Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa zvukom kod videa

[es] :: Video produkcija :: Problem sa zvukom kod videa

[ Pregleda: 2182 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

profesorel
Popović Milan

Član broj: 198751
Poruke: 56
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Problem sa zvukom kod videa15.06.2016. u 21:42 - pre 95 meseci
Ja sam autor jednog Youtube kanala
https://www.youtube.com/channel/UC-qjELqBj0uNfR5zsNkgIcQ
na kojem uglavnom postavljam edukativne video snimke za decu sa smetnjama u razvoju. Video snimke pravim kao Power Point slide show u koji ubacujen moj glas. To sve snimim sa programom za snimanje ekrana a nakon toga u Movie Makeru dodajem pozadinsku muziku. Snimke posle postavljam na Youtube. Kada se ovi snimci gledaju na Windovs računarima onda je sve u redu, međutim kod nekih Android telefona i na TV-u preko Setup box-a čuje se samo pozadinska muzika ali ne i moj glas. Zanimljivo je i to što se čuje glas na video snimcima koje sam pravio na starom računaru ali se ne čuje koji sam snimao na novom laptopu.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Problem sa zvukom kod videa16.06.2016. u 02:09 - pre 95 meseci
Ne mogu tacno da kazem o cemu se radi, ali najverovatnije je problem u samom edit-ingu.

Snimak koji si vec postavio, ponovo ga ucitaj u neki od programa sa kojim ga obradjujes i odradi Audio- edit pre nego ga snimis. Obrati paznju na to da ga demix u stereo. Mozda se potkrala opcija 4.1,, 5.1 i sl. Ili ti, da se audio - komentar snimio na posebna 2 kanala/ rear, recimo. A mozda i sam YT treba da obradi, a za to moras da sacekas dan- dva da bi video rezultat.

Ako imas original matricu koju si obradio i poslao na YT, mozda da je negde UL i ostavis nam link da vidimo o cemu se radi i da li ima vise Audio kanala, jer YT ce da ti uzme `samo` 2 + video...5.1, 7.1 ne fermaju ;)

Uh, Cekaj malo, da li ti pricas da se Audio ne cuje preko YT koji sevc uploadovan ili sam fajl koji si snimio i imas ga u racunaru?
Smotao sam se sada malo, ali obrati paznju da imas samo dva audio kanala pri obradi i exportovanju tog fajla.

Naravno, problem moze biti banalan, tipa, Audio koji snimas preko MIC ( jedan kanal ), a kada ga reproduktujes na racunaru, mozda ne radi isti, odnosto samo jedan audio izlaz kanal radi....


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 16.06.2016. u 03:20 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

profesorel
Popović Milan

Član broj: 198751
Poruke: 56
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Problem sa zvukom kod videa16.06.2016. u 19:47 - pre 95 meseci
Na primer ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=dVjkCSaYbmY
Na windows računarima je sve u redu, čuje se i moj glas a i pozadinska muzika. Na nekim android telefonima se čuje samo pozadinska muzika ali ne i moj glas. To sam primetio i kada sam iste snimke pustao klincu sa USB-a preko Setup boxa na TV-u. Ovo se odnosi na moj glas koji sam snimao preko veb kamere na novom laptopu. Ono što sam snimao na starom računaru je sasvim u redu. Moja pretpostavka je da neki uređaji iz nekog razloga smatraju moj glas šumom pa ga eliminišu.
 
Odgovor na temu

profesorel
Popović Milan

Član broj: 198751
Poruke: 56
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Problem sa zvukom kod videa24.06.2016. u 10:33 - pre 95 meseci
@gilopile
U pravu si, problen je bio taj što je glas trebalo snimati kao Mono a ne kao Stereo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Problem sa zvukom kod videa

[ Pregleda: 2182 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.