Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc pri kupovini aparata do 200e

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vodič za kupovinu - Digitalni fotoaparati :: Pomoc pri kupovini aparata do 200e

[ Pregleda: 7358 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jankosha
Student
FON

Član broj: 323122
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 14:27 - pre 120 meseci
Pozdrav ljudi!

U Avgustu idem u obilazak Portugala, moje prvo veliko samostalno putovanje, pa hocu da se opremim kako treba i da uslikam mnoge nezaboravne fotografije, zivotne uspomene! Najvise bih koristio fotoaparat za slike po danu, i to za panoramske slike, ne znam koje su karakteristike fotoaparata potrebne za to, ali valjda me razumete.. znaci onako, da moze da uhvati velike povrsine i da to izgleda OK! Smiley Skroz sam neiskusan u oblasti i ne zelim da napravim neku glupost. Malo sam razgledao fotoaparate, uglavnom na tehnomaniji i imam par pitanja:

1. Koliko se 'isplati' kupovati fotoaparat, odnosno, kako se porede slike sa fotoaparata od nekih 150-200 evra sa mobilnim od recimo 300 evra. Da li ta razlika ide mnogo u korist fotoaparata?
2. Koja je razlika izmedju ovih vecih, 'nabudzenijih', sto izgledaju bas profesionalno, sa tim delovima gore i sa strane, fotoaparata tipa 'Nikon digitalni fotoaparat Coolpix L820'
i ovih manjih, tipa 'Nikon digitalni fotoaparat Coolpix S6600'. Posto su cene identicne za ova 2 modela.
3. Posto bih sa cenom isao do nekih 200 evra, interesuje me koliko dugo takvi fotoaparati mogu da sluze, i da li imate neku preporuku za tu cenu? Na primer, vec pomenuti Nikon digitalni fotoaparat Coolpix L820, sta mislite o njemu? Preporucite najbolje za taj neki cenovni rang!


Pozdrav, hvala unapred, cenim svakakvu pomoc!
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 14:55 - pre 120 meseci
Tebi treba aparat koji moze uhvatiti sirinu,dakle onda nesto poput Canon SX serije,mozes pogledati po netu cene i naci primere fotografija.
Iskreno,bez obzira na sve to sto sx serija poseduje,ja bih se opredelio za Ixus seriju,mali aparati koji prave zadovoljavajuce slike,ne mogu uhvatiti sirinu kao sx ali mogu stati u dzep bez problema,za razliku od ovih velikih za koje je potrebna torba
U principu svi prave dobre slike,e sad nijanse mozes sam naci na primerima fotografija

I ne obracaj paznju na broj megapiksela (Mpx) jer ne znaci nista. Bez obzira da li je 12 ili 16
 
Odgovor na temu

Jankosha
Student
FON

Član broj: 323122
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 15:08 - pre 120 meseci
Hvala!

Znaci nesto ovako iz SX bi bilo OK? ( ovi su malo skuplji, al' ajd' ):
1. http://www.tehnomanija.rs/foto...non-kamera-sx-280hs-black.html
2. http://www.tehnomanija.rs/foto...oaparat-powershot-sx510hs.html

E sad me interesuje koja je razlika, jer je dizajn potpuno drugaciji? Po cemu se razlikuju, a cena je identicna?
I da, da li je moguce ove fotoaparate nositi oko vrata za vreme setnje itd? Dolaze zajedno sa onim 'kanapom'? I koliko su cene futrola za njih?

Zamolio bih, ako mozete, da mi navedete najbitnije karakteristike, sta da trazim, posto tamo u opisu proizvoda ima jedno 100 stavki. Najlogicnije bi mi bilo da se uhvatim za megapixele i rezoluciju, ali kao sto je napisano, ne treba samo to gledati. :D
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 15:53 - pre 120 meseci
Tek sad vidim da sam te malo lose informisao
Mislio sam na sx seriju ali na sx5xx tj na ove velike

Razlika ova dva je sto ovaj manji ima digic6 procesor,koji je noviji od digic 4 na onom sx510hs,a cena je priblizna jer ovaj veci ima bolju optiku:

Sx510
Tip: Procesor DIGIC 4 sa tehnologijom iSAPS
OBJEKTIV:
Žižna daljina: 4,3–129 mm (35 mm ekvivalentno: 24–720 mm)


Sx280
Tip: DIGIC 6
OBJEKTIV
Žižna daljina: 4,5 – 90 mm (35 mm ekvivalentno: 25 – 500 mm)



Sto se tice nosenja aparata oko vrata,ja licno to ne radim,malo mi je to glupo,zato sam i kupio IXUS za sebe,da moze stati u svaki dzep

Koji god da uzmes od ova dva neces pogresiti. Ako hoces sirinu onda neki sx5xx aparat. Obrati paznju na tezinu,ovaj veci je tezak oko 350 grama,skoro diplo vise od manjeg sx280. Sto se tice torbica naci ces nase sajtove koji prodaju aparate i opremu pa vidi sta ti se svidja,videces i cene

I nemoj ostavljati linkove ka tehnoma*niji,zabranjeno je reklamiranje,vec ka itsvetu
 
Odgovor na temu

Jankosha
Student
FON

Član broj: 323122
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 16:27 - pre 120 meseci
Hvala puno!!

Izvinjavam se, nisam znao za linkove. Cuo sam dosta dobrih preporuka za S110 Canona, a kazu da se moze naci jeftino, 210e. I nasao na internetu primer slika http://www.cameralabs.com/revi...rShot_S110/sample_images.shtml i bas mi se svidja. Kako se poredi sa ova dva?

A isto tako, skuplja varijanta, DSLR aparat(osim ako sam pogresno razumeo) Kako se on kotira prema ovima, da li vredi novca, da li su mnogo bolje slike na ovakvim aparatima?

Hvala puno!!! :D :D

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 14.05.2014. u 19:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 16:43 - pre 120 meseci
DSLR ti je nesto najbolje.
Razlika izmedju DSLR i svih ostalih je u samom senzoru,u korist dslr-a naravno
Ne znam da li je ovo sto si linkovao samo aparat ili sa nekom optikom. DSLR uglavnom ide u prodaju samo "telo",dakle samo aparat bez sociva,a socivo ide naknadno jer su sociva tj optika izmenljivi,a optika zna da kosta poprilicno

Sto se tice canona s110 imas ovde na forumu temu o tome pa mozes pogledati

Meni je s110 Ok jer nije glomazan,normalnijih je dimenzija
 
Odgovor na temu

Jankosha
Student
FON

Član broj: 323122
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 16:56 - pre 120 meseci
Hvala ti puno!

Ok, sta ti meni preporucujes? Da kupim neki 'klasican' tipa ova 2 ili s110? Ili da probam da ustedim jos i uzmem neki DSLR mozda?
Kolika je razlika u kvalitetu izmedju s110 i nekog jeftinijeg DLSR modela?
Koliko je tesko za pocetnika da upravlja njim, ta prica oko sociva itd itd?

Posto stvarno zelim da udjem u tu pricu, jedan od zivotnih ciljeva mi je da putujem, a putovanje i fotografija idu ruku pod ruku, pa me bas interesuje. Zelim da kupim nesto sto ce mi odgovarati barem neke 3 godine, koliki su 'zivotni vekovi' DSLR aparata?

Hvala jos jednom! :D
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 17:08 - pre 120 meseci
Koliko sam uspeo tebe da razumem,tebi treba aparat da fotkas predele gde budes putovao,naravno i sebe i ekipu
Zato ti je moja preporuka da ne kupujes DSLR,jer se neces baviti profi fotografijom,a i s obzirom da si pocetnik ne treba ti DSLR
Da li ces uzeti s110 ili neki od prethodna dva modela koja si postavio neka bude licno tvoj izbor. Ako su ti prioriteti,kao meni recimo,male dimenzije onda uzmi manji aparat,u suprotnom uzmi onaj veliki

Da li ces neki model ili neki vrlo slican model nije bitno,svi oni slikaju kvalitetno,skoro na nivou DSLR-a od pre par godina,tako da neka izbor bude na tebi,shodno velicini,finansijama...

Mene je maleni Ixus 70 super sluzio skoro 6 godina,i jos uvek me super sluzi. Trenutno ga sestra koristi u bugarskoj Pao mi je na Hn stepenice,kotrljao par stepenika ukljucen,i samo malo ogrebotina je dobio i nista vise. Kvalitetom sam prezadovoljan,jedino mu fali sirina,mada sam bas zadovoljan

Bitna stavka kod izbora aparata su i baterije,pa razmisli da li ces aparat koji koristi klasicne punjive baterije ili u kombinacijom sa litijumskom baterijom. Prednost klasicnih je sto mozes kupiti bilo koje,a kod ovih drugih moras bas odredjen tip baterije takva baterija je oko 10e i vise-kopija,originalna je paprena cena.
 
Odgovor na temu

Jankosha
Student
FON

Član broj: 323122
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 17:26 - pre 120 meseci
Hvala puno na informacijama! Da, najverovatnije cu uzeti neki tog tipa, imam jos samo 3 pitanja:

1. da li se isplati sacekati 2 mesec, da li se cene mogu znacajnije spustiti?
2. da li vredi gledati ovakve sajtove za poredjenje, evo ovaj poredi 2 modela o kojima smo pricali: http://snapsort.com/compare/Ca...510-HS-vs-Canon-Powershot-S110
3. sta mislis o kupovini polovnih, znas li neki dobar sajt?

:D
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 17:46 - pre 120 meseci
1. Isplati se jer ce se cena sigurno iskorigovati,u toju korist,ali ce zato i neki od 300 pasti na 230 pa ces razmilsljati o njemu i tako mozes u beskonacnost
slobodno kupuj,da se upoznas sa aparatom,funkcijama,mogucnostima...
Pomenuo sam vec,svoj sam kupio jos 2008. i jos uvek je vrlo upotrebljiv,samo 7Mpx ima,ali su slike dosta dobre,moze se raditi i veliki format fotografije bez problema,tako da ako uzmes bar 12 Mpx bices dugo dugo zadovoljan.
2.ovaj sajt nema ovde nista konkretno,samo su teoretski uporedjivali specifikacije
3. Licno ne bih kupovao polovan aparat,sem ako nije skoro nov sa dobrom garancijom,i da je cena max 70$ od cene novog pa da se isplati. Polovnjak moze da crkne i popravka moze kostati dosta ako nemas garanciju.
Ako se ipak za to odlucis pogledaj poznate sajtove tipa KP.

PS pogledaj ovo!
 
Odgovor na temu

Jankosha
Student
FON

Član broj: 323122
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 18:00 - pre 120 meseci
E car si!

Ok, sada imam 3 opcije:
1. kupujem neki ~200 evra, ili s110 ili ovaj sx510, deluju kao skroz ok opcije.
2. odlucujem se za avanturu, istrazujem jos o dslr, skupim jos kinte i uzmem neki takav. Ne znam koliko je lako nauciti sve to.
3. razgledam razne oglase i uzmem neki polovan ako naidjem na dobar, inace skuplji model.

Hvala ti sto si odgovorio na sva pitanja, mnogo si pomogao! :D
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 18:07 - pre 120 meseci
Razmisli dobro o polovnjaku,nikad ne znas sta mu je prethodni vlasnik radio,da li je vec popravljan....

Sto se tice primera slika,pogledaj ovde!
Snaci ces se i da pregledas slike sa drugih aparata,naravno otvori ih u original size,da vidis stvarnu sliku
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Jankosha
Student
FON

Član broj: 323122
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 18:44 - pre 120 meseci
Najjaci si! :D

Sad cu narednih dana polako sve da proucim, pregledam, uporedim...

Hvala jos jednom! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Jankosha
Student
FON

Član broj: 323122
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 19:47 - pre 120 meseci
Sada razgledam taj sajt sa uzorcima slika, da li su ove slike 'realne'?

Evo http://www.dpreview.com/galler...view-samples/slideshow?start=1, za aparat koji je kod nas manje od 400e koliko sam video. Da li je to do aparata ili je fotograf jako vest. Posto sam odusevljen slikama :D
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e14.05.2014. u 19:58 - pre 120 meseci
Verovatno je i do aparata a i do fotografa
Samo aparat oko 400 i dodaj jos para za optiku. Ovaj lik sto je kacio slike je napisao koju optiku koristi,pa izguglaj i vidi cenu optike
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e16.05.2014. u 12:45 - pre 120 meseci
Ja sam pre par dana pazario s110, u nedostatku vremena nisam stigao još sasvim da ga istražim, al definitivno vredi te pare i čini mi se da bi bio idealno rešenje za to što tebi treba.

Prvo treba reći da je opšti kvalitet slike u proseku bolji kod ovakvih aparata (canon s95,100,110,120, nikon p310, p330) nego kod ovih ultrazumova i sl, pre svega zbog većeg senzora koji je u njima.

Na ultrazoom varijantu i slične budžaste (što kao liče na "profi") aparate bih išao jedino ako mi je bitno da mogu da uslikam avion u letu, goluba na krovu u gro planu, detalj sa fasade i sl. s tim što je bitno reći da sa tim ultrazoom aparatima ni ovo nikad nije baš lako uslikati kako treba, da ne kažem da u nešto slabijem svetlu taj zum već ničemu ni ne služi. Ne znam da li su u tome poslednje generacije ultrazoomova uznapredovale. U donjem cenovnom rangu sigurno nisu.

Znači, ako ti je bitna kompaktnost - mobilnost - mogućnost nošenja i u džepu - neki "napredni" kompakt je pravi izbor.
Ukoliko ti je pre svega bitan veliki zum, i ne smeta ti što će aparat sa svojom budžom da landara na tvojim putešestvijama (ili što ćeš morati da ga trpaš-vadiš iz ranca), onda je to pravi izbor za tebe.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e16.05.2014. u 13:22 - pre 120 meseci
Za ultrazum aparate, da bi stvarno iskoristio domet te optike mora stalak. Džaba stabilizacija slike, iz ruke mirno da uslikaš vrlo teško ili nikako.

Pošto vidim da juriš istu kategoriju kao što sam i sam pre 2 meseca, moja preporuka za SONY CyberShot DSC-WX60.
(ili skuplji DSC-WX200)
Mali aparat koji staje na dlan odrasle osobe - bukvalno; lagan - lakši od današnjih smartfona.
Video takođe dobar (HD), uz stabilizaciju slike i solidan mikrofon za snimanja izbliza - naravno. Jednostavan panorama mod.
Odlične čiste slike, kako danju tako i noću uz taj neki smart blic.
Odličan Meni sa predefinisanim modovima ali veruj mi i taj njihov Auto - Inteligent u brzim situacijama završava posao.
 
Odgovor na temu

Predrag1988
razni poslovi
Beograd

Član broj: 329893
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.posloviamerika.com


Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini aparata do 200e16.07.2015. u 17:50 - pre 105 meseci
Trebala mi je ovakva tema i ovakvi odgovori!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vodič za kupovinu - Digitalni fotoaparati :: Pomoc pri kupovini aparata do 200e

[ Pregleda: 7358 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.