Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Anhilacija

[es] :: Fizika :: Anhilacija

[ Pregleda: 4664 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VraX
Beograd

Član broj: 3536
Poruke: 49
*.fon.bg.ac.yu



Profil

icon Anhilacija09.12.2002. u 14:30 - pre 259 meseci
U poslednje vreme sam citao par clanaka o antimateriji, pa me zanima sledece:
Koliko sam shvatio u labarotijskim uslovima je dokazano postojanje elementarnih cestica antimaterije a kako tvrde u CERN-u oni u akceleratoru cestica u nekom vrlo malom vremenskom intervalu stvorili i citav anti-atom vodonika. Ako se prilikom anihlacije materije i antimaterije oslobadja velika energija da li je to jedino sto nastaje prilikom anhlacije, odnosno da li ona u stvari prestavlja apsolutno pretvaranje materije u energiju?
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Anhilacija11.12.2002. u 00:45 - pre 259 meseci
da nastaje cista energija, u stvari materiju mozes da posmatras kao neki vid akumulirane energije iz cega slede da je u stvari sve sto postoji energija odnosno materija
veza izmedju njih je E=mc^2
cuvena formula, inace Ajnstajn je smatrao da koriscenjem ove formule tj zakona bilo bi dovoljno samo nekoliko tona bilo kog materijala da se ljudske potrebe za energijom na celoj zemlja zadovolje na godisnjem nivou
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.ptt.yu

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Anhilacija11.12.2002. u 01:28 - pre 259 meseci
Nije bas nekoliko tona i nije bas za godinu dana :) ali si u pravu... Kolicina energije koja se dobij anihilacijom, tacnije prelaskom materije u energiju je zaista ogromna. Jedini problem je sto da bi dobio anticesticu potrosis mnogo vise energije...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.telemaxx.net



+7169 Profil

icon Re: Anhilacija11.12.2002. u 14:38 - pre 259 meseci
Hehe - da, to je problem sa mnogim generatorima energije koji se baziraju na stanjima materije - potrebno je vise energije za postizanje uslova nego sto se dobije na kraju :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

matun3
ivan cerina
split

Član broj: 8101
Poruke: 6
*.fesb.hr



Profil

icon Re: Anhilacija08.02.2003. u 14:41 - pre 257 meseci
hmmm,ja mislim da se energija oslobadja jednim dijelom u obliku fotona (svjetla) strasno visoke frekvencije, a svijetlo mozes protumaciti i kao elektromagnetko zracenje visoke energije.
 
Odgovor na temu

EagleOne
Beograd

Član broj: 4897
Poruke: 239
*.beg.sezampro.yu



+2 Profil

icon Re: Anhilacija09.02.2003. u 12:08 - pre 257 meseci
-----------
hmmm,ja mislim da se energija oslobadja jednim dijelom u obliku fotona (svjetla) strasno visoke frekvencije, a svijetlo mozes protumaciti i kao elektromagnetko zracenje visoke energije.
-----------
Ne jednim delom, vec celinom :)

Fotoni su nosioci eng. kada pricamo o anihilaciji elektrona/pozitrona, dok pri anihilaciji drugih cestica/anticestica nosioci eng. nisu samo ili uopste nisu fotoni ...

p.s. antiatom H nisu odrzali samo u "vrlo malom intervalu vremena", postignuta je stabilna populacija ... atomi su zasticeni jakim magnetnim poljem, i na njima su vrsena/vrse se razlicita jednostavna ispitivanja u silju potvrdjivanja nasih teorija koje bi trebale da su primenjive i na anti atome, molekule, schrodinger npr...
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Anhilacija

[ Pregleda: 4664 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.