Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi forum Mašinstvo

[es] :: Predlozi i pitanja :: Novi forum Mašinstvo

[ Pregleda: 3528 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stevka

Član broj: 96296
Poruke: 66
77.46.253.*



+1 Profil

icon Novi forum Mašinstvo27.11.2009. u 08:35 - pre 174 meseci
Predložio bih novi forum MAŠINSTVO, jer vidim da dosta ljudi piše u Forumu Design, pod CAD/CAM, pa pošto ljudi projektuju, verovatno su mašinci, pa verujem da bi ovaj forum zaživeo. Mnogo ljudi se pod forumom elektronika bavi npr. CNC upravljačkom elektronikom, drajverima, a puno njih interesuje samogradnja, koja je inače mašinski deo.
Ova dva primera su mi onako pala u oko, a verujem da ima još ljudi koji bi rado dali doprinos ovakvim stvarima. Verovatno kasnije može da se razvije dosta podforuma, tipa softver za projektovanje, CNC obrada, Alati, Termička obrada, Pneumatika, Hidraulika i tako dalje...
Nadam se da će neki Supermoderator otvoriti ovako nešto...
Ja inače nisam mašinac, ali silom prilika dosta radim kao mašinac, pa bi mi bilo jako korisno, a verujem i drugima.

ps. Molim za podršku ostalih, ako ih ima. Ili da tražimo neki forum na engleskom :-(
I najveci putevi pocinju prvim korakom !
 
Odgovor na temu

stamipbg
Stamip, STAKLODUVAC, laborat. staklo,
zanat
Beograd SRBIJA

Član broj: 228219
Poruke: 2

Sajt: sites.google.com/site/sta..


Profil

icon Re: Novi forum Mašinstvo19.08.2017. u 09:55 - pre 80 meseci
Upravu ste samo što kod nas to može da zaživi kada se određeni broj poznavalaca zasiti posla pa stekne dovoljno para i reši da polako deli iskustvo.
Ja sa recimo spreman da to krene makar i na ovaj način:
Trebam kontak sa osobom koja je veoma stručna oko kopletiranja linearnih vođica tj. konstukcije koja ima osnovu linearne vođice.
Platio bi angžman takve osobe samo da odlično poznaje kostruktorski takve sklopove.
 
Odgovor na temu

[es] :: Predlozi i pitanja :: Novi forum Mašinstvo

[ Pregleda: 3528 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.