Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povracaj obrisanih podataka

[es] :: Storage :: Povracaj obrisanih podataka

[ Pregleda: 9262 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maxyu
Sasa Maksic

Član broj: 99879
Poruke: 6
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Povracaj obrisanih podataka02.04.2007. u 19:29 - pre 206 meseci
Prilikom nove instalacije XP-a,slucajno sam formatirao extern hard disk(300 GB)
Da li je moguce povratiti podatke sa formatiranog extern hard diska?

Unapred zahvaljujem
 
Odgovor na temu

gsimon
HDD guru
Beograd

Član broj: 18715
Poruke: 763
*.dziti.com.

Sajt: www.datarecovery.rs


Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka02.04.2007. u 22:07 - pre 206 meseci
da ....
100 % .....
ako posle te operacije nisi nista upisivao na njega....
-----------------------------------
So guru's business is to bring out
the disciples from darkness to light.
That is guru's business.
That is guru.
-----------------------------------

-----------------------------------

http://www.datarecovery.rs
http://www.helpdisc.rs
-----------------------------------
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka02.04.2007. u 22:15 - pre 206 meseci
Podaci se vracaju u 99% slucajeva bez obzira sta si radio sa HDD-om. Neke svetske firme vracaju podatke sa HDD-ova koje je pragazio kamion ili je u njih pucano iz pistolja!!! Bez zezanja.
I kod nas imas specijalizovanih firmi koje to rade. Pretrazi malo forum (slicne teme) ili na Googlu (pretraga na srpskom) ukucaj Data Recovery ili slicno pa ces videti gde to mogu da ti rese uz malu nadoknadu naravno.
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

gsimon
HDD guru
Beograd

Član broj: 18715
Poruke: 763
*.dziti.com.

Sajt: www.datarecovery.rs


Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka02.04.2007. u 22:26 - pre 206 meseci
Citat:
PCS: Podaci se vracaju u 99% slucajeva bez obzira sta si radio sa HDD-om. Neke svetske firme vracaju podatke sa HDD-ova koje je pragazio kamion ili je u njih pucano iz pistolja!!! Bez zezanja.
I kod nas imas specijalizovanih firmi koje to rade. Pretrazi malo forum (slicne teme) ili na Googlu (pretraga na srpskom) ukucaj Data Recovery ili slicno pa ces videti gde to mogu da ti rese uz malu nadoknadu naravno.


ovo prvo 99% NIJE tacno....

ako su podaci pregazeni necim drugim (napr. nova instalacija OS, itd....)
nema te sile koja ce izvuci stare podatke.....
-----------------------------------
So guru's business is to bring out
the disciples from darkness to light.
That is guru's business.
That is guru.
-----------------------------------

-----------------------------------

http://www.datarecovery.rs
http://www.helpdisc.rs
-----------------------------------
 
Odgovor na temu

dbp_15
Dejan Pesic
Pancevo

Član broj: 67708
Poruke: 1
195.252.64.*



Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka03.04.2007. u 09:47 - pre 206 meseci
Probaj sa Recover my files
ja sam uspeo sve podatke da povratim
dbp
 
Odgovor na temu

Sadun
Zemun

Član broj: 94350
Poruke: 244
194.99.236.*



+14 Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka03.04.2007. u 17:14 - pre 206 meseci
@gsimon
Vracao sam podatke sa HD-a koji je formatiran i podignuta instalacija XP-a. Covek je "slucajno" obrisao podatke od firme iz poslednjih 10 godina i bilo je jako bitno da se to vrati. Vraceno je sve, osim sto fajlovi nakon recovery-ja nemaju format koji su imali vec se moraju nekako prebaciti u odgovarajuci format. Ovde je konkretno skoro sve bilo u Corelu i uspeli smo sve sto je bilo bitno da vratimo.
Tako da moze i u slucaju da je instaliran novi Windows.
 
Odgovor na temu

gsimon
HDD guru
Beograd

Član broj: 18715
Poruke: 763
*.dziti.com.

Sajt: www.datarecovery.rs


Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka04.04.2007. u 00:38 - pre 206 meseci
Citat:
Sadun: @gsimon
Vracao sam podatke sa HD-a koji je formatiran i podignuta instalacija XP-a. Covek je "slucajno" obrisao podatke od firme iz poslednjih 10 godina i bilo je jako bitno da se to vrati. Vraceno je sve, osim sto fajlovi nakon recovery-ja nemaju format koji su imali vec se moraju nekako prebaciti u odgovarajuci format. Ovde je konkretno skoro sve bilo u Corelu i uspeli smo sve sto je bilo bitno da vratimo.
Tako da moze i u slucaju da je instaliran novi Windows.


imao si srecu da su podaci ostali na delu diska koji nije
prebrisan novom instalacijom OS-a....

ovo "....99% slucajeva bez obzira sta si radio sa HDD-om"
uglavnom ne vazi.....

-----------------------------------
So guru's business is to bring out
the disciples from darkness to light.
That is guru's business.
That is guru.
-----------------------------------

-----------------------------------

http://www.datarecovery.rs
http://www.helpdisc.rs
-----------------------------------
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka04.04.2007. u 00:56 - pre 206 meseci
^^^Nemam šta da dodam.

@Sadun
To se zove luda sreća. Probaj da formatiraš, pa onda "prepišeš" CEO disk. E onda vrati prethodne podatke
Može, al' zamalo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka04.04.2007. u 10:37 - pre 206 meseci
@gsimon
Ja sam cuo da postoje odredjeni uredjaji koji vracaju podatke i nakon nekoliko formatiranja i podizanja sistema i svega ostalog. Sta mislis kako policija vadi podatke sa HD-ova racunara kriminalaca? Sigurno ne koriste Recover My Files i slicno :)
Verujem da si u pravu da ne moze bas u 99% slucajeva da se vrati ako potoji neki novi zapis ali da moze dosta toga da se vrati, sigurno da moze. E sad, standardnom procedurom i sirokoj masi dostupnim software-om verovatno ne moze ali neki posebnim alatima verovatno moze.
Znaci, ko hoce da mu se vrate podaci i nakon vise formatiranja i zapisa neka ide u policiju :)
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka04.04.2007. u 11:02 - pre 206 meseci
Obično formatiranje ne briše podatke već samo informacije o fajlovima u raznim tabelama, slično kao i brisanje. Kada se kasnije ti sektori popune drugim podacima, stari više ne postoje. Ako se desi da je nešto bilo na kraju diska a u međuvremenu je rađena reinstalacija ili kopirano nešto malo, verovatno ti podaci ostaju. Ako se uradi formatiranje sa svičem /u (sad vidim da toga više nema ali je valjda jasno na šta mislim) ili se odradi neka wipe procedura, svi sektori se popunjavaju drugim podacima i više nema vraćanja.
Verovatno su ti podaci vraćani posle stručnog ;) brisanja a to bi mogao verovatno svako da uradi.

Da je ovako nešto moguće, tj da na recimo disk od 200GB može da se smesti 2TB, to bi već iskoristili proizvođači hardova. :)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka05.04.2007. u 01:32 - pre 206 meseci
Citat:
PCS: Ja sam cuo da postoje odredjeni uredjaji koji vracaju podatke i nakon nekoliko formatiranja i podizanja sistema i svega ostalog. Sta mislis kako policija vadi podatke sa HD-ova racunara kriminalaca? Sigurno ne koriste Recover My Files i slicno :)
Verujem da si u pravu da ne moze bas u 99% slucajeva da se vrati ako potoji neki novi zapis ali da moze dosta toga da se vrati, sigurno da moze. E sad, standardnom procedurom i sirokoj masi dostupnim software-om verovatno ne moze ali neki posebnim alatima verovatno moze.
Znaci, ko hoce da mu se vrate podaci i nakon vise formatiranja i zapisa neka ide u policiju :)


Puste priče, pusti snovi.... i mnogo filmova. ;)

Stvar druga, i kod nas postoje ljudi koji se BAŠ OVDE, U SRBIJI time bave i verovao ili ne, ne koriste Recover My Files i slično, već specijalizovane uređaje. Čak su i članovi foruma. :)

Prepisivanje particiije nepovratno uništava fajlove i nema te sile koja će ih povratiti u nekakvom upotrebljivom obliku. Da ne bih širio priču, pojednostavljeno rečeno - mogućnost da se deo podataka povrati ipak postoji, čak i ako je kompletan sadržaj prepisan, uz ludu sreću da se staze prethodnog i trenutnog formata fizički "ne poklapaju", odnosno da postoji mikroskopski ofset između njih. Tada postoji neki promil verovatnoće da se uz specijalizovan alat razazna razlika između pređašnje i sadašnje staze, ali ovo je priča sama za sebe - bajt po bajt može da se pročita... možda. S tim što fajlovi nemaju sopstveni integritet. Takvo spasavanje može (prema nekim istraživanjima, o kojima sam imao prilike da slušam) da ekstrakuje maksimalno oko 1-2% uz enormne napore profesionalaca, a sve ostalo je mahom krš podataka, kojima ne možete povezati rep s glavom, pošto fragmentacija prethodne prepisane particije nema model po kome bi se rukovodio onaj koji vrši ekstrakciju, a dodatno je sve poluvidljivo, nečitljivo i razbacano na sve strane.

E, a onda na scenu stupa tehnologija 21.veka i diskovi koji svojom gustinom podataka i zbijenošću staza, prosto ne ostavljaju baš previše mogućnosti za ofset.

Prema tome, velika je razlika da li je disk formatiran, u odnosu na to da li je nešto s njim rađeno ili je upisivano.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bnikola
Nikola Bogićević

Član broj: 132611
Poruke: 8



Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka29.09.2008. u 13:15 - pre 188 meseci
Imam ja jedno pitanje,

Hard diska nema u biosu, ali ja sam čuo za foru
da ako se diskovi stave na istu granu i ako su diskovi iz iste serije da će se videti.
probao sam tako i vide se.

e sad je nastao problem
neispravan hard se vidi kao RAW particija (a dečko mi je rekao da je imao 2 particije na njemu), 2x klikom na novu particiju traži da se formatira, ali ja neću to.
Da li postoji neko rešenje da izvučem podatke?
Da probam sa nekim Data Recovery programom.
 
Odgovor na temu

grof pelinex
Pa, Bg, Ns

Član broj: 59872
Poruke: 75
*.vdial.verat.net.

ICQ: 401329515


Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka29.09.2008. u 14:55 - pre 188 meseci
Probaj. Ne gubis nista :)
 
Odgovor na temu

pxotographer
mom mirkovic
Padova

Član broj: 145293
Poruke: 75
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka20.11.2009. u 16:27 - pre 174 meseci
Pozdrav,
imam problem.
Obrisao sam neke podatke sa externog harda, iOmega 1TB.
Ukupno je otislo oko 450GB podataka...Vecina mi je manje vise vazna,ali imam 5 avi fajlova koji mi trebaju o glavu.
Pokusao sam sa dosta programa gore navedenih ali slaba vajda...dosta se toga moze vratiti ali najvise fotografije i manji fajlovi.
Da neko predlozi neko rjesenje?
Probao sam GETDATABACK, BADCOPYPRO,WINDATA RECOVERY itd...
PXOTOGRAPXER
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka20.11.2009. u 17:07 - pre 174 meseci
Da li si posle brisanja tih fajlova kopirao bilo šta na hard? Ako nisi, onda bi trebalo da uglavnom sve bude dostupno. Ako jesi, onda je pitanje da li si miljenik Talije.
 
Odgovor na temu

pxotographer
mom mirkovic
Padova

Član broj: 145293
Poruke: 75
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka20.11.2009. u 17:23 - pre 174 meseci
Heh...
kopirao sam na hard nekih 40gb nakon toga.
Ne namjerno,da sad ne objasnjavam zasto i kako sam obrisao te podatke...skuzio sam tek kad sam nabacio tih 40gb.
A da li sam miljenik talije...Evo vec 2 dana pokusavam svasta,na kraju nece biti druge nego poslati disk nekome.
Sad sam probao sa recover my files, vidi mi stvarno mnogo podataka,ali tih sto mi trebaju ni za lijeka nema...
PXOTOGRAPXER
 
Odgovor na temu

pilemalo
Student

Član broj: 161959
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka21.11.2009. u 19:08 - pre 174 meseci
Iz mog skromnog iskustva sam primetio da je u tim slucajevima moguce samo sitnije fajlove pronaci.

Ako su fajlovi fragmentovani na vise mesta, onda se mozes pozdraviti sa njima, ali ako su u kontinuitetu (i ni jedan deo im nije prepisan novim podacima) onda je jako velika verovatnoca da se povrate cak i ako su velicine stotinak MB, ali tu je vec u pitanju cista sreca.

 
Odgovor na temu

pxotographer
mom mirkovic
Padova

Član broj: 145293
Poruke: 75
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka21.11.2009. u 19:18 - pre 174 meseci
Jako tesko izgleda....
Moracu to odnijeti strucnjacima,ako ih ima u BL...ako ne onda dalje negdje.
5 fajlova velicine 11 do 14GB po fajlu,sirovi avi materijal.
Inace radim kamerom dosta,snimio sam do sad sigurno preko 150 svadbi. Ovaj materijal je sa MOJE svadbe...Prosto ne mogu da zamislim da ostanem bez toga,btw: zena ce me ubije :p
PXOTOGRAPXER
 
Odgovor na temu

seprtljonis
www.ksrs.net
KSRS

Član broj: 336999
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Povracaj obrisanih podataka13.07.2017. u 11:04 - pre 81 meseci
Pozdrav svima. Procitao sam dosta toga sto ste pisali pa ako mi moze neki dati odgovor u privatnoj poruci na koju adresu profesionalcima za recovery da se javim. Backup mi je nestao i jedina opcija za vracanje tone fotografija mi je Maxtor na kojem su bili podaci a preljepljen je win 7(koji nije koristen poslije reinstalacije). Na Maxtor siteu ima opcija gdje se placa http://www.seagate.com/gb/en/s...are/recover/recovery-software/ pa me interesuje da li je iko imao iskustva sa ovim ? Ako su druge opcije moguce molim za savjet rado bi pokusao.
Smooth sea never made a skilled sailoer
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Povracaj obrisanih podataka

[ Pregleda: 9262 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.