Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slaba baterija, laptop stalno na punjaču...dokle?

[es] :: Laptopovi :: Slaba baterija, laptop stalno na punjaču...dokle?

[ Pregleda: 1041 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yurotel
nezaposlen

Član broj: 286967
Poruke: 34
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Slaba baterija, laptop stalno na punjaču...dokle?01.02.2017. u 12:07 - pre 87 meseci
Naime, još od 2008. imam MSI Notebook, i poslednjih godinu-dve dana baterija je toliko slaba da ga mogu koristiti samo uključenim u struju. E sad me zanima: može li to tako doveka ili će laptop početi da pravi probleme, da prestane da radi itd.? Pitam jer sam juče zatekao indikator baterije crvenim, a nije mi "o glavu" da dajem 3000 RSD za novu bateriju ako ne moram?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Slaba baterija, laptop stalno na punjaču...dokle?01.02.2017. u 12:22 - pre 87 meseci
Moze tako doveka, samo dok je upravljacka elektronika u bateriji ispravna.
Zna da se desi da crkne i napravi problem koji se manifestuje da jednostavno laptop nece da startuje dok fizicki ne uklonis bateriju.
Ako drzi makar 10-15sec. mozes da je ostavis da bar, ukoliko secne napon, da se lap ne ugasi i dodje ti kao neki vid UPS-a :)

Ako ne drzi ni malo, tj. lap se odmah ugasi kad izvuces adapter, mozes je slobodno ukloniti, jer vise nema apsolutno nikakvu funkciju.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

yurotel
nezaposlen

Član broj: 286967
Poruke: 34
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Slaba baterija, laptop stalno na punjaču...dokle?01.02.2017. u 15:55 - pre 87 meseci
Hvala na odgovoru.
Znači, spašen sam :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Slaba baterija, laptop stalno na punjaču...dokle?01.02.2017. u 16:28 - pre 87 meseci
Drugar već godinama koristi laptop bez baterije, ćerka mu dala kada je kupovala novi pa je stalno uključen u struju. Ja imam jedan sa baterijom koja drži do pola sata mada ga ne koristim nešto ali je u planu da radi baš kao i onaj drugarov. Drugi laptop je već ~3 godine 90% pod strujom, jednom u par nedelja ga odnesem u prostoriju gde je struja daleko pa ga taman ispraznim i posle punim. Ako i on zakaže, pre ću da nastavim samo sa strujom nego da dajem pare na bateriju za star uređaj.

Da je u pitanju nov laptop i da je potrebno češće korišćenje bez struje, pa i da kupim. Slično je godište kao taj tvoj i uglavnom se ne isplati neko ulaganje. Eventualno neka baterija sa Alija za 10-15$ pa kako bude.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Slaba baterija, laptop stalno na punjaču...dokle?

[ Pregleda: 1041 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.