Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toshiba c870-15n gase se bez bsod

[es] :: Laptopovi :: Toshiba c870-15n gase se bez bsod

[ Pregleda: 764 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EALEADBoss
Eins Ailc
Affiliate Marketer
EALEAD
BiH

Član broj: 336128
Poruke: 1
92.36.167.*

Sajt: gamers.ba


Profil

icon Toshiba c870-15n gase se bez bsod26.01.2017. u 17:51 - pre 87 meseci
Poz momci,
kako ide?
Imam problem sa Toshiba Sattelite C870-15N!

Prvi put kada sam otvorio laptop i cistio kuler pronašao me problem gašenja nakon pritiskanja bilo kojeg dugmeta na tastaturi nakon određenog vremena. Primjer pritisnem lagano bilo koje slovo simbol ili broj i laptop se gasi na CVAK kao da sam mu iskljucio svu struju i bateriju i nakon 1 sekunde pokkrece se ponovo i pali.
Pokusao sam isti minut pritiskati isti button tj lijevu strelicu u tom slucaju i gasio se tri puta zaredom i sam palio. Cetvrti put sam probao i pritisnuo istu tipku nista se nije desavalo.

Testirao sam naredna dva dana i pravilo je bilo da nakon par sati ili minuta rada bilo koje dugme u tom trenutku ugasi laptop i odma ga pali. (ZNACI GASI SE COOLER SVE KAO DA SAM ODSPOJIO POWER SOURCE) i iste sekunde se boota opet.

Kupio sam novu tastaturu za Toshibu i problem je nstao na naredna dva dana, nakon dva dana radio sam normalno na laptopu i bez ikakvog pritiska tipke ili necega laptop se ugasio i opet upalio na isti sistem. CVAK, GASI SE SVE i odma boota.

Upalio sam ga i opet je radio 2 dana normalno i prije pola sata se isto desilo, podesavam kampanju jednu i razmisljam kad samo CVAK ugasi se i opet se boota. I evo sad bas pisem sa tog laptopa sve vrhunski radi.


Primjetio sam cudne stvari kao kada ostavim kompjuter(laptop) na sleep modu i sam se upali u sred noci zatvoren. Samo cujem FAN kako pocne da radi.

Jedna stvar koja se vrlo rijetko desava je da je laptop kao upaljen ali nista se ne desava, screen ugasen i bukvalno drzim tipku za gasenje nista se ne desava. Skinem bateriju upalim sve ok. (ovo se desilo 1-2 puta u zadnjih 6 mjeseci)

Ignorisao sam ovo sve, ali opet moram vam sve navesti kako bi imali sto cistiju sliku sta se desava.(mozda je sve i povezano)

temperature su perfektne, bsod ne postoji, minidump clear. Skenirao sam PC na viruse i malwares.

Jedna stvar! Mozda moze biti vazna, baterija ima upozorenje consider replacing. Testirao sam bateriju sa nekim programima i baterija je vrlo ostecena. Koristim 70% vremena laptop na kablu, mozda cak i vise.

Sta moze biti problem ovdje? Maticna ploca? Neki dio na njoj? HD, GPU, CPU? Softverski? Baterija?

Sta da radim? Kako da testiram sta je? Moze li baterija izazvati ovaj problem?

I da ponovim opet sve,

Laptop se gasi bez ikakve greske ili blue screena! Bluescreen je ukljucen i logovi su ukljuceni da se zapisuju u postavkama. Ne postoje nikakvi logovi! Bas kao da mu iskljucim svu struju i odmah je vratim! Cudno je sto se to sada npr desava svako 2-3 dana jednom.

Sa starom tastaturom (mozda je slucajnost, al ne vjerujem u slucajnosti) imao sam problem svako pola sata a sada se gasi maximalno jednom dnevno ili jednom u 3 dana.

Moram vam reci jos jednu vaznu stvar!

Ne mogu se sjetiti da li se laptop gasio prije nego sto sam ga otvarao, medjutim sve sam uredno vratio sigurno i provjerio vise puta jer samo sam cistio fanove. Nista nisam mogao 'valjda' zeznuti. Nije mi prvi put.

Probao sam 'udarati' po laptopu da vidim hoce li se ugasiti i nista. Buukvalno kao da ga neko na daljinski sa daljine ugasi :D

Posljednja 4 dana 2 puta se gasio.

Prije toga svaki dan vise puta na dan sa starom tastaturom.

Hvala unaprijed!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Toshiba c870-15n gase se bez bsod26.01.2017. u 20:24 - pre 87 meseci
Liči na kratak spoj. Raslopi laptop, proveri da li je sve na svom mestu i pažljivo sklopi ponovo. Proveri konektore, kablove i šrafove... Bilo šta od toga da je oštećeno ili labavo može izazvati kratak spoj u nekom trenutku.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Toshiba c870-15n gase se bez bsod

[ Pregleda: 764 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.