Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?

[es] :: ISP :: ADSL :: Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?

[ Pregleda: 3596 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dr. Dragan

Član broj: 195814
Poruke: 4
*.mtel-cg.com.



Profil

icon Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?01.10.2008. u 11:56 - pre 190 meseci
Pozdrav svima na forumu! :))


Imam sledece pitanje:

Podstanar sam, i kako mi je jedina mogucnost za internet da koristim adsl (preko DSL684 routera koji je i wireless) ovog momka kod kojeg stanujem (imamo dogovor da placamo po pola) interesuje me da li, posto koristimo jedan router, moze da se desi povreda privatnosti i kradja podataka, tacnije:

1. Da li on moze da vidi koje internet stranice ja sa svog racunara posecujem? Da li postoji neki program ili neka "hakerska" fora koja omogucava da jedan racunar vidi sta drugi racunar "radi" na netu, preko istog routera (ja koristim preko wireless-a a on preko kabla)?

2. Da li moze nekako, preko zajednickog routera da izvrsi upad u moj racunar i pokupi podatke (slike, video, i dr file-ove) ili da mi postavi neki keylogger pa da mi krade sifre i sl - i ako moze, kako da se zastitim od toga????

On nema fizicki pristup mom laptopu, zasticen je lozinkama raznim :))) tako da ne moze direktno da pristupi mom laptopu i bilo sta uradi. Od zastite na racunaru imam Eset Smart Security + Spyware Doctor 6, ako to nesto znaci.

P.S. Ovo pitam jer on jako dobro zna da radi na racunaru (moguce je i da je na ovom forumu cesto :))) ), cesto uspe nekome da drpi neku sifru od mail-a, pravi viruse i sl. i ostale budalastine :)))

E da, i radio sam pretragu po forumu i nalazio sam neka pitanja i odgovore, ali ni jedan se nije odnosio na konkretno ovo sto vas pitam.

Hvala unapred!!!!




 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?01.10.2008. u 12:19 - pre 190 meseci
Kakva paranoja čoveče, ovo još nisam video.
Hackman
 
Odgovor na temu

Dr. Dragan

Član broj: 195814
Poruke: 4
*.mtel-cg.com.



Profil

icon Re: Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?01.10.2008. u 12:27 - pre 190 meseci
Zasto paranoja? Mislis da nista od navedenog ne moze da se desi? Jednostavno ne zelim da mi neko prcka po privatnosti, a znam koliko je radoznao, u pm je radoznao!
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?01.10.2008. u 12:47 - pre 190 meseci
Ako si se zaštitio lozinkama ne verujem da može da ti drnda po računaru,
jedino ako zna tvoj ip ili tako nešto.
Hackman
 
Odgovor na temu

Dr. Dragan

Član broj: 195814
Poruke: 4
*.mtel-cg.com.



Profil

icon Re: Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?01.10.2008. u 13:17 - pre 190 meseci
Ako mi zna IP?!?! Pa naravno da mi zna i IP i Mac adresu, cim udje u Control Panel router-a (da to tako nazovem) on tamo vidi i moju ip adresu i moju mac adresu? Kucas u internet explorer 192.168.1.1 , username: admin, password: admin i odmah ulazis u podesavanja routera...

Ima li jos neko strucniji da se ukljuci u raspravu? :((
 
Odgovor na temu

ilija_kg
ilija sretenovic
Kragujevac

Član broj: 66310
Poruke: 26
77.46.184.*

Sajt: www.kragujevachub.co.sr


Profil

icon Re: Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?01.10.2008. u 14:00 - pre 190 meseci
sa tom zastitom normalan korisnik nebi nista mogao da uradi ali sa njegovim znanjem , ne lezi vraze......... :) :)
RED DEVILS KRAGUJEVAC
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?01.10.2008. u 14:52 - pre 190 meseci
Mozda je dobar nacin da na svoj komp snimis neki napredniji firewall, i u podesavanjima istog namestis da niko ne moze da pristupi tvom racunaru.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
212.124.160.*

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?01.10.2008. u 18:07 - pre 190 meseci
ne kapiram ljude, sta se cimas? sta moze ti uzme film? igricu? videce ti sliku kad si s ribom? sta ne kapiram.. nemash ti backupove i kojekakva shit-nz od 2000000e ppa da se brinesh :)

opusti se i gotovo..

a to da je toliko strucan, cisto sumnjam :) nego si ti nestrucan u odnosu na njega pa ti se cini da je on hacker i ostalo, a on je sve u svemu normalan poznavalac racunara - citaj "Master klas visi nivo - word-exel-ps".

Nemoj da se uvredish ali stwarno vas ne razumem ;)

p.s. ko sto kaze Sloba stavi firewall, npr ZA i to je to, tvoj hacker nece moci da prdne :)
 
Odgovor na temu

Dr. Dragan

Član broj: 195814
Poruke: 4
212.200.246.*



Profil

icon Re: Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?01.10.2008. u 18:14 - pre 190 meseci
Pa nije bas tako... Nije bitno sta moze da mi uzme jbt, moja licna stvar i ne zelim nikakv upad. A znaci ZA je bolji od Eset Smart Security? Meni je receno obratno, post i on ima jako dobar firewall... Bar mi je receno da je dobar...
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?01.10.2008. u 23:58 - pre 190 meseci
nemoj da dozvolis servovanje fajlova i to je to. najbolje ti je da ovo uradis, idi u podezavanja za wireless karticu na tvom lap topu ides na properties i anstikliraj ( ne sme da ti bude stiklirano) File and printer sharing microsoft network. I nema sanse sta da ti uradi
 
Odgovor na temu

Cartman
Beograd

Član broj: 7164
Poruke: 151
79.101.205.*



Profil

icon Re: Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?02.10.2008. u 23:45 - pre 189 meseci
Citat:
Nego si ti nestrucan u odnosu na njega pa ti se cini da je on hacker i ostalo, a on je sve u svemu normalan poznavalac racunara - citaj "Master klas visi nivo - word-exel-ps".

Nemoj da se uvredish ali stwarno vas ne razumem ;)

No comment.


Dr Dragan, sto se tice prvog pitanja - i te kako ima osnove, moze ako je dokon da sniff-uje sve pakete koji prolaze, i onda polako analizira, po protokolu, ili na drugim nivoima.

Moze na taj nacin da rekonstruise sve web stranice koje si posetio, da cita mailove koje si slao preko SMTP servera ili primio preko pop servera, da rekonstruise sve slike koje si gledao, da ti krade cookies i time sesije pa da se uloguje na tvom mestu bez potrebe da zna sifre, da ti odslusa voip razgovore ako nisu enkriptovani, da ti cita msn chat itd...
 
Odgovor na temu

bigboss
Software developer
Novi Sad

Član broj: 167537
Poruke: 60
79.101.193.*



Profil

icon Re: Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?05.10.2008. u 14:11 - pre 189 meseci
Citat:
Cartman: No comment.


Dr Dragan, sto se tice prvog pitanja - i te kako ima osnove, moze ako je dokon da sniff-uje sve pakete koji prolaze, i onda polako analizira, po protokolu, ili na drugim nivoima.

Moze na taj nacin da rekonstruise sve web stranice koje si posetio, da cita mailove koje si slao preko SMTP servera ili primio preko pop servera, da rekonstruise sve slike koje si gledao, da ti krade cookies i time sesije pa da se uloguje na tvom mestu bez potrebe da zna sifre, da ti odslusa voip razgovore ako nisu enkriptovani, da ti cita msn chat itd...


Slazem se da moze, ali nema sanse da to izvede. :)
Core2Duo E8500 3.16 GHz || P5Q SE,P45,1600,DDR2 1200MHz,1 x PCIe 2.0 x16,GLAN || nVidiaN260GTX/PCI-E 2.0/620MHz/2160MHz/896MB DDRIII || KHX 4GB DDR2 1066 CL5 || WD Caviar Blue 640 GB || CM 650W RP-650-PCAA
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Dva racunara & ADSL - Mogucnost za povredu privatnosti?

[ Pregleda: 3596 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.