Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko prodaje akcija - vanberzansko tržište

[es] :: Berza :: Pomoć oko prodaje akcija - vanberzansko tržište

[ Pregleda: 4735 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nocniduh

Član broj: 158447
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Pomoć oko prodaje akcija - vanberzansko tržište11.02.2012. u 16:45 - pre 147 meseci
Jedna drugarica me zamolila da se raspitam oko prodaje određenih akcija. Njen otac ima akcije u preduzeću Megal iz Bujanovca. Evo linka na Beogradskoj berzi. http://www.belex.rs/trgovanje/hartija/dnevni/MGAL. Ako možete da pomognete da mi odgovorite na pitanja:
-gde se mogu prodati te akcije, pošto vidim da je za tržište navedeno vanberzansko tržište
-koja je trenutna vrednost akcija (ja vidim samo dve cene, 21794 koja se ne menja od 2006 i na kartici prospekt piše nominalna vrednost 12000 a obračunska 13490,43 ali mi to više zvuči kao da je odrađeno sa potrebe računovodstva a ne za trgovanje)

Pokušao sam nesto da istražim ali kao što vidite ne poznajem materiju pa bi bio zahvalan da odgovorite ako ste bolje upućeni.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Pomoć oko prodaje akcija - vanberzansko tržište11.02.2012. u 17:57 - pre 147 meseci
Trgovina hartijama od vrednosti obavlja se isključivo preko brokera. Drugarica mora da se obrati nekoj od brokerskih kuća koja ima licencu za trgovanje: http://www.belex.rs/clanovi/spisak_clanova
Ali, izgleda da je ukupna ponuda i potražnja tih akcija jedno veliko ništa. Da bi se nešto prodalo, mora se naći neko ko je voljan da to nešto kupi. Prema podacima sa berze - mrka kapa za Megal
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

nocniduh

Član broj: 158447
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko prodaje akcija - vanberzansko tržište21.02.2012. u 16:19 - pre 147 meseci
Hvala na odgovoru, nisam bio siguran pošto sam upoređivao sa NIS-ovom stranicom. Preneo sam drugarici odavno ali sam hteo da sačekam da vidim da li će još neko da se javi, da savetuje koliko bi to vredelo.
 
Odgovor na temu

Takolako
Zoran petrovic
ogradBe

Član broj: 267473
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.aikb.net


Profil

icon Re: Pomoć oko prodaje akcija - vanberzansko tržište10.01.2013. u 22:46 - pre 136 meseci
Ova firma je mala i veci deo akcija oko 40% ima drzava.
Najbolje da probas da prodas nekom od radnika iz firme.
Ili na nekom od foruma na pr. www.aikb.net

 
Odgovor na temu

[es] :: Berza :: Pomoć oko prodaje akcija - vanberzansko tržište

[ Pregleda: 4735 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.