Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dos program(Clipper) pod win 7

[es] :: Windows aplikacije :: Dos program(Clipper) pod win 7

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12968 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lupco_1959
tehnicar masinstva,teteks_tetovo
Tetovo

Član broj: 193382
Poruke: 93
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Dos program(Clipper) pod win 710.11.2012. u 22:38 - pre 138 meseci
Imam dva pitanja:
1.U firmi koristimo stari Clipperov program koji odlicno radi pod WinXp.
Pitanje je dali isti bi mogao da radi u Win 7 32bit noj i ako moze sta treba da se podesi.

2.I drugo pitanje kako da se neki program startuje zajedno sa Windowsom?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 711.11.2012. u 11:06 - pre 138 meseci
Može da radi pod x86 verzijom, ali ne i pod x64. Samo što nemaš fullscreen na Windows 7, već samo Windowed mode (koji opet povećanjem fonta možeš da razvučeš preko celog ekrana). E sad, ako je to ćirilica, a verovatno jeste i ako se učitava neki poseban dos drajver koji bi prikazivao tu ćirilicu kada je program fullscreen, to ti verovatno neće raditi, već moraš da juriš/prepravljaš neki fixedwith font tipa Lucida console.


Najlakši način da ti se startuje program jeste da mu prečicu staviš u startup folder koji se nalazi na start/all programs/startup.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 729.11.2012. u 14:03 - pre 137 meseci
Ako imate source onda je jedno od resenja http://harbour-project.sourceforge.net/

Clipper kompajler koji pravi windows program, free


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

neleta
Šimanovci

Član broj: 319809
Poruke: 23
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 724.11.2014. u 10:09 - pre 113 meseci
Odavno noko nije komentarisao temu, ali da pitam i da ne otvaram novu, kotistim Win7 32bit i dos aplikacije radjene u cliperu mi sporo rade kako da ih ubrzam, sta je potrebno da podesim?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 724.11.2014. u 20:35 - pre 113 meseci
Clipper aplikacije su 16bit, što teoretski znači da pola vremena tvoj računar ne radi ništa. Kao što su već na početku teme rekli, da kojim slučajem imaš 64bit Windows, ne bi mogao ni da pokreneš Clipper aplikaciju. Clipper je stvar daleke istorije, postoji Harbour projekat kojim možeš kreirati i 32bit aplikaciju ako imaš Clipper source, ali i poslednja verzija izbačena od strane autora Harboura je od pre više tri godine, tako da je to definitivno znak da batališ Clipper i pređeš na nešto što je u skladu sa ovim vremenom.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 724.11.2014. u 21:56 - pre 113 meseci
Ili, da predlozim, virtuelno okruzenje... ako bas mora clipper.
 
Odgovor na temu

neleta
Šimanovci

Član broj: 319809
Poruke: 23
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 725.11.2014. u 07:34 - pre 113 meseci
Uvek se nadje neki pametnjakovic da prica gluposti i odmaze, ako nemas sta da kazes pametno onda cuti!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 725.11.2014. u 08:47 - pre 113 meseci
Na koga se ovo odnosi? Imaš trikove poput ovog: http://technet.microsoft.com/en-us/magazine/ff756590.aspx ali generalno 16-bit aplikacije ne možeš nikako značajno ubrzati na savremenim 32-bit sistemima jer te aplikacije ne umeju da iskoriste hardverske resurse koji bi ih mogli ubrzati. Jedan od načina jeste da instaliraš neku 95/98-icu u virtuelnu mašinu kao što je @yolja624 predložio pa da teraš u njoj. Ako staviš motor porsche-a u fiću nećeš dobiti opaku trkačku mašinu jer ostali sklopovi u fići neće moći da iskoriste pun potencijal tog motora, e isto ti je sa ovim aplikacijama koje pokušavaš da teraš na pogrešnoj arhitekturi... Pa ako se tako zahvaljuješ ljudima na pomoći, onda izvoli pa sam nađi rešenje, šta će ti pomoć sa foruma?
 
Odgovor na temu

neleta
Šimanovci

Član broj: 319809
Poruke: 23
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 725.11.2014. u 09:20 - pre 113 meseci
Tebi se odnosilo, ja znam zasto moram da radim u Cliperu i zasto mi treba pomoc, prvi post ti uopste nije trebao, ali mora covek uvek da se istakne.U svakom slucaju hvala ti za drug post koji je na mestu.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 725.11.2014. u 10:49 - pre 113 meseci
Igraj se sa ovim: http://www.tamedos.com/
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

neleta
Šimanovci

Član broj: 319809
Poruke: 23
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 725.11.2014. u 11:06 - pre 113 meseci
Hvala @bachi, skinuo sam ali znas sta me ineteresuje kako da ga ubrzam jer kada programu zadam zadatak da nesto iskreira treba mu vise vremena nego na winxp, da li za to postoji resenje?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 725.11.2014. u 13:18 - pre 113 meseci
Pa lepo ti rekosmo, posle XP nemaš više podršku za 16-bitni podsistem, tako da ili instaliraj XP ili konvertuj Clipper u 32-bitnu aplikaciju, bilo koji drugi budž u ovoj kombinaciji neće funkcionisati onako kako ti želiš. Sećam se da sam već sa pojavom XP-a morao da budžim neke Clipper aplikacije da rade onako kako su radile pod 98-icom, a posle je već trud bio neisplativ jer su vizuelni alati pregazili Clipper, ja sam ga batalio pre 8 godina a znam neke koji su istrajali još koju godinu posle toga ali su i oni digli ruke kad je sedmica krenula da menja XP.

Poslednja verzija Clippera je objavljena pre 17 godina i treba ti neka platforma iz tog vremena da bi sve radilo idealno. Kakav je to tip aplikacije kad baš mora Clipper, sigurno ima barem nekoliko alternativa u nekom savremenijem okruženju?
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 730.11.2014. u 19:09 - pre 113 meseci
Citat:
neleta:
Hvala @bachi, skinuo sam ali znas sta me ineteresuje kako da ga ubrzam jer kada programu zadam zadatak da nesto iskreira treba mu vise vremena nego na winxp, da li za to postoji resenje?



Da li postoji mogucnost da na nekom serveru napravis jednu ili vise virtualnih masina sa DOS-om ili nekim starijim windowsom ?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 730.11.2014. u 22:36 - pre 113 meseci
ne bi da davim, ali covjek je ladno "previdio" tu mogucnost...
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 701.12.2014. u 11:48 - pre 113 meseci
Clipper na win7 nije bas najsrecnije resenje, radi ali.. Ako postoji sourse moze da se kompajlira sa Harbour i dobija se win 32bit aplikacija koja lepo radi.

Zadnja verzija Harbour kompajlera jeste od pre tri godine, cilj je bio napraviti nesto kompatibilno sa clipperom i to je uradjeno. Pakticno je 100% kompatibilan sa clipperom.

Posle toga je sledio nastavak drugih ekipa na to pa su napravljeni dodaci koji ce napraviti pravo windows okruzenje sa svim kontrolama, pogledajte www.hmgforum.com i bice vam sve jasno. Ali prepraviti clipper (text rezim) aplikaciju na windows pravu aplikaciju nije bas jednostavan posao ali mislim da se isplati. Izgleda pritojno i lepo radi, s druge strane podrzava DBF i ostalo iz tog vremena, ali i ostale baze, sqllite, mysql, postgresql, a i odbc. Lako je koristiti stvari iz windows sveta kao recimo, kreiranje pdf izvestaja, kreiranje excel fajlova, koriscenje clipboarda, slanje mailova i slicno.

Postoje i dodaci koji ce napraviti linux aplikaciju (koriscenjem QT biblioteke), probao sam na windowsu ali ne i na linuxu, ali ako kazu da adi onda je valjda tako

Koliko,pratim sad se harbour ekipa trudi na omoguci pravljenje android aplikacija, pitanje je sta ce izabrati i kako da povezu (za sada je u igri mobile jQuery)




[Ovu poruku je menjao dragancesu dana 01.12.2014. u 13:37 GMT+1]
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

neleta
Šimanovci

Član broj: 319809
Poruke: 23
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 701.12.2014. u 12:26 - pre 113 meseci
LJudi hvala, ali link ne radi www.hgmforum.com ako moze pomoc?
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 701.12.2014. u 12:36 - pre 113 meseci
Pardon www.hmgforum.com

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Djani983
Darko Jovanović
Kragujevac

Član broj: 326573
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 706.12.2014. u 23:30 - pre 113 meseci
Zdravo,


Još jedna opcija pored virtualizacije i rekompajliranja softvera je da probaš emulator kao što je DOSemu.
Ovaj emulator je Open Source i radi pod Windows-om (32-bitnim i 64-bitnim) kao i pod Linux-om / UNIX-om.
To je jedini način da pokreneš 16-bitne aplikacije na 64-bitnim Windows-ima.

Ono što treba dodatno da znaš je da možeš da naletiš na probleme sa štampačima.
Noviji Windows-i posebno 64-bitni nemaju Driver-e za stare štampače, nov hardver takođe nema paralelne i serijske portove (LPT i COM1).
Svi noviji štampači su takozvani "grafički" štampači, to znači da kompjuter štampaču šalje sliku na štamapanje (vektorsku) dok DOS programi šalju tekst (ASCII obično; sa dodatnim kontrolnim znakovima). Rešenje je da se koristi softver kao što je DOSprn (mislim da je Freeware) ili DOS2USB (komercijalni, moraš da kupiš licencu).

Tako da bi trbalo da razmišljaš o penzionisanju tog softvera; čak je i ABSoft batalio razvoj na DOS platformi i napravio novi pod Windows-om...


Pozdrav!
djani983
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 707.12.2014. u 09:47 - pre 113 meseci
Nov hardver nema paralelne i serijske portove, ali uglavnom ima headere na ploči, pa ti je potreban bracket da to povežeš.

To na primer izgleda ovako: http://www.lunashops.com/image...ad/Image/bingkou-bracket-1.jpg

Dakle, prilikom kupovine matične ploče, gledajte da ima na sebi portove, a ako ne, onda makar headere.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

neleta
Šimanovci

Član broj: 319809
Poruke: 23
212.200.125.*



Profil

icon Re: Dos program(Clipper) pod win 725.07.2017. u 07:07 - pre 81 meseci
Citat:
Djani983:
Zdravo,


Još jedna opcija pored virtualizacije i rekompajliranja softvera je da probaš emulator kao što je DOSemu.
Ovaj emulator je Open Source i radi pod Windows-om (32-bitnim i 64-bitnim) kao i pod Linux-om / UNIX-om.
To je jedini način da pokreneš 16-bitne aplikacije na 64-bitnim Windows-ima.


Pozdrav!


Kako da se instalira ovaj DOSemu, nikako ne uspevam?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Dos program(Clipper) pod win 7

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12968 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.