na sajtu pisalo da robe ima na stanju.

Za koliko se obicno dana iznos pojavljuje na kartici?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima13.03.2017. u 01:05 - pre 85 meseci
Pay pal zna da vrati novac istog dana ili sutra . A onda banka knjizi 7 dana . Tako da 7-10 dana najduze, mnogo brze nego sto vracaju preko kartice .

Ako je telefon Lenovo original , onda bi ili pod settings , telefon info , ili negde ispod baterije trebalo da pise koji je model , pa da se tako trazi .

Sta kaze Telefon info u settingsu ?
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima15.03.2017. u 22:08 - pre 85 meseci
Kao na slikama

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima16.03.2017. u 13:31 - pre 85 meseci
E da u tome je problem . Ispostavilo se kasnije da je cela ta serija P780w ustvari Fake , lazna i da Lenovo nije proizvodjac tog telefona .

Zato i ne moze da se nadje Lenovo baterija , jer nije Lenovo to ni pravio .

Pre nekoliko godina , to je bila praksa na Aliju da se prodaje i uvaljuje sve i svasta , pa i izmisljeni telefoni . Sada toga vise nema . Ali je pojacao kontrolu , i sto je najvaznije vise ne dozvoljava da svako prodaje sta pozeli .

Za najbolje Brendove Lenovo i ostale , sam Ali odredjuje ko sme da ga prodaje , a ko ne i dozvole dobijaju samo najbolji prodavci , koji se ne bave prevarama . Danas je Ali mnogo sigurnije mesto za kupovinu telefona nego tada .

Od tuda i "muke" da se nadje baterija . Za stvarni Lenovo , imali su samo P780 bez dodatnih slova , baterija se lako nalazi , ali je duplo jaca i nema pinove vec mali plasticni konektor za prikljucivanje . Nema veze sa ovom baterijom koja tebi treba .
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima04.09.2017. u 08:11 - pre 79 meseci
naisao sam na jedan sajt koji prodaje ramove za naocare. sajt je sa nemackim domenom, medjutim negde sam procitao da roba stize iz Kine. pise da su navodno ramovi brend-name, ali naravno da su za 25-30e kolika je uglavnom cena po kom. to sve kineske kopije, medjutim siguran sam da se takvi "kineski originali" prodaju u opticarskim radnjama za otprilike 3-4 x vise para! hteo sam da porucim, medjutim u browseru izlazi da je sajt "not secure" i da ne treba davati br. kreditnih kartica!? do sada se nisam susretao sa ovakvim sajtovim, porucivao sam dosta puta robu iz Kine, ali sa ovih standardnih pouzdanih sajtova i tu nije nikad bilo problema. kod ovih nema mogucnosti za placanje paypalom (samo kr. kartice) i nigde na netu nisam mogao da pronadjem nikakva iskustva sa kupovinom, pa sam malo sumljicav :-/ ima li neko iskustva sa slicnim sajtovima? kako vam deluje ovaj sajt sa ramovima, smrdi li na prevaru? moze li se kupac ikako zastititi?

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima04.09.2017. u 08:57 - pre 79 meseci
Prijavljuje da je "not secure" jer je pre mesec dana istekao sertifikat za taj domen, to znači da komunikacija između tebe i servera verovatno neće biti kriptovana i da neko može da presretne podatke koje šalješ (broj kartice i sl.) Znači verovatno jeste sajt OK za kupovinu, ali kad su tako aljkavi da ne umeju ni sertifikat da produže, ne bih ja od njih pazario.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima04.09.2017. u 09:18 - pre 79 meseci
Citat:
valjan: Prijavljuje da je "not secure" jer je pre mesec dana istekao sertifikat za taj domen, to znači da komunikacija između tebe i servera verovatno neće biti kriptovana i da neko može da presretne podatke koje šalješ (broj kartice i sl.)

kolika je realno sansa da se to desi?
imam i jednu prepaid kreditnu pa bih na nju mogao da prebacim tacno toliko para koliko treba da platim kod ovih za naocare, tako i da neko dodje do broja kartice mogu se *ebu sa njim kad nema $€£ :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima04.09.2017. u 12:56 - pre 79 meseci
Ostavi link sajta pa da vidimo sta je .

Ima Milion sajtova laznjaka , za koje nema preporuke za kupovinu . Jedna od stavki kako ces ih prepoznati je da nemaju PP , vec samo kartice i Western union kao sredstvo placanja .

Druga stavka je da im je ceo asortiman po istoj ceni . Na primer prodaju patike , obicno imaju u nazivu sajta Nike , ili koje vec prodaju , pa si naleteo na navodnu akciju , koja traje 365 dana u godini , i sve patike su po na primer 40 -50 $ . To u pravim radnjama, sajtovima nikada ne postoji .

Osim patika , naravno mogu biti naocari , ili bilo sta drugo , o cemu se radi , sve oni pokusavaju da steknu utisak kod kupca da se radi o zvanicnim fabrickim sajtovima , koji eto rasprodaju sve ?!

U sustini kao sto se i zove tema , na nepoznatim sajtovima koristiti samo PP . Ako ne moze u pitanju je prevara . Je u Srbiji banke koje izdaju kartice , nije mnogo briga da li je kupca prevario tamo neko ili nije , i to je ako dodje do bilo kakvih problerma za sta su ogromne sanse, da prodavac jednostavno ne posalje, u sustini Bacena para .
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima04.09.2017. u 13:05 - pre 79 meseci
Pogledao sam taj sajt, i vrlo je realno da neces dobiti nikakve naocare...
Trazi dalje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima04.09.2017. u 13:26 - pre 79 meseci
Citat:
ademare:
Ostavi link sajta pa da vidimo sta je .

Ima Milion sajtova laznjaka , za koje nema preporuke za kupovinu . Jedna od stavki kako ces ih prepoznati je da nemaju PP , vec samo kartice i Western union kao sredstvo placanja .

Druga stavka je da im je ceo asortiman po istoj ceni . Na primer prodaju patike , obicno imaju u nazivu sajta Nike , ili koje vec prodaju , pa si naleteo na navodnu akciju , koja traje 365 dana u godini , i sve patike su po na primer 40 -50 $ . To u pravim radnjama, sajtovima nikada ne postoji .

Osim patika , naravno mogu biti naocari , ili bilo sta drugo , o cemu se radi , sve oni pokusavaju da steknu utisak kod kupca da se radi o zvanicnim fabrickim sajtovima , koji eto rasprodaju sve ?!

U sustini kao sto se i zove tema , na nepoznatim sajtovima koristiti samo PP . Ako ne moze u pitanju je prevara . Je u Srbiji banke koje izdaju kartice , nije mnogo briga da li je kupca prevario tamo neko ili nije , i to je ako dodje do bilo kakvih problerma za sta su ogromne sanse, da prodavac jednostavno ne posalje, u sustini Bacena para .


imas link u mom postu gore, a evo i ponovo: www.wohneninsolingen.de
u sustini, na tom sajtu je sve bas tako kako si opisao :) :ne moze PayPal, cene celog asortimana proizvoda iste (25-35e), sve na popustu, "akcija" nikad ne prestaje!

napisi ako imas jos neki sajt koji je sigurno laznjak da vidim kako to izgleda kod nekih koji su provereno prevaranti...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima04.09.2017. u 13:53 - pre 79 meseci
Nemam sad trenutno nijedan takav link . Al kada nadjem postavicu .

Pre jedno 10-tak dana ceo forum , posebno deo foruma za wifi, mreze , net , bio se registrovao neki Kinez robot i ostavio 20-tak ogromnih postova u oblastima te rubrike . U svakom postu je bilo oko 100 linkova ! Sve ovakve radnje .

Neko je reagovao od korisnika , da moderatori to brisu , a ja se zezao pa mu napisem , kupuj Plasticni Rolex dok se ne rasproda

To je naravno izbrisano , ali mogao si da vidis kako to izgleda i to desetine takvih .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima04.09.2017. u 14:21 - pre 79 meseci
Evo iskopao sam jednu, ima vise , ali imaju u nazivu China , pa su sumnjive u startu . Sve su hostovane u Turskoj ?

http://www.max2017shoes.com/

Evo i tog linka . Imaju samo Air jordan oko 30 modela , plus ostalo i sve na rasprodaji .

http://www.aaashoeschina.com/ Ovi ne primaju cak ni kartice , vec samo Western !
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima04.09.2017. u 14:32 - pre 79 meseci
evo nasao sam na jednom sajtu ogromnu listu takvih sajtova i kod nekoliko koje sam nasumicno otvorio ista prica - totalna rasprodaja, placanje samo kr. karticama. svi lice jedan na drugi, ista model sajta, samo izmenjen dizajn i promenjena roba.
na tom sajtu gde sam nasao listu kazu da neki od tih sajtova i salju robu ali kineske kopije, a uglavnom ne salju nista. ovo je lista samo sa .de domenom, a pretpostavljam da ih na .com ima jos 100x toliko.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima04.09.2017. u 14:43 - pre 79 meseci
Pa pazi, sajt se zove "život u Solingenu (Wohnen In Solingen)" a prodaje naočare - prvi alarm. Domen registrovao "Kristian Gloeckner" sa emailom [email protected] - drugi alarm (zašto bi bilo koji Nemac koristio kinesku email adresu). Najočiglednije upozorenje je istekao sertifikat, ono što sam ti napisao još par postova ranije, nijedan ozbljan online trgovac ne bi dozvolio da mu se tako nešto desi. Što bi rekli klinci kad igraju mali fudbal: "tri kornera - penal". ;-)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Zastita prilikom kupovine na nepoznatim sajtovima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6595 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.