Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

lap top TOSHIBA L40-14B ne pali display ne radi hdd ne dize ni bios

[es] :: Laptopovi :: lap top TOSHIBA L40-14B ne pali display ne radi hdd ne dize ni bios

[ Pregleda: 3951 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

0408968
el.tehnicar,fod Bor

Član broj: 231296
Poruke: 3
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon lap top TOSHIBA L40-14B ne pali display ne radi hdd ne dize ni bios02.09.2009. u 16:47 - pre 179 meseci
Posedujem lap top toshiba L40-14B, i desilo se sledece: prikljucio sam na njega monitor(koji sam predhodno popravio) da bi ga probao kako radi, podesio sam u properties na lap topu clon i sve je bilo dobro dok mi se nije desio maler. Iscupala se kabla iz konektora na lap topu cuo se zvucni signal (kao kad se izvadi fleska iz USBa) lap top je nastavio da radi narednih deset min do ukljucenja skreen savera za to vreme sam ja sklopio monitr i hteo ponovo da ga isprobam ali kada sam hteo da "probudim" lap top pokretanjem misa lap top nije reagovao iako je led dioda da je racunar ukljucen svetlela, restartovao sam racunar medjutim od tad nista ne radi. Samo se upali zelena dioda cuje se CDRW da se zavrti i to je sve ne pali displej, ne aktivira bios, ne pokrece hdd, samo ako se duze ostavi tako ukljucen povremeno se ukljucuje kuler, a ne greje se nista vise od onog kako se grejao kada je normalno radio. Pitam ja vas da li je neko imao slican problem i ako jeste kako ga je resio.
Raspitivao sam se kod nekih servisera ovde u boru, sumnjaju na graficku a posto je ona integrisana dakle treba cela maticna ploca, ali mene kopka to sto da je crkla graficka u trenutku kada se sve to desilo racunar bi se verovatno odmah iskljucio i nebi radio narednih 10min.
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: lap top TOSHIBA L40-14B ne pali display ne radi hdd ne dize ni bios03.09.2009. u 08:31 - pre 179 meseci
Si ti to sve radio pod strujnim naponom ili sam ja pogresno shvatio pricu?

 
Odgovor na temu

Darije
Stomatolog
Belgrade, SRB

Član broj: 35151
Poruke: 261
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: lap top TOSHIBA L40-14B ne pali display ne radi hdd ne dize ni bios03.09.2009. u 16:13 - pre 179 meseci
verovatno ti je grafika crkla na tom lapu, mada bas cudno ali takvi su simptomi. Na l40 je zalemljena na ploci i ne verujem da ces to srediti.
 
Odgovor na temu

0408968
el.tehnicar,fod Bor

Član broj: 231296
Poruke: 3
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: lap top TOSHIBA L40-14B ne pali display ne radi hdd ne dize ni bios05.09.2009. u 21:09 - pre 179 meseci
Lap top je bio iskljucen kada sam prikljucio monitor, ali kada se kabl od monitora istrgao bio je ukljucen i monitor i lap top, a kad sam hteo da ugasim lap top da bi ponovo prikljucio monitor on vise nije reagovao...
 
Odgovor na temu

0408968
el.tehnicar,fod Bor

Član broj: 231296
Poruke: 3
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: lap top TOSHIBA L40-14B ne pali display ne radi hdd ne dize ni bios05.09.2009. u 21:15 - pre 179 meseci
Pa najverovatnije, u medjuvremenu sam ga rastavio izvukao maticnu plocu prekontrolisao neke elemente(osigurace, diode i slicno)ali sve je ispravno, tako da to je to, kad bi bar nasao neku polovnu maticnu, ali za lap topove je to malo teze, jedino neki havarisani a da je ploca citava...
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: lap top TOSHIBA L40-14B ne pali display ne radi hdd ne dize ni bios

[ Pregleda: 3951 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.