Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc Excel - Laksi nacin (formula) resavanja problema

[es] :: Office :: Excel :: Pomoc Excel - Laksi nacin (formula) resavanja problema

[ Pregleda: 1425 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oggy1234

Član broj: 321096
Poruke: 2
213.236.92.*



Profil

icon Pomoc Excel - Laksi nacin (formula) resavanja problema12.02.2014. u 12:43 - pre 124 meseci
Treba mi pomoc za dosta laksi nacin postavke formula. Ja sam isao sa vlookup i transpose, sigurno da se moze smanjiti broj klikova i vreme koje trosim na ovo.

Koraci koje sam ja postavio su sledeci:
- celija B11 - lista za imena koja se nalaze od B31:B33 (na promenu imena menjaju se iI brojevi od O12:BR23
- celije O12:AM23 - brojevi koji su izlistani vlookup formulom iz sheet-a "1"
- celije AN12:BR23 - brojevi koji su izlistani vlookup formulom iz sheet-a "2"

Svaki put kad dobijem podatke u sheet-ovima "Br.1" i "Br.2" idem redom filter po imenu, oznacim sve brojeve pojedinacno i sa tim idem {copy - paste special - values - transpose} pored istih imena u sheet "1"
To zahteva dosta klikova (posebno na vece baze, znaci filter ime, iskopirati sve brojeve i onda transpose u drugom sheet-u.
Da li je moguce bez ikakvih dodatnih klikova napraviti formule da se ispisuju podaci? Za sada ovo resenje sa ovim VLOOKUP-om i stalnim copy - paste special transpose mi uzima dosta vremena, bio bih zahvalan ukoliko bi se to moglo svesti na najmanji moguci rad i najefektivniju formulu.

Svaka pomoc je dobro dosla.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Pomoc Excel - Laksi nacin (formula) resavanja problema13.02.2014. u 21:22 - pre 124 meseci
Citat:
oggy1234: Svaka pomoc je dobro dosla.
Ako sam te dobro shvatio tj. da ti se tražene vrijednosti nalaze desno od imena i prezimena, mogao bi iskoristiti ovu formulu u Sheet '1!'B2 i kopiraj je na desno pa prema dolje.
Code:
=IF(ISERROR(VLOOKUP($A2;OFFSET(Br.1!$I$1;MATCH($A2;Br.1!$I:$I;0)+COLUMN()-3;0;COUNTA(Br.1!$I:$I);2);2;FALSE));"";VLOOKUP($A2;OFFSET(Br.1!$I$1;MATCH($A2;Br.1!$I:$I;0)+COLUMN()-3;0;COUNTA(Br.1!$I:$I);2);2;FALSE))
Formula povlači podatke iz stupca J uz uvjet iz stupca I na Sheetu 'Br.1' (ime i prezime) koji je identičan grupiranim imenima na Sheetu '1!"
Ma! bolje vidi attach, bit će ti jasnije
Ako je to to što tražiš
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

oggy1234

Član broj: 321096
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Pomoc Excel - Laksi nacin (formula) resavanja problema15.02.2014. u 14:18 - pre 124 meseci

To je to sto sam trazio, hvala Ivek!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Pomoc Excel - Laksi nacin (formula) resavanja problema

[ Pregleda: 1425 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.