Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje prodavnice računara i računarske opreme

[es] :: Vodič za posao :: Otvaranje prodavnice računara i računarske opreme

[ Pregleda: 3389 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ukyo
Nezaposlen
Smederevo

Član broj: 255691
Poruke: 1
*.madnet.sohosistem.net.



Profil

icon Otvaranje prodavnice računara i računarske opreme25.03.2010. u 12:31 - pre 172 meseci
Pozivam sve koji mogu da mi pruže kvalitetne informacije o navedenoj temi da to i urade, jel...:)
Postoje slične teme ali vidim da su već duže vreme neaktivne, pa, reko' da vidim kakva je danas situacija.;)
Naglašavam da sam svestan da ovde nema zarade preko noći, da se neću obogatiti od ovog posla i sve u tom stilu.
Ono što mene zanima je rad za sebe i svoj račun, izostanak gladovanja, mogućnost letovanja u Grčkoj ili Turskoj svake godine... Rekao bih normalan život, ali se neću usuditi. :)
Dakle, najpovoljnija forma preduzeća, početni kapital, stupanje u kontakt sa dobavljačima, sa kakvim obimom posla se počinje, mogućnosti razvoja posla... Ma, sve što imate da kažete na datu temu.
Još da istaknem da sam dipl.ecc (Beograd, pored Štajge, "Prvi i pravi":), smer marketing), tako da zasićenje tržišta koga sam svestan, pronalaženje tržišne niše koju ću pokušati da zadovoljim, promocija i sve ostale marketinške aktivnosti...s tim bih mogao sam da izađem na kraj...
Ako možete da mi pomognete, ostavite mejl, pa da ozbiljnije popričamo.

 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Otvaranje prodavnice računara i računarske opreme27.03.2010. u 19:01 - pre 172 meseci
Samo ću kratko što znam, jer sam i ja o tome razmišljao,
Ja sam o tome razmišlja još pre 3 godine kada je situacija bila puno bolja nego sada.
Kada sam popričao sa par drugara koji su radili kao serviseri, pozvao par veleprodaja opreme zaključio sam da još tada nije bilo vajde od toga.
Tada su neke veleprodaje davale robu da prodaješ po njihovim cenama i imao si rabat od 3-9% zavisi od količine robe, dok kod drugih dođeš na isto ako staviš maržu 3-9%
Mesečni fiksni troškovi su veliki i treba ti dosta računara za prodati samo da pokriješ troškove.
Servise nisi mogao baš nešto naplatiti jer to ide u garanciju a ostalo sve sa licencom, u suprotnom rizik, kontrole velike a kazne još veće.
Početna ulaganja oko 10.000e
Sada polako kod mene zatvaraju jer se pojavila jedna veleprodaja sa svojim maloprodajnim objektom i kolje sve. Kaže drugar da im je vele cena ista kao maloprodajna cena u njihovoj radnji.
Sve u svemu veleprodaje počinju sa lancima maloprodajama jer i njima u vele ne cvetaju ruže.

Jednoj veleprodaji sam se predstavio da imam 3 lokala u 3 grada i da bih hteo otvoriti radnje za računare, kada mi je dala vele cene ja joj kažem da su tu marže jako male a ona će meni "bolje izdajte te lokale i zaboravite na računare".
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Otvaranje prodavnice računara i računarske opreme27.03.2010. u 20:02 - pre 172 meseci
Ja bih ti rekao da se okrenes na Internet Prodaju, ako to uopste i funkcionise ...
Manji rizik manji ulog i osetices pravi ukus celog posla...


 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Otvaranje prodavnice računara i računarske opreme

[ Pregleda: 3389 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.