Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko prepoznaje ovaj uređaj

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj

[ Pregleda: 4580 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

YZ1SAN
Nis

Član broj: 114654
Poruke: 159
217.16.140.*



+1 Profil

icon Da li neko prepoznaje ovaj uređaj05.03.2015. u 11:40 - pre 111 meseci

Pozdrav svima,

Da li neko može da prepozna štta je ovaj uređaj ili čemu je služio.
Radio je na frekvencii između 4GHz i 8GHz, jer mu je filter iza N konektora u tom opsegu.
Na ovom meraču broja radnih sati piše da je radio oko 3.300 sati, što je oko 137 dana.
Previše malo za stalan rad, a premalo za spoljašnji izgled.
Inače, nađeno i kupljeno na otpadu.

Unapred hvala

Aleksandar
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3931



+9456 Profil

icon Re: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj21.03.2015. u 16:02 - pre 110 meseci
To mi liči na neki avionski uređaj. Nije to tako visoko, radi on na nižoj
frekvenciji. Zar nema nikakve pločice? Postavi zadnju stranu.
A mogao je da okrene preko 10000 sati
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

YZ1SAN
Nis

Član broj: 114654
Poruke: 159
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj23.03.2015. u 16:37 - pre 110 meseci

Hvala na komentaru.

Bar neki komentar, jer mi je prosto neverovatno da niko ne može da kaže ni reč o ovom uređaju, a ipak je radio u ovoj zemlji.
Evo ovako.
Ja sam u međuvremenu čeprkao po internetu, pa...

Što se tiče radnog opsega radio je baš u ovom radnom opsegu jer ima dva YIG filtera Watkins Johnson, oktavna od 4GHz do 8GHz.
Pored tih filtera, sve ostalo su neoznačeni hibridni moduli i jedna velika PCB ploča sa 4 ili 6 slojeva. Krcata logičkim kolima, nekoliko DAC-a, Low Power (LH) RF pojačavača, itd.
Nije mi uređaj tu (u vikendici), pa da napravim još par fotografija. Ali ništa značajno sem ovih programirljivih filtera
U međuvremenu, gledajući silne uređaje na EBAY-u, utvrdio sam da je proizveden u Rockwell Collins-u. Isti oblik kutije, konektora, papučica za pričvršćenje, itd. Ima tamo vrlo sličnih raznih Transmitera i dr.
I tačno je da je iz avijacije, ali verovatno, dole na zemlji.

Što se tiče zadnje strane, nalazi se samo ventilator, a na kutiji postoji pločica sa:
SER NO: 016
P/N 307 087 0G1.
Postoji i jedna reč sa jedva prepoznatljivim početnim slovom R, što bi možda moglo da bude od RECEIVER
Ima raznih Collins-ovih uređaja sa sličnim P/N, ali ovaj 307..., baš nema!!!

Što se tiče ovog brojača sati, sigurno ste u pravu. Taj se prevrnuo više puta. Nisam se toga setio.

Veliki pozdrav
Aleksandar
 
Odgovor na temu

jonathan
Aleksandar Ilic
Aleksinac

Član broj: 2113
Poruke: 456
*.netnet.rs.

Jabber: yu1is@elitesecurity.org
ICQ: 62419462


+45 Profil

icon Re: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj23.03.2015. u 17:28 - pre 110 meseci
A da nema onaj natips na donjem delu druge slike neke veze sa ovim čovekom?
-=- 73 de YU1IS -=-
 
Odgovor na temu

YZ1SAN
Nis

Član broj: 114654
Poruke: 159
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj23.03.2015. u 18:43 - pre 110 meseci
Pozdrav,

Nisam baš siguran da sam razumeo pitanje.

To što piše na uređaju je napisao je neko ko je to otpisao ili već, ko zna ko i zašto.

Ja sam namerno snimio pod ovim uglom da se sve to vidi i da sve to što piše, možda dodatno pomogne u identifikaciji, šta je to.

Da ponovim, uređaj je kupljen na otpadu u okolini NIša, a bio je pored raznoraznih kablova i sličnih stvarčica.

Apsolutno nije moguće da ima veze sa ovim RA znakom, ja bih pre rekao da je to možda "nešto OK na 2 bandu"
Ko to da zna?!

Aleksandar
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj23.03.2015. u 20:41 - pre 110 meseci
Aleksandre mozes li uslikat zadnju stranu? Mozes li rasklopiti to i nabaciti koju fotku unutrasnjosti?
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

YZ1SAN
Nis

Član broj: 114654
Poruke: 159
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj23.03.2015. u 23:06 - pre 110 meseci
Naravno, ali tek posle nedelje kad odem do vikendice.

Ali da ponovim, pozadi je samo zaštitni poklopac ventilatora.
Ispod je pločica sa onim što sam već napisao.
Na sličnim uređajima, koje sam već pomenuo, postoji nalepnica, ali na prednjoj ploči.
E sad, da li se tokom korišćenja skinulo, ko će ga znati!
A unutra je puno zanimljivije!

Ove slike "iznutra" sam pronašao, pa ih postavljam. Zadnja strana je bila potpuno nezanimljiva, pa je nisam ni slikao.

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj25.03.2015. u 15:18 - pre 110 meseci
Kako je dobro uradjeno, svi IC u keramici, silver mica, viseslojna stampa …

Plave dve kutije koje se vide unutra su firme "Watkins Johnson" i lice na oscilatore, tu su i mixeri/spliteri neki, dole na dnu u Alu kutiji je verovatno PA a cela PCB je signalni procesor za "nesto" … radio komunikacioni uredjaj ili za neku readio telemetriju … I radi to na dobrih X GHz nosioca a baseband nije mali, reda 1-10MHz jer su koristili bufere od 100MHz !!!

Nije military, verovato civilno vazduhoplovstvo, pitanje je da li je bas iz aviona, ne znam, previse praznog prostora unutra …





Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

YZ1SAN
Nis

Član broj: 114654
Poruke: 159
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj25.03.2015. u 20:03 - pre 110 meseci
Jeste, sve je vrlo profesionalno i vrhunsko za to vreme.

Ajde da ponovim još jednom, iza N konektora je YIG filter od 4GHz do 8GHz, što znači da mu je to bio radni opseg.
Oba plava WJ su YIG filtra u istom opsegu. Verovatno se razlikuju po nekom parametru, jer su različite konstrukcije i P/N.

Danas sam uspeo da vidim da je IN filtra direktno vezan na N konektor, što me definitivno navodi da je prijemnik.
Jeste da su filteri recpročni elementi, ali WJ preporučuje da se poštuje IN/OUT. Negde sam to pročitao.
A kad sve to "promeša" onda ga spusti na neku frekvenciju na kojoj su ovi LH pojačavači. Onda ga dobro izprocesira na ovoj pogolemoj ploči!
Ova Alu kutija ima samo jedan SMA, što me opet navodi da je to oscilator, pa onda sledi ovaj modul sa dva "prolazna" SMA i tri "poprečna". Poprečni imaju atenuatore od 3dB. Verovatno neki mešač?
Ovde ću da stanem, jer i ovo je previše nagađanja.

E sad, čini mi se da je ovo previsoko za avijaciju, nego da je ovo verovatno deo nekog radara, ali zapadnog, koji su osavremenjivanjem bacili u staro gvožđe.

Zahvaljujući ovim potpitanjima i ja sam se više posvetio da vidim šta je šta, jer sam se naivno ponadao, da čim stavim slike, odmah će neko da ga prepozna!

Zato zahvaljujem svima koji su se javili i malo me podstakli na razmišljanje!

Naravno, oduševiću se ako mi neko kaže šta su ova dva modula, jer možda mogu da posluže u nekom RA opsegu

Aleksandar


 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj25.03.2015. u 20:45 - pre 110 meseci
A zasto ne bi mogao biti komad opreme od duplex radijskog linka,RX dio.Postoje linkovi na licenciranom bandu ta 4 GHz,6GHz itd. Vidjao sam jako slicnih sprava jos jedna kutija TX.Dva komada LMR400 koaxa sa N konektorima na duplexer i poslije njega flanga za prelaz na valovod/talasovod. Taj valovod/talasovod je skupa zabava i za 10 a kamo li 50 ili 100 metara.U slijedecoj generaciji uredjaja neko se dosjetio pa su isli na verziju IDU i ODU taj dio koji imas i jos TX implementiran uz samu antenu gore na stubu,a do gore moze na nekih 150-300 MHz i jeftini koaxialni kabal.Imam i sam jedno dva tri metra kubna naslagane takve prevazidjene opreme u supi sve mi nesto zao baciti.Ponekad posegnem za necim od toga ali limovi od kucista me bas odusevljavaju :) Naravno danas se ne prave tako kvalitetni bulkhead konektori pa posezem i za njima.

Edit: posmatrajuci slke PCB-a sve sam vise ubjedjen da je ono sto tvrdim oni 12 crvenih transormatora ukazuju da se radilo o linku za 6 ili 12 medjugradskih veza.Nekad je to bilo strasno puno.Poslije je uveden STM protokol a njega polako potiskuje TCP.

[Ovu poruku je menjao zica49 dana 25.03.2015. u 22:00 GMT+1]
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

YZ1SAN
Nis

Član broj: 114654
Poruke: 159
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj25.03.2015. u 21:30 - pre 110 meseci

Pozdrav,

Ne mogu ni da potvrdim, niti da poreknem, jer uopšte nemam nikakvih znanja iz ove oblasti.

Ali, ti si to dosta lepo elaborirao.

Možda će neko, ko zna šta je tačno ova skalaerija radila, da svrati na ovaj forum i otkrije pravu funkciju.
 
Odgovor na temu

YZ1SAN
Nis

Član broj: 114654
Poruke: 159
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj25.03.2015. u 21:40 - pre 110 meseci
Zaintersovao si me sa ovom "crvenim transformatorima"!!
Sa slike se vide oznake, pa na moje veliko čudo, uspeo sam iz prve da nađem šta je to!
To su linije za kašnjenje od 5nS do 25nS, što me opet vraća na radar.
Evo u prilogu su podaci.

[Ovu poruku je menjao YZ1SAN dana 26.03.2015. u 01:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj25.03.2015. u 21:49 - pre 110 meseci
Moze biti i dio radara ali linije za kasnjenje su bile sastavni dio na prelazu audio nosioca na nekakv digitalni ili pre TTL nivo.Dva mjeseca kasnije AD konvertor ugledao svjetlo dana ha ha ha. Ako nista imas u tome svasta nesto za iskoristiti i za bilo cim da posegnes,danas tako kvalitetno i masivno nema :)
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

YZ1SAN
Nis

Član broj: 114654
Poruke: 159
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj25.03.2015. u 22:08 - pre 110 meseci
Ne znam. Možda!
Ostaje da čekam(o).
A na sreću, ova kutija ne traži ni hleba, ni vodu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Da li neko prepoznaje ovaj uređaj

[ Pregleda: 4580 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.