Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde stampati e-knjige?

[es] :: Izdavaštvo :: Gde stampati e-knjige?

[ Pregleda: 17742 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2010
Beograd

Član broj: 51719
Poruke: 13
212.200.4.*



Profil

icon Gde stampati e-knjige?12.04.2005. u 00:30 - pre 230 meseci
Mozda nije za ovu oblast ali sta je tu je!
Da ne davim,drustvo i ja posedujemo neke e-knjige u PDF-u koje zelimo da istampamo. Zanima nas da li neko mozda zna gde bismo to mogli da odradimo(neka kopirnica mozda) sa tim da bismo mi stampali mozda 1-2 primerka svake knjige(oko 6 knjiga sa po 250-350 strana).Pitao sam u jednoj kopirnici gde me znaju(redovno kopiranje knjiga za faks) i njihova najbolja cena je bila 6-8 dinara po strani! Nije mi jasno-kopiranje je drasticno jeftinije,a tamo moraju da prevrcu strane itd. a ovde samo puste u stampu i to je to???
Dakle da li bi to moglo da se nadje po nekoj razumnijoj ceni?
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?12.04.2005. u 00:40 - pre 230 meseci
Tek onako usput, ima nas jos zainteresovanih, tj. jos onih koji ne vole da citaju sa monitora, ali mene konkretno zanimaju cene koricenja i gde je to moguce za relativno pristojnu cifru, a za stampanje mogu i sama da se pobrinem.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?12.04.2005. u 09:12 - pre 230 meseci
Najtoplija preporuka za COPY CENTAR koji se nalazi u TC u Sremskoj. Prilično su povoljne cene za crno-belu lasersku štampu. Recimo, za stranu A4 formata dvostrana štampa staje 1,75 din, a jednostrana 2 din. Podaci im se mogu odneti na USB disku, CD-u, disketi ili poslati e-mailom.

Najbolje od svega je što rade non-stop, 24h dnevno!

P.S.
Nemam nikakve veze s njima >>> /me = zadovoljan korisnik
 
Odgovor na temu

Azizam
Beograd

Član broj: 41880
Poruke: 25
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?12.04.2005. u 13:15 - pre 230 meseci
Jeste da profesionalno odrade posao, međutim pre nekog vremena sam kopirala knjigu A5 formata od nekih 200 strana. Išle su dve stranice knjige na jednu A4 stranicu, obostrano. I to u 10 primeraka, sveukupno je svakoga došlo oko 250 dinara. Nemaju uopšte neki popust na broj kopija i sl. (što u drugim kopirnicama rade)
Ali što se tiče koričenja, razne vrste spirala imaju i tu su najbolji, kod njih uvek koričim.

Kopiram stvari u IntCopy-u (Terazihe 35 i Dečanska 17) i u Studentu (Dečanska,15 mislim). Urade isti posao, isto profesionalno, samo jeftinije. I daju raznorazne popuste. A meni je to važno s obzirom da mi je celokupna literatura za fax starija od mene.
Za Intcopy znam da štampaju e-book-ove, za Student ne znam.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.25.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?12.04.2005. u 14:08 - pre 230 meseci
Ne bih da pametujem ali zar stampanje e-book ne rusi koncept e-book? :)

Za pare koje das za stampu mozes da kupis stampano izdanje iste knjige. Ako stampas, stampas samo onaj deo koji te bas interesuje, a svaka knjiga ima bar 20-30% strana koje su totalno nebitne i jos 20-30% stana koji su ti nevazne ili objasnjavaju nesto sto vec znas. Osim toga, u stampanom izdanju gubis jednu vrlo vaznu finkciju: search.

Ako imate problem sa citanjem na ekranu kao sto sam i ja nekada imao, mogu da vam ponudim resenje: kupite LCD monitore ili smanjite rezoluciju a povecajte kontrast dok citate.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

2010
Beograd

Član broj: 51719
Poruke: 13
212.200.4.*



Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?12.04.2005. u 15:29 - pre 230 meseci
Da rusi ali ipak ne mozes imati uvek i svuda racunar pored sebe(sem ako nemas laptop a i on zdere baterije),a znas ima i ljudi koji vole da citaju pred spavanje a desk-top racunar koliko god to primamljivo zvucalo i nije bas prihvatljivo resenje za krevet,zar ne!
Jos htedoh reci da knjige ne mogu da se nadju kod nas(inace se ne bih ni mucio).
P.S. Ovom porukom nisam imao nameru nikog da uvredim,prozivam ili nesto slicno.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?13.04.2005. u 02:52 - pre 230 meseci
Da li neko ima e-mail copy centra u Sremskoj?
Da li oni imaju web site?
Ostale fotokopirnice...ista stvar?
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?14.04.2005. u 14:40 - pre 230 meseci
_djevojka_ check your PM box
 
Odgovor na temu

shaDy
Nikola J
-=BGD=-

Član broj: 1507
Poruke: 240
212.200.118.*

Sajt: www.CikloBerza.com


Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?10.03.2006. u 21:07 - pre 219 meseci
da ne otvaram novi thread.

da li neko zna za slicnu kopirnicu/stampariju na Novom Beogradu ?
 
Odgovor na temu

draman
Milan Matić
Beograd

Član broj: 99657
Poruke: 1
*.BVCOM.NET.



Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?27.06.2006. u 21:27 - pre 216 meseci
Najiskrenije, zaboravite na Copy Centar u Sremskoj, bio sam tamo i razočarao se, neljubazni, spori, skupi i nekvalitetni. U blizini se otvorila nova fotokopirnica, u Brankovoj, COPY PLANET. Najpovoljniji su u gradu i rade sve živo, od crno bele štampe, štampe velikih formata do štampe na majicama. Kod njih je crno bela štampa 1.25 bez dodata za otvaranje fajla, na veće količine odobravaju i popust od 10%, a štampa im je savršena 600dpi.

mail [email protected], tel 30 36 545
MM
 
Odgovor na temu

Reggie

Član broj: 70555
Poruke: 188
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?20.08.2007. u 21:03 - pre 202 meseci
Hvala ti na informaciji.Sutra idem u copy planet da mi stampaju knjigu pa da vidim kakvi su.Cena je 1.9din po stranici jednostrano i 1.7din dvostrano sto mi je oduvek malo nelogicno jer ispada da je boja najskuplja stavka.Pitao sam i u copy centru i tamo je 2.5 i 2.
 
Odgovor na temu

Reggie

Član broj: 70555
Poruke: 188
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?24.08.2007. u 09:53 - pre 202 meseci
Samo da potvrdim da su ok,brzi i ljubazni.Znaci kada imam nesto vise da kopiram pravac zeleni venac.Nije reklama al zaista su povoljni jer su mi neki trazili i 15 din po stranici,ej!!!
 
Odgovor na temu

outlawbg

Član broj: 277898
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige? Po 0.8023.01.2011. u 17:07 - pre 160 meseci
Ljudi nemojte da ste ludi to su sve deraci, mi stampamo non stop u fotokopirnici All In One Copy Centar, cena stampa im je ista kao i fotokopiranje a ne naplacuju ni dodatke za ubacivanje flesha itd ... Mi smo stampali knjige za avione cena po strani je 0.80. 100% su najpovoljniji i stampaju 1000 strana u minuti. Evo vam sajt pa pogledajte cene su im uvek ispravne www.copy.rs
Ili telefon 011/697-30-90
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?23.01.2011. u 17:15 - pre 160 meseci
majstore - zadnji post je iz 2007-me.... a tema zapoceta jos 2005-te. Vjerovatno su do sad odstampali sve sto im je trebalo.
 
Odgovor na temu

bjelopavlic
Podgorica

Član broj: 864
Poruke: 36
*.crnagora.net.

ICQ: 19921200
Sajt: es.com


Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?20.06.2011. u 00:09 - pre 155 meseci
Vidis meni je baš sad zatrebao odgovor, ima ovdje moderatora i administratora, da se ti ne sjekiraš.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.BVCOM.NET.



+18 Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?09.11.2011. u 20:29 - pre 150 meseci
Moze li mi neko objasniti foru naplate "otvaranja fajlova"???!!!

U Copy Centru u Sremskoj su mi naplatili stampanje 2 lista 40 dinara!!! Kada sam pitao za razlog tolike cene, devojka je rekla da je morala da otvori dva fajla i da iz svakog odstampa po jedan list, jer oni naplacuju i otvaranje fajlova!!!

Da sam sve smestio u jedan fajl, cena bi bila duplo manja.
YU2MP
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?09.11.2011. u 20:37 - pre 150 meseci
Po meni to ima i te kako logike... To otvaranje fajla je kao neki "start"... jer cena stampe po listu mora da bude niska, pa makar stampao i jedan kom., ali treba naplatiti ono "dobar dan, izvolite", ubacivanje flasha u komp, skeniranje antivirusom, otvaranje, "samo da pogledam" i sl.

e sad, zamisli neko ko "mora da proveri" svaki od donetih fajlova (bilo pdf, bilo word, bilo jpg), da setuje podesavanja za svaki itd....
 
Odgovor na temu

nikola kral
student

Član broj: 173074
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?16.07.2018. u 10:57 - pre 69 meseci
Skoro sam štampao knjige, flajere ovde, sve sam naručio online i bio sam jako zadovoljan Štamparija
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Gde stampati e-knjige?16.07.2018. u 17:31 - pre 69 meseci
Ja odavno to pričam, u Severnoj Americi (svejdno da li SAD ili Kanada, "Mehiko" ne računam) je u doba negativa koštalo nešto smešno, reda 2-4$ da ti urade 72 fotke (po 2 sa svakog od 36 snimaka), uvuče rolnu u mašinu i mašina sve odradi automatski. E sad, ako hoćeš od jednog snimka 2 fotke, od drugog 5, plus da se to malo obradi (kontrast, saturacija...), onda izađe mnooooogo skuplje, jer naplaćuju takvu uslugu posebno.

To samo u Srbiji ima da zaposleni u radnji (za relativno pristojnu platu od oko 40k dinara) otvara svaku fotku posebno, doradi je na brzinu (osvetljenost, kontrast, boje, rotacija, kropovanje, oni koji su uvežbani to odrade za 5-10 sekundi po fotki), i sve to za osnovnu cenu kao da ništa nije ni pipnuo.

I onda pričamo o nemačkim platama ili o standardu u Kanadi.
Biće standard i plate, ali kad se budu plaćali RAD i VREME koje neko zaista utroši da bi u radio neki posao.


Isto je i sa ovim kopirnicama i "štamparijama". Uleću u klizeći jedni drugima sa cenama, a tu prvi stradaju zaposleni, jer moraju da rintaju k'o konji za smešnu platu i trpe nepismene klijente koji svašta donose na fleševima. Ispade da su još arhitekte koje donose crteže i najbolji klijenti, iako operater mora da poznaje AutoCad (bar viewer) dovoljno dobro da iz njega odšampa pravilno sve crteže.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Gde stampati e-knjige?

[ Pregleda: 17742 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.