Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?

[es] :: Iphone :: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8399 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?17.06.2016. u 02:54 - pre 94 meseci
MoZDA Je malo debilno pitanje ali zasigurno nije sprdnja:
Dakle meni licno koja god pesma treba ,nadjem je ako ne na Youtube onda na nekom drugom sajtu,konvertujem je u mp3,prebacim na telefon i slusam.
Zasto bi neko umesto toga,platio novac na Itunes ,zar je kvalitet töliko bolji?
Razumem ako je neko DJ ili nesto slicno tako,ali obican covek ?!
Sto se tice autorskih prava,i ako je nekom do morala i slicno,svim tim zvezdama su odavno napunjeni dzepovi ,zasto bi i oko toga brinuli?
Neka me neko prosvetli.
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?21.06.2016. u 16:57 - pre 94 meseci
Itunes ne koristim, ali Deezer plaćam. Zašto ga plaćam - a ne koristim piratsku muziku? Zato što mi štedi vreme... Nikad ne znam kad će mi se šta slušati, a uglavnom nemam vremena (ili i da imam - imam pametnija posla) nego da tražim, konvertujem i download-ujem mp3 fajlove).

Tako da - kod mene razlog plaćanja muzike štednja vremena, mada i kvalitet YT muzike je često upitan.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.247.*



+370 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?03.08.2016. u 19:48 - pre 93 meseci
Muzika u mp3 formatu se lako prebaci i reprodujuje na normalan mobilni telefon. Kod iPhone to ide malo teže.
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?03.08.2016. u 19:55 - pre 93 meseci
Da,ja zaboravio da danas svaka susa koristi Apple a da je "normalan" telefon Paleolit.
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?05.08.2016. u 10:28 - pre 93 meseci
Citat:
miki069:
Muzika u mp3 formatu se lako prebaci i reprodujuje na normalan mobilni telefon. Kod iPhone to ide malo teže.


Samo ti treba iTunes na računaru, jednom priključiš uređaj i dozvoliš da može da se vidi u iTunesu i preko WiFi mreže, posle samo držiš uređaj na istoj WiFi mreži na kojoj je računar.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?05.08.2016. u 12:48 - pre 93 meseci
Ko jos "prebacuje" muziku na telefon danas u 2016-toj godini pored streaming servisa??

Itunes je uvek bio ocajan software za muziku, tako da sam jedva docekao da ga se resim i predjem na Spotify.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?05.08.2016. u 13:38 - pre 93 meseci
Onaj koji slusa neke redje stvari, onaj koji putuje kroz neke vukojebine bez signala, onaj koji je u inostranstvu, onaj koji trazi veci kvalitet toga sto slusa...itd.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?05.08.2016. u 18:12 - pre 93 meseci
Za redje stvari se slazem, nemoguce je sve naci preko streaming.

Moze da se slusa muzika i bez signala i u inostranstvu (postoji offline opcija gde mozes da download na telefon), kvalitet zvuka takodjer moze da se podesi, i ravan je bilo kojem mp3 fajlu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?05.08.2016. u 21:25 - pre 93 meseci
Pa eto, znaci da ipak ima potrebe za "prebacivanjem"....
Sto se tice kvaliteta zvuka, koliko znam sve sto je malo kvalitetnije zahteva neke Gold ili Premium pakete, koji su normalno skuplji...Kad kazem malo kvalitetnije, mislim na malo bolje od "obicnog" mp3 fajla kodiranog na 128 ili 160kbps....Znaci - FLAC.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?05.08.2016. u 21:49 - pre 93 meseci
Citat:
3way: Pa eto, znaci da ipak ima potrebe za "prebacivanjem"....

Ne sumnjam ja da sta god da neki servis nudi, uvek ce se naci neko sa posebnim potrebama, ali to je vrlo mala grupa ljudi, za vecinu je ono sto se nudi i vise nego dovoljno. Ja samo kazem da posle koristenja Itunesa godinama i "prebacivanja" muzike, imati online streaming muzicki servis sa neogranicenim sadrzajom za 5-10 evra mesecno je neuporedivo bolje i lakse za koristenje..
Citat:

Sto se tice kvaliteta zvuka, koliko znam sve sto je malo kvalitetnije zahteva neke Gold ili Premium pakete, koji su normalno skuplji...Kad kazem malo kvalitetnije, mislim na malo bolje od "obicnog" mp3 fajla kodiranog na 128 ili 160kbps....Znaci - FLAC.

Premium na Spotify nudi 320kbs...mada nadati se kvalitetu sa mp3 fajlovima je malo iluzorno. Mada taj Premium nije skup da se razumemo, to je normalna tarifa. Tebi mora da nije lako, slusas "retku" muziku i hoces kvalitet, moje saucesce.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?05.08.2016. u 22:19 - pre 93 meseci
Stvarno ne vidim zasto je problem s vremena na vreme povezati telefon ili mp3 player i komp i prebaciti neku muziku na njega...Tako da ne vidim smisao u poredjenju "neuporedivo bolje"....Sta, uraditi malo je neuporedivo bolje nego uraditi malo manje :)

Sto se tice kvaliteta 320kbps je neki minimum za slusanje muzike. Doduse, u pokretu ( autobus, auto, pesacenje, bicikl ) verovatno ne bih primetio razliku izmedju toga i FLAC-a, ali dok stojim - da.

Inace, vrlo mi je lako, muzika moze da se nadje....To sto je za pronalazenje necega potrebno 5 minuta umesto 30 sekundi, ja uopste ne smatram hendikepom zbog kog mi treba saucesce :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?05.08.2016. u 23:11 - pre 93 meseci
Citat:
3way: Stvarno ne vidim zasto je problem s vremena na vreme povezati telefon ili mp3 player i komp i prebaciti neku muziku na njega...Tako da ne vidim smisao u poredjenju "neuporedivo bolje"....Sta, uraditi malo je neuporedivo bolje nego uraditi malo manje :)

Da, nije meni bio ni problem premotavanje kaseta da bi ponovo cuo A stranu nekog albuma, ili narezivanje CD-a, ali ne verujem da to jos neko radi iako "nije problem".

Upalim aplikaciju i ukljucim muziku koja mi padne na pamet - da, to jeste neuporedivo bolje od smaranja sa prikljucivanjem telefona na laptop, pa onda baratanjam sa Itunes i prebacivanjem muzike, pa sync telefona itd - mora covek biti mazohista da mu to ne smeta.


 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?05.08.2016. u 23:28 - pre 93 meseci
Jes vala, ogroman je to posao.

Ja dobijam ospice kad god to radim.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?05.08.2016. u 23:35 - pre 93 meseci
Mora čovek da bude mazohista pa da konstantno ima potrebu da ubeđuje druge kako je "njegov način" najbolji. Rekli ste svoje, poštujte tuđe i da se razilazimo. Osim ako nemate po 5-6, pa ih premeravate u pesku.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-1425.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?06.08.2016. u 03:31 - pre 93 meseci
Dio odgovora se nalazi i u bjesomučnom/povampirenom potrošačkom mentalitetu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?06.08.2016. u 09:59 - pre 93 meseci
Citat:
3way:
Jes vala, ogroman je to posao.

Ja dobijam ospice kad god to radim.

Slobodno ti radi sta god hoces, ne ubedjujem te ja u nista - samo pricam kakvo je moje iskustvo, tj odgovaram na pitanje iz teme.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.mts.telekom.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?06.08.2016. u 11:22 - pre 93 meseci
Citat:
DaliborP:
Ko jos "prebacuje" muziku na telefon danas u 2016-toj godini pored streaming servisa??

Itunes je uvek bio ocajan software za muziku, tako da sam jedva docekao da ga se resim i predjem na Spotify.


Ja, jeb* mi se za striming servise. I većinom nije na telefonu, tu su favoriti podkasti, već na iPod koji je u kolima i kome, BTW, ne radi više ekran, ali se i dalje uspešno kači na WiFi.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?06.08.2016. u 13:21 - pre 93 meseci
Wow koliko ljutih korisnika Itunes-a.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.247.*



+370 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?07.08.2016. u 18:28 - pre 93 meseci
Kakva sinhronizacija? Ja na mom Sony Ericssonu radim copy/paste. Kad mi nije USB kabl pri ruci, moze i slanje fajlova preko bluetootha. To na iPhone ništa ne funkcioniše.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-5645.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?07.08.2016. u 22:16 - pre 92 meseci
Pa ima još jedna ista tema na Macintosh forumu!

S te teme:

Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Kvalitet muzike na YT je vrlo upitnog kvaliteta, nije mi to to.


Meni lično često zvuk sa YouTube-a zvuči toplije (analognije) nego pjesma od 320 kbps sa torrenta, ali zato ona sa torrenta zvuči glasnije.

YouTube daje dovoljno dobar zvuk da se može slušati na nekom kućnom okupljanju, mada to naravno nije CDDA kvalitet. Pitanje je da li se isplati plaćati CDDA? Mislim da ne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Iphone :: Zasto ljudi placaju pare na Itunes kad mogu naci muziku dzabe sirom interneta?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8399 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.