Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prva kupovina - pomoc

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vodič za kupovinu - Digitalni fotoaparati :: prva kupovina - pomoc

[ Pregleda: 1617 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deran1
Srbija

Član broj: 308698
Poruke: 1
89.216.78.*



Profil

icon prva kupovina - pomoc12.11.2012. u 20:29 - pre 139 meseci
za sta mi je potrebno: treba mi za uobicajno fotografisanje. kada idem na utakmice, da mogu uslikati nekoliko fotografija, za slikanje prirode, za slikanje na odmoru... i, za snimanje hd videa... uglavnom, hocu te fotografije da skladistim na komp i da mi budu uspomene iz neke drzave/nekog dogadjaja i sl.

najbitnije: hocu da mi slike budu ostre, jasne i, kako bih rekao, zive.

ne znam da li su megapikseli najbitniji za stvaranje jasne, ostre i zive fotografije... ali, ovaj digitalac mi je zapao za oko - naravno, gledao sam da ima najvise megapiksela pa sam naisao na njega... cena me je isto privukla

canon powershot a810

ja sam se sluzio da sto digitalac ima vise megapiksela da ce mi praviti fotografije onakve kakve ja zelim (gore sam naveo). eto, sad sam procitao nekoliko tekstova u vezi toga, pa mi se nekao cini da sto ima vise piksela ne mora da znaci da ce praviti idealne fotografije.


'smeta' mi njegova rezolucija, puno je velika, mislim da mi nije tolika potrebna... cak i ova 1600 x 1200 mi je, nekako, velika (za one vece sto ima ne trebam ni da pricam).

^ovo mi se nekako ne svidja, ali to je normalno sto se tice ovog aparata, sa ovim megapikselima - 16.

pogledao sam fotografije sa ovim rezolucijama sto ima u digitalcu, i nekako mi se cini da sto je udaljeniji predmet/obijekat koji cete slikati da se tada koristi veca rezolucija (ako je neka zgrada udaljena od mene npr. 30m, a ja hocu da je slikam koristicu tu rezoluciju - 4608 x 3456. jer na slikama sa tom rezolucijom,
4608 x 3456, vecinom se nalaze neki udaljeni objekti npr. slika nekog dela grada, slika nekog udaljenog mosta, i sl.

eto, nadam se da za vas - profesionalce, ovo moje zapazanje nije smesno . mozda ja i gresim, ali sam na takve slike nailazio...

znaci, ovaj digitalac sto sam stavio mi se svidja, ali mislim da mi vi mozete preporuciti neki drugi, sto ce isto ispunjavati moje zahteve (jake, ostre i zive slike).

jer, imam misljenje da odlicne fotografije ne zavise od megapiksela, ne kazem da oni nisu bitni, ali mislim da ima nesto drugo, bitnije, od cega zavisi ta odlicna fotografija...












 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: prva kupovina - pomoc13.11.2012. u 13:03 - pre 139 meseci
Lepo si rekao da kvalitet fotografije ne zavisi od megapiksela, to je sasvim tačno tako da na taj parametar ne treba previše pridavati pažnju. Pitao si šta je bitno za odličnu fotografiju, pa ukratko: novac i tvoje umeće. Prvo što ti treba jeste dobar foto aparat, to sve funkcioniše po principu "koliko para toliko i muzike" i sigurno će aparat od 400e napraviti bolje slike nego onaj od 100e. Prosto bolja je optika, bolji je senzor, ima više mogućnosti itd... U toj klasi A810 mi deluje dobro, mada nemoj očekivati neki poseban kvalitet slika s obzirom da je to aparat u rangu cena od 100e i manje. Po mom ukusu ovaj aparat ima mnogo megapiksela u odnosu na veličinu i tip senzora koji ima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vodič za kupovinu - Digitalni fotoaparati :: prva kupovina - pomoc

[ Pregleda: 1617 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.