Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jaka konfiguracija za montazu HD-a, budzet je poprilicno fleksibilan... :--)

[es] :: Video produkcija :: Jaka konfiguracija za montazu HD-a, budzet je poprilicno fleksibilan... :--)

[ Pregleda: 2217 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac_1
fds

Član broj: 96267
Poruke: 257
141.105.172.*



Profil

icon Jaka konfiguracija za montazu HD-a, budzet je poprilicno fleksibilan... :--)22.02.2012. u 10:10 - pre 147 meseci
Pozdrav,

Zelim da kupim kvalitetnu konfiguracija za hd montazu. Radim u Sony Vegasu i u After effectu. Sa postojecom konfiguracijom mi Vegas lijepo radi, ali mi AF traje cijelu vjecnost!

Budzet mi je do nekih 1500 eura. Sta je to aktuelno od procesora, grafickih, koliko rama... da bi rendering u AF isao priblizon realnom vremenu? Radim spotove i kratke filmove, tako da konstantno koristim efekte koji znatno usporavaju rendering.
Zaboravih reci, monitor mi nije potreban.

pozz.
pisac_1
 
Odgovor na temu

pisac_1
fds

Član broj: 96267
Poruke: 257
78.111.37.*



Profil

icon Re: Jaka konfiguracija za montazu HD-a, budzet je poprilicno fleksibilan... :--)25.02.2012. u 10:46 - pre 147 meseci
Zaista ne mogu da vjerujem da jos uvijek nema odgovora na pitanje, ili je ovo isaret da treba traziti 'kruha' na drugom mjestu...

pozz.
pisac_1
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Jaka konfiguracija za montazu HD-a, budzet je poprilicno fleksibilan... :--)18.03.2012. u 11:54 - pre 146 meseci
i7 3930K pa dalje ostalo po meni . Kada sam kupovao svoju masinu savet sam trazio na forumu PC konfiguracije . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Jaka konfiguracija za montazu HD-a, budzet je poprilicno fleksibilan... :--)27.05.2012. u 18:49 - pre 144 meseci
ako nateras after da radi u realnom vremenu ili ne koristis maksimum njegovog potencijala ili iza tvoje masine stoji masinska soba sa opremom.

javi ako uspes da zbudzis nesto za 1,5k e sto ce ti gurati after u realnom vremenu.

srecno
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Jaka konfiguracija za montazu HD-a, budzet je poprilicno fleksibilan... :--)29.05.2012. u 22:12 - pre 144 meseci
Citat:
Toxic Flame: ako nateras after da radi u realnom vremenu ili ne koristis maksimum njegovog potencijala ili iza tvoje masine stoji masinska soba sa opremom.

javi ako uspes da zbudzis nesto za 1,5k e sto ce ti gurati after u realnom vremenu.

srecno


Druze daj onda savet sta je po tebi najbolje od komponenti za njegove potrebe i stavis koji je to budzet pa onda neka razmislja o kupovini . Post je od pre dva meseca , pa neke stvari se menjaju . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Jaka konfiguracija za montazu HD-a, budzet je poprilicno fleksibilan... :--)29.05.2012. u 22:18 - pre 144 meseci
Nisam imao lose namere, samo sam hteo da skrenem paznju da nece raditi u realtime-u u afteru tek tako..

podrzavam i7 i sto vise rama.

pozdrav
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Jaka konfiguracija za montazu HD-a, budzet je poprilicno fleksibilan... :--)30.05.2012. u 00:36 - pre 144 meseci
After Effects podrzava hardverski OpenGL rendering. Sto znaci da ces neki maksimum izvuci upotrebom kartica iz serije nVidia Quadro ili ATI/AMD FirePro. Googlaj "after effects quadro" i "after effects firepro" i prouci materiju. Narocito izmedju harverskog (GPU) i softverskog (CPU) renderinga generalno, kao i razliku izmedju Quadro/FirePro serije kartica u odnosu na komercijalne "gejmerske" kartice.
Ako vec imas solidno jaku masinu za te potrebe, mislim da ti je ulog u jednu ovakvu karitcu najbolji izbor. Imaj na umu da su jezivo skupe.
Takodje, generalnu dobit u komforu prilikom rada dobijas sa jako brzim radnim storage sistemom. Sto znaci uparivanje diskova u RAID 0, jos bolje ako to isto uradis sa SSD-ovima. Ako imas plocu sa SATA3 kontrolerom, za oko 300e mozes da uzmes 2 SSD-a od 120GB koji mogu da ti naprave zavidno brz radni mediji (od ukupnih 240GB, sto je dosta za video montazu) koji dostize gotivo 1 GB/s read i nesto manji write.
Realno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Jaka konfiguracija za montazu HD-a, budzet je poprilicno fleksibilan... :--)

[ Pregleda: 2217 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.