Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lagranzeve jednacine druge vrste (sistem diferencijalnih jednacina)

[es] :: Matematika :: Lagranzeve jednacine druge vrste (sistem diferencijalnih jednacina)

[ Pregleda: 5887 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

David Vektor
Beograd

Član broj: 275892
Poruke: 1
*.mts.telekom.rs.

Sajt: davidvektor.blogspot.com


Profil

icon Lagranzeve jednacine druge vrste (sistem diferencijalnih jednacina)26.12.2010. u 20:16 - pre 162 meseci
U pitanju je horizontalna ravan, tako da su sve sile generalisane sile jednake nuli. Dosao sam do cisto matematickog problema ovde, posto sam "mehanicki" deo odradio. Ako mozete da mi pomognete da li sam dobro odradio izvode po vremenu od parcijalnog izvoda kineticke energije, i da li sam dobro formirao sistem diferencijalnih jednacina. Drugo, ako neko moze da mi da ideju (ako mi je dobar sistem diferencijalnih jednacina) kako da pocnem da resavam sistem diferencijalnih jednacina... ocigledno da nisam dovoljno dobro shvatio kurs iz mate tri XD nazalost... ako uopste moze da se resi ovaj sistem jednacina :p unapred hvala :)



ako ne radi ona slika gore evo taj isti link http://s1233.photobucket.com/albums/ff390/David_Vektor/
jedna jedina slika...

uokvirene jednacine nisam siguran da li sam dobro uradio izvod, a poslednje dve jednacine su sistem diferencijalnih jednacina.
Sve su konstante osim teta jedan i dva, oni (uglovi) zavise od vremena.
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.dynamic.sbb.rs.



+33 Profil

icon Re: Lagranzeve jednacine druge vrste (sistem diferencijalnih jednacina)27.12.2010. u 00:05 - pre 162 meseci
Jedan od nacina je da radis Laplasovu transformaciju svih clanova jednacine, dobijes sistem linearnih jednacina i uradis inverznu Laplasovu transformaciju, a jedan je da koristis karakteristicne korene i vektore. Izaberi sam.

Moras naravno poznavati pocetne uslove.

Evo ti primer





i neka su pocetni uslovi









Sad bi trebalo da znas definiciju LT :)



i ono sto ti treba je diferenciranje originala



Istim postupkom dobijas i za izvode viseg reda od originala.

Ocito mozes uvesti

,

dobices sistem algebarskih jednacina 2x2. Kad dobijes uradis inverznu LT i to su resenja tvoje DJ. Za inverzne LT najbolje koristi tablice. Srecno!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Lagranzeve jednacine druge vrste (sistem diferencijalnih jednacina)

[ Pregleda: 5887 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.