Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa oštampanom majicom

[es] :: Izdavaštvo :: Problem sa oštampanom majicom

[ Pregleda: 2239 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

denis_kady
stampa,aplikacija Graphic design d.o.o
,

Član broj: 260431
Poruke: 1
195.222.57.*



Profil

icon Problem sa oštampanom majicom28.05.2016. u 13:37 - pre 95 meseci
Poštovanje,
juce sam sasvim slucajno primjetio da prilikom pranja majice moj otisak spada.Bukvalno štampa počne da spada djelomicno.
Bavim se profesionalno sito štampom već 11 godina. U bivšoj firmi sam proveo 9 godina od toga sam 8 godina samo ja radio sito štampu na textil.
U toj firmi sam radio na orginalnom karuselu 6/6 koji je bio kupljen u Sitotehnici i imao sam Flash sušaru isto orginalnu iz Sitotehnike. štampao sam na
principu da se boja zasušivala na flesh sušari i poslje toga je majica išla na presanje ono klasicno 180 C 10 sec i nikada mi se nije desilo da mi je poslje
svega toga na pranju spao tisak.
ali zadnje 2 godine sam presao u novu firmu u kojoj je tek tada bilo oformljeno odjeljenje za sito štampu.Moj sadasnji direktor je u Valjevu u firmi oprema KV
kupio karusel flesh sušaru i tunel (novitet za mene) .na opremi se vidi da su imitacije orginalnih masina. masine kad su kupljene došao je gospodin iz Valjeva
namontirao sve masine i pošto se ja prije toga nisam susretao sa tunelom objasnio mi da tunel ima IC grijace i da je samo dovoljno da majica prodje kroz tunel.
temperatura 133 c 1 minut. i da nema potrebe za dodatnim presanjem. e ta majica kad izadje iz tunela po mom mišljenju nije fiksirana ,bukvalno se moze ogrebati boja.
štampam iskljucivo sa Plastisolima, Sericol OP bojom. problem je sto radim velike tiraze majica obicno je to samo jedna boja i ne smijem si dozvoliti luxuz da mi klijent
vrati 2-3 hiljade majica . pa bi volio od nekih iskusnih sito majstora savjet.

Hvala unaprijed :)
 
Odgovor na temu

gordecka
Novi Sad

Član broj: 14135
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa oštampanom majicom25.08.2016. u 23:02 - pre 92 meseci
Kao prvo trebate uzeti i pročitati karakteristike boja sa kojim radite i tako podesiti temperature.ono sto je meni ostalo od sito stampe je da se boje "zasusuju " na 120 stepeni, a da se totalno susenje radi na 160 stepeni, tako daje tih 133, 1 min malo !
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Problem sa oštampanom majicom

[ Pregleda: 2239 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.