Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolike su sanse za zaposlenje nekome ko nema diplomu ili zavrsen kurs?

[es] :: Informatika :: Kolike su sanse za zaposlenje nekome ko nema diplomu ili zavrsen kurs?

[ Pregleda: 5073 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

silvernoir

Član broj: 328888
Poruke: 5
..able.dyn.broadband.blic.net.



Profil

icon Kolike su sanse za zaposlenje nekome ko nema diplomu ili zavrsen kurs?19.04.2015. u 20:58 - pre 108 meseci
Pozdrav ljudi :)

Pridruzio sam se na ovaj forum da bih diskutovao sa ostalim informaticarima i razmjenjivao iskustva. Volim sve u vezi racunara i zadovoljstvo mi je uciti raditi na njima. Sada jedno pitanje za vas:

Da li je realno ocekivati dobar posao u ovoj bransi bez diplome nekog fakulteta ili certifikata priznatog kursa?

Mozda vec ima ova tema, nek mi admini ne zamjere ako mi je promakla :D

Sve sto sam naucio u vezi racunara, sam naucio sam i nemam nikakav papir koji bi svjedocio mom znanju osim sposobnosti koje mogu demonstrirati. Web dizajn mi ide odlicno, a uz to sam planirao uciti i development, posto me pravljanje stranica najvise interesuje. Mogu savladati i Front-end i Back-end sfere bez problema, pa me zanima kolike su mi sanse da se zaposlim samo sa znanjem i iskustvom, ako se uzme u obzir da sam sve to temeljito i kvalitetno naucio?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Kolike su sanse za zaposlenje nekome ko nema diplomu ili zavrsen kurs?19.04.2015. u 21:11 - pre 108 meseci
Realno je očekivati dobar posao bez diplome. Ali nije realno očekivati dobar posao bez nekog rada koji imaš iza sebe.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Kolike su sanse za zaposlenje nekome ko nema diplomu ili zavrsen kurs?19.04.2015. u 21:19 - pre 108 meseci
Kolike su sanse za zaposlenje nekome ko nema diplomu ili zavrsen kurs?
Iste kolike i sa diplomom...
Tj tu diplomu ti niko nece ni traziti vec ce gledati sta umes da radis.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

silvernoir

Član broj: 328888
Poruke: 5
..able.dyn.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Kolike su sanse za zaposlenje nekome ko nema diplomu ili zavrsen kurs?19.04.2015. u 21:53 - pre 108 meseci
E super. Cuo sam kako poslodavci samo traze razlog da nekome smanje platu pa svaku sitnicu gledaju. Planiram upisati ETF ove godine pa ako mi ne krene, da znam sta mogu napraviti sam. Ako neko jos ima iskustva nek napise.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kolike su sanse za zaposlenje nekome ko nema diplomu ili zavrsen kurs?20.04.2015. u 10:04 - pre 108 meseci
http://stackoverflow.com/research/developer-survey-2015

Pogledaj pod 'Education':

"There are many ways to learn how to code. 48% of respondents never received a degree in computer science. 33% of respondents never took a computer science university course. System administrators are most likely to be self-taught (52%). Enterprise level services developers are most likely to have an industry certification (13%). Machine learning developers and data scientists are 10 times more likely than any other developer type to have a PhD (15%)."


Pozdrav, i srecno :)


Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

silvernoir

Član broj: 328888
Poruke: 5
185.39.3.*



Profil

icon Re: Kolike su sanse za zaposlenje nekome ko nema diplomu ili zavrsen kurs?21.04.2015. u 14:38 - pre 108 meseci
To su svakako orhabrujuci podatci. Hvala vam svima puno!
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kolike su sanse za zaposlenje nekome ko nema diplomu ili zavrsen kurs?22.04.2015. u 20:16 - pre 108 meseci
Mislim definitvno je dobro zavrsiti neko visoko obrazovanje, ali nije bitno za programiranje, uvek u toj bransi mozes naci posao i bez diplome :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kolike su sanse za zaposlenje nekome ko nema diplomu ili zavrsen kurs?22.04.2015. u 20:41 - pre 108 meseci
Pa, ne bas uvek. Potrebno je da znas da radis i da si koliko-toliko psihicki i socijalno normalan. Ako to ispunjavas, onda stvarno nema problema da se nadje posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Informatika :: Kolike su sanse za zaposlenje nekome ko nema diplomu ili zavrsen kurs?

[ Pregleda: 5073 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.