Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10523 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakiero
komeracijalista,
Trezor 036 Inžinjering

Član broj: 213381
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?30.07.2016. u 09:27 - pre 93 meseci
Do sada sam solidno savladao Html, CSS, nešto slabije JavuScripta i solidno jQuery. U međuvremenu sam započeo izradu svog sajta i vidim da nešto fali. Naime, cilj mi je da odradim sajt sa koga bih se mogao baviti internet prodajom, tj. potrebna i je komunikacija sa kupcima preko formi (od registracije kupca, komentara kupaca pa do porudžbine) . Ono što vidim je da mi je potreban verovatno PHP i nije me strah da se i u to upustim. Moje pitanje bi bilo :

Vaš predlog šta je sledeće šta da radim, problem mi je da ukomponujem sve ovo što sam do sada radio, odnosno kako će taj offline sajt koji pravim izgledati online, preko hosta i šta tu treba, ako treba dodatno da se savlada ?

Da li moram negde da se hostujem da bih vežbao PHP, i šta mi tu predlažete.

Hvala unapred na odgovoru

Srdačan pozdrav
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?30.07.2016. u 09:50 - pre 93 meseci
Logičan korak je da naučiš neku od server side tehnologija, npr. kombinaciju PHP + MySql.

Što se tiče hotinga i online/offline:
Dok učiš PHP a i kasnije dok radiš development, ne treba ti nikakav hosting,
sve možeš da učiš, praviš i testiraš u lokalu na jednom jedinom računaru.
Sajt na hostu će izgledati i raditi identično kao i u lokalu,
razlike može da bude u brzini hardware-a i mreže (sporija komunikacija).
 
Odgovor na temu

bakiero
komeracijalista,
Trezor 036 Inžinjering

Član broj: 213381
Poruke: 29
87.116.191.*



Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?30.07.2016. u 22:16 - pre 93 meseci
Zdravo

Hvala na brzom odgovoru, mnogo bi mi pomoglo verovatno kad bih mogao negde videti neki offline sajt, kako bih video kako se komponuju Html CSS PHP i Java script,mislim da bih tada mogao najbolje razumeti strukturu sajta.
Posebno mi je nepoznanica oko toga kako izgleda stranica koju korisnik ne vidi, kojom se komunicira sa posetiocima sajta bilo da je reč o komentarima, registraciji ili porudžbinama. A sad ja verovatno mnogo pitam, princip mi je nepoznanica. Da li bi negde mogao da se pronađe primer takvih sajtova, čisto radi orjentacije.
Nije mi baš jasno šta uraditi u JavaScriptu, a šta u PHP (PHP sam tek počeo da učim).

Još jednom hvala

Srdačan pozdrav

Miroslav
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?30.07.2016. u 23:04 - pre 93 meseci
Citat:
bakiero
Hvala na brzom odgovoru, mnogo bi mi pomoglo verovatno kad bih mogao negde videti neki offline sajt, kako bih video kako se komponuju Html CSS PHP i Java script,mislim da bih tada mogao najbolje razumeti strukturu sajta.


Bez ljutnje, ali ja mislim da ti još uvek ništa nisi savladao.

Bez obzira, PHP - generiše šta god ti padne na pamet. Uglavnom je to html. A može i .. pdf ako ti treba, ali o tome nemoj da razmišljaš odmah.
Način na koji se `komponuju html css php i js` fajlovi uglavnom zavisi od kodera/programera/developera. Znači, ima ih više (mali milion različitih načina).
Ako ne znaš engleski jezik (makar 50%), to neka ti bude primarno za učenje.

Ukoliko ti engleski jezik nije problem - php.net. Tu imaš sve što ti treba za php, kako da ga poteraš da radi kod tebe na računaru. Za početak, a i za ubuduće.

A što se tiče offline sajtova... pa majka mu stara, kažeš naučio si nešto javaskripte i jQuery... pa, skini neki CMS rađen u PHP-u. Skini Drupal ili Džumlu ili onaj paćenički Wordpress. Ili bilo koji PHP CMS na koji naiđeš preko Google/kojeggod search-a. Uglavnom ćeš naići i na to kako da instaliraš, pokreneš CMS na svom računaru, koji god da si preuzeo. Uvek ima neki HowTo, ako ne u .zip/.rar a onda na matičnom sajtu tog i tog cms-a.

Pa kad lepo vidiš da to što si instalirao radi, zađi u direktorijum gde si raspakovao cms i imaš na izvol'te sav source kod. Tu gde si vežbao javaskriptu, 101% da ćeš tako kako si otvarao .js fajlove otvarati i .php fajlove.

Ne moraš dakle da tražiš baš cms, možeš bilo šta drugo.
Fajl browser pisan u php/js, npr.

No, evo ti dobre liste CMS sistema, pa izaberi neki.
List of content management systems
about:networking
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?30.07.2016. u 23:21 - pre 93 meseci
Pa ako još nije ništa savladao, valjda treba da krene od nekih osnova, od suštine,
a ne da gleda kod nekog CMS-a, šta misliš da će tu da razume i da nauči odatle?

Kad pohvata osnove PHP-a i logike, lako će da skonta kako da extenduje neki FW, CMS,
ili da pravi spostveni - ali čitanje postojećeg koda sistema je defintivno pogrešan pristup
učenja bilo kog programskog jezika - zato što su ga pisali oni koji već barataju višim
nivoima apstrakcije/iskustvom.
Svaki koncept koji nije prost per-se, odnosno nije odgovarajuće niskog nivoa, je više štete nego koristi za početnika.

A šta će sa linkom na http://php.net? Da gleda šta je what is new?
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?30.07.2016. u 23:23 - pre 93 meseci
Ti mu onda herojski objasni kako to izgleda sors kod i ceo backend + frontend (proceduru u celosti) jednog offline sajt-a, opiši mu da ga ne zbuniš, ako te ne mrzi. A to koliko je savladao, to samo on zna. Ako hoće dalje da ide, ne treba mu moja `drčna` logika, to što sam mu ja predložio, nekako treba samo da mu se nametne kao ideja, nešto tako ili nešto slično da proba. Osim toga, suština mu je linkovana.

Kud ćeš bolju suštinu za php od php.net-a?
Tamo je sve za početnike - kao na tanjiru.
about:networking
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?30.07.2016. u 23:30 - pre 93 meseci
Niti imam vremena niti volje da pišem takozvanu "proceduru". A i da imam, sigurno bi razumeo pre nego da uzme WordPress source da ga gleda kao tele (iako je koncept relativno prost).
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?30.07.2016. u 23:35 - pre 93 meseci
Pa neka ga gleda i tako, nema tu sramote. Šta, mi kao nismo bili njubovi nikada, a? To je uglavnom tako kad prvi put vidiš nešto što nikada nisi, a interesuje te kako radi, itd.
about:networking
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?31.07.2016. u 19:08 - pre 93 meseci
Ako si savladao HTML,CSS,JS i jQuery, logično bi bilo da pređeš na PHP i MySQL.

Zapravo:

Kao dodatak na HTML i CSS, pogledaj i Bootstrap. Nije neophodan za sajtove ali je vrlo koristan.
Kao dodatak na jQuery, pogledaj i jQuery UI, ima korisnih stvari koje će ti (uz Bootstrap) pomoći da ti sajt bude vizuelno bogatiji i interaktivniji.
JavaScript je jezik koji se odvija na strani klijenta, prilično je moćan i ako ti se sviđa da ideš na tu stranu, pogledaj i frejmworke kao što su Angular i React. U pitanju su vrlo popularni frejmworci za JavaScript koji mu dosta povećavaju upotrebljivost. Međutim, iako je sve to super, moja preporuka bi ti bila da ne ideš na tu stranu i da ih kompletno zaobiđeš.
Dalje dolazimo do PHP-a koji je serverski jezik i MySQL baze. Najbolje bi bilo da se na to orjentišeš. Imaš na tone tutorijala, možeš da kreneš od http://www.w3schools.com/php a možeš i da nađeš neki video materijal na Youtubeu, ima ih dosta, evo ovaj mi deluje interesantno: https://www.youtube.com/watch?v=ZdP0KM49IVk

I tako.... čitaj, gledaj, uči, isprobavaj... nema druge.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?31.07.2016. u 19:25 - pre 93 meseci
Citat:
dusans:
A šta će sa linkom na http://php.net? Da gleda šta je what is new?


Ne, nego da slučajno primeti i vrh same http://php.net stranice.

Pa onda da primeti da postoji link Documentation ..

... pa kada primeti taj link i klikne na njega, e, onda će pretpostavljam čovek verovatno i da pročita prvi paragraf koji počinje sa "The PHP Manual is available online in a selection of languages." ...

... nakon toga će verovatno preći i do sredine te iste stranice gde jasno mogu da se odaberu formati/varijante (offline/online) u kojima se da čavrljati po priručniku ili dokumentaciji.

I tako.


about:networking
 
Odgovor na temu

bakiero
komeracijalista,
Trezor 036 Inžinjering

Član broj: 213381
Poruke: 29
87.116.191.*



Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?31.07.2016. u 22:37 - pre 93 meseci
Hvala na otvorenom odgovoru, to cenim. Naime, radi se o tome da sam prilično tvrdoglav kada je u pitanju CMS, i skoro da sam se zarekao da u te stvari ne zalazim i da idem polako sa razumevanjem HTML, lekcija po lekcija, isto tako i ostalo CSS JavaScript.
Dosta sam rada uložio da bih stvari radio baš sa razumevanjem. Uradio sam jedan sajt i gledam kroz njega kako napredujem i u njega implementiram svaku novonaučenu stvar. Ali u tome kako sam ja spojio navedene jezike da to radi je jedan od načina, Vi verovatno znate više načina i to mnogo bolje - i zato sam se i obratio sa pitanjem u svojoj nesigurnosti kako ovo što radim da provjerim . Možda ste u pravu da ja ipak virnem malo u neki CMS pa šta bude.

Već sam pogledao neke video tutorijale o php. Korisno u najmanju ruku.

Još jednom hvala i srdačan pozdrav
 
Odgovor na temu

bakiero
komeracijalista,
Trezor 036 Inžinjering

Član broj: 213381
Poruke: 29
87.116.191.*



Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?31.07.2016. u 22:38 - pre 93 meseci
Hvala na otvorenom odgovoru, to cenim. Naime, radi se o tome da sam prilično tvrdoglav kada je u pitanju CMS, i skoro da sam se zarekao da u te stvari ne zalazim i da idem polako sa razumevanjem HTML, lekcija po lekcija, isto tako i ostalo CSS JavaScript.
Dosta sam rada uložio da bih stvari radio baš sa razumevanjem. Uradio sam jedan sajt i gledam kroz njega kako napredujem i u njega implementiram svaku novonaučenu stvar. Ali u tome kako sam ja spojio navedene jezike da to radi je jedan od načina, Vi verovatno znate više načina i to mnogo bolje - i zato sam se i obratio sa pitanjem u svojoj nesigurnosti kako ovo što radim da provjerim . Možda ste u pravu da ja ipak virnem malo u neki CMS pa šta bude.

Već sam pogledao neke video tutorijale o php. Korisno u najmanju ruku.

Još jednom hvala i srdačan pozdrav
 
Odgovor na temu

bakiero
komeracijalista,
Trezor 036 Inžinjering

Član broj: 213381
Poruke: 29
87.116.191.*



Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?31.07.2016. u 22:50 - pre 93 meseci
Ja upravo tom logikom idem, mislim da kod mora dobro da se nauči i da se razume, ali sam verovatno i nestrpljiv jer ne vidim celu sliku, koju Vi ipak vidite. Mnogo delova se nauči i znaš da je to deo Celine koju ćeš tek videti. A stvorio sam neku averziju prema gotovim rešenjima pa sam do sada izbjegavao svaku pomisao naki cms, možda ipak da uzmem neki primer da vidim o čemu se radi.

Hvala na odgovoru

Srdačan pozdrav
 
Odgovor na temu

bakiero
komeracijalista,
Trezor 036 Inžinjering

Član broj: 213381
Poruke: 29
87.116.191.*



Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?31.07.2016. u 22:53 - pre 93 meseci
Citat:
S A J A:
Ako si savladao HTML,CSS,JS i jQuery, logično bi bilo da pređeš na PHP i MySQL.

Zapravo:

Kao dodatak na HTML i CSS, pogledaj i Bootstrap. Nije neophodan za sajtove ali je vrlo koristan.
Kao dodatak na jQuery, pogledaj i jQuery UI, ima korisnih stvari koje će ti (uz Bootstrap) pomoći da ti sajt bude vizuelno bogatiji i interaktivniji.
JavaScript je jezik koji se odvija na strani klijenta, prilično je moćan i ako ti se sviđa da ideš na tu stranu, pogledaj i frejmworke kao što su Angular i React. U pitanju su vrlo popularni frejmworci za JavaScript koji mu dosta povećavaju upotrebljivost. Međutim, iako je sve to super, moja preporuka bi ti bila da ne ideš na tu stranu i da ih kompletno zaobiđeš.
Dalje dolazimo do PHP-a koji je serverski jezik i MySQL baze. Najbolje bi bilo da se na to orjentišeš. Imaš na tone tutorijala, možeš da kreneš od http://www.w3schools.com/php a možeš i da nađeš neki video materijal na Youtubeu, ima ih dosta, evo ovaj mi deluje interesantno: https://www.youtube.com/watch?v=ZdP0KM49IVk

I tako.... čitaj, gledaj, uči, isprobavaj... nema druge.

 
Odgovor na temu

bakiero
komeracijalista,
Trezor 036 Inžinjering

Član broj: 213381
Poruke: 29
87.116.191.*



Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?31.07.2016. u 22:57 - pre 93 meseci
Hvala na odgovoru, mnogo ste mi pomogli. Svi odgovori koji su mi poslati su mi dragoceni i svima se još jednom zahvaljujem

Pozdrav

Uzdravlje
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.tippnet.co.rs.



+218 Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?01.08.2016. u 12:18 - pre 93 meseci
Ni ja ti ne bih preporucio da buljis u kod nekog CMS-a. Danima ces gledati sta radi neki kod i onda kada skontas videces da ti to ne treba i onda opet buljenje u neki drugi deo kod....
CMS je uglavnom presiroko napravljen.
Za pocetak pocni da ucis PHP i to imas gomilu tutorijala. Kasnije ce sam po sebi kroz te tutorijale doci i MySQL a onda ces polako da prelazis na komplikovanije tutorijale.
Sve ce to doci samo po sebi.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Arnie
localhost
Sam svoj gazda
Beograd, Srbija

Član broj: 329038
Poruke: 43



+3 Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?03.08.2016. u 23:48 - pre 93 meseci
Sa učenjem tutorijala na internetu je lako da se zaluta i da se stekne loša praksa, naročito kod PHP-a. Ovo bi trebao da ti bude putokaz u daljem učenju:
http://www.phptherightway.com/

Naravno, dokumentacija je obavezna (iako je možda malo teže shvatljiva za početnika) i nju ćeš koristiti verovao ili ne kroz celu svoju karijeru, čak i kad postaneš senior (teško da iko može da popamti sve interne funkcije, njihove parametre i vrednosti koje vraćaju, pa čak ni autori):
http://php.net/

Uz to Google + StackOverflow kada naiđeš na neki problem koji ne možeš da rešiš. Kada bolje naučiš objektno-orijentisano programiranje, naučiš šta su HTTP zahtevi koji postoje i po čemu se razlikuju, sesije, kolačiće i rad sa bazom podataka možeš da pređeš na neki framework. E sad, postoje raznorazna mišljenja i mnogi će za onaj koji primarno koriste reći kako je najbolji, ali na kraju krajeva to zavisi samo od onoga što tebi odgovara.

Neki od poznatijih su Symfony, Laravel, Zend, CakePHP, Yii, Phalcon, CI.

A ovaj predlog sa CMS-om je kao da nekome ko hoće da nauči da vozi auto otvoriš haubu i kažeš mu "evo ti uči". Nigde veze, plus što je taj WordPress toliko izvikan da je to neverovatno - danas se svako ko napiše template ili plugin za WP naziva "PHP developerom". Ne treba se vezivati za jednu tehnologiju, bilo da je framework ili CMS.



[Ovu poruku je menjao Arnie dana 05.08.2016. u 01:40 GMT+1]
Trust yourself, break some rules, don't be afraid to fail, ignore the naysayers, work like
hell and give something back!
# Software is like sex - it's better when it's free :))
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?04.08.2016. u 02:37 - pre 93 meseci
^^

Citat:

A ovaj predlog sa CMS-om je kao da nekome ko hoće da nauči da vozi auto otvoriš šoferšajbnu i kažeš mu "evo ti uči". Nigde veze, plus što je taj WordPress toliko izvikan da je to neverovatno - danas se svako ko napiše template ili plugin za WP naziva "PHP developerom". Ne treba se vezivati za jednu tehnologiju, bilo da je framework ili CMS.


A pre toga..

Citat:
my_self
Ne moraš dakle da tražiš baš cms, možeš bilo šta drugo.
Fajl browser pisan u php/js, npr.

No, evo ti dobre liste CMS sistema, pa izaberi neki.
List of content management systems


Ne možeš biti ni pametan a ni korektan u pisanoj formi, ako preskačeš detalje vezane za prethodni tekst na koji se nadovezuješ ili osvrćeš.
A tek ako pišeš iz dosade ili samo da bi pisao nešto.

Elem, jesi li možda hteo da napišeš `podigneš haubu` umesto `otvoriš šoferšajbnu` .. ?
I zašto moraš da spominješ taj wordpress ?

-------

Koliko je pametno predložiti i fw umesto cms-a ili fajl menadžera ili ftp menadžera pisanog u php (u principu sve izuzev php.net/manual), nekome ko hoće da krene da uči, to je zaista diskutabilno.
Onaj ko nije napisao ni 100 linija koda u PHP-u, za početak ima da blene i da se češka po glavi, ma koju god i čiju god, gotovu i poveću, testiranu skriptu otvorio.

Koliko vas je naučilo da pliva tako što su vas bacili u bazen na 2/3 metra od ivičnjaka i naredili vam - "Plivaj! " ?
Mene je moj stariji brat, upravo tako naučio da plivam.

Danas, ako bih prestao da duvanim pljuge i malo nabio kondiciju, bio bih jako dobar vaterpolista.
Eto, toliko loše plivam sada.

Hoćeš da prevaziđeš svoje mogućnosti i sposobnosti?
Probaj da radiš ono što `znaš i veruješ` da ne znaš i ne možeš.

Eto. Zalazak u sors kod od nekog CMS-a ili FW-a, čisto iz fazona ako ništa drugo, šta fali?

about:networking
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.tippnet.co.rs.



+218 Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?04.08.2016. u 09:38 - pre 93 meseci
Tebe je tvoj brat bacio u vodu i rekao "plivaj" ali si se pre toga godinama brckao u plicaku. Znao si da plivas samo sto nisi imao hrabrosti da plivas.
Pokretac teme nikada nije ni video vodu a kamoli da zna da pliva... Mozda ima hrabrosti ali njega da bacimo u vodu on bi se udavio...

Mislim da piloti uce na slican nacin Na prvom casu ostave ih same u avionu i ucitelj iskoci padobranom a pre toga mu kaze "sa desne strana ti je pista" :)
Ko sleti on je prevazisao svoje mogucnosti a ko ne sleti imace sansu na drugom casu :)

[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.223.146.0

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?04.08.2016. u 12:50 - pre 93 meseci
^^

Citat:
: Tebe je tvoj brat bacio u vodu i rekao "plivaj" ali si se pre toga godinama brckao u plicaku. Znao si da plivas samo sto nisi imao hrabrosti da plivas.
Pokretac teme nikada nije ni video vodu a kamoli da zna da pliva... Mozda ima hrabrosti ali njega da bacimo u vodu on bi se udavio...


Pa i nisam baš znao da plivam sa 6 godina.. jesam se brčkao u plićaku, ali nisam znao da plivam.
A bakiero, ... ako hoćeš da kažeš da bakiero nikada nije video source kod neke skripte, e u to ne mogu da poverujem.

Citat:
Mislim da piloti uce na slican nacin Na prvom casu ostave ih same u avionu i ucitelj iskoci padobranom a pre toga mu kaze "sa desne strana ti je pista"
Ko sleti on je prevazisao svoje mogucnosti a ko ne sleti imace sansu na drugom casu


Ako neko ko ne zna da programira, krene da programira pa zdrlja nešto, kompjuter, neće da mu rikne.
Programer početnik, neće da rikne. Editor, neće da rikne. Operativni sistem neće da rikne. I da. Ako ne uradi ništa, vrlo verovatno da hoće naredni put.
I 100% će imati tu narednu šansu. Dok ne dođe do toga da skonta kako da napravi beskonačnu petlju koja ne može da se zaustavi pa je pokrene kod sebe na računaru pa mu pojede svu memoriju bez greške, taman nikada neće ni probati kod sebe. ZNači teško može neki belaj da se desi. Jedino što će neke stvari kasnije da nauči. Neko ko ima živog mentora ili profu ispred sebe, biće možda i brži od samo priručnika kao pomoć.

Hoće li jedan noob programer sasvim slučajno otvoriti konzolu ili u bash skripti udenuti ovo npr., al' bez greške?
Onako da ukuca, da iznabada ...


sudo dd if=/dev/null of=/dev/sda


Verovatnoća --- 0.0001%.


about:networking
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Nakon HTML, CSS i JavaScripta sa jQuerijem šta dalje ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10523 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.