Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa prebacivanjem miniDV materijala..Nemam vise ideja...

[es] :: Video produkcija :: Problem sa prebacivanjem miniDV materijala..Nemam vise ideja...

[ Pregleda: 1785 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihail Andrejevic

Član broj: 68546
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa prebacivanjem miniDV materijala..Nemam vise ideja...25.09.2012. u 20:42 - pre 140 meseci
Ćao svima,
Imam problem sa digitalizacijom materijala sa miniDV kasetice i ostao sam bez ijedne ideje o čemu može biti reč!
Sa putovanja sam doneo desetak snimljenih kasetica ,i većina je ok,materijal se prebacuje normalno,samo na dve kasetice kada počnem da prebacujem u Adobe Premiere,slika se prenosi ispravno a ton jako isprekidano. I na audio šini su vidljivi veliki prekidi.
Kamera i Firewire su ispravni,Premijer sam reinstalirao,probao da presnimim deo te kasetice i taj novi sloj se očitava normalno.
Logičan je zaključak da je kasetica oštećena,ali kada gledam taj isti materijal na TV-u ,zvuk je sasvim ok.
Molim za pomoć svakoga ko ima bilo kakvu ideju ,bez tog materijala nemam celinu filma...
Unapred hvala!
Mihail Andrejevic
 
Odgovor na temu

IRdesign
Pozarevac

Član broj: 193077
Poruke: 134
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa prebacivanjem miniDV materijala..Nemam vise ideja...27.09.2012. u 19:54 - pre 140 meseci
Jel si probao preko nekog drugog programa da prebaciš materijal sa kasetice ?
 
Odgovor na temu

sashamed
Sasha Medovarski

Član broj: 36500
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa prebacivanjem miniDV materijala..Nemam vise ideja...11.10.2012. u 06:52 - pre 140 meseci
Isprekidan ton se dešava najčešće kod oštećenih traka i jedino rešenje je da se proba reprodukcija s nekog profi playera. npr. SONY DSR 11. Možeš sam proveriti da li je traka oštećena u tim kasetama tako što podigneš
zaštitna vrata koja zatvaraju traku. Oštećenje trake izgleda kao nazubljenje ili je "čipkasto" isavijana po ivicama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Problem sa prebacivanjem miniDV materijala..Nemam vise ideja...

[ Pregleda: 1785 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.